Zobacz temat - [R620Si] Wymiana ramki głośników/ dostępność nowej ramki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620Si] Wymiana ramki głośników/ dostępność nowej ramki

tomii620si - Sob Paź 29, 2011 16:50
Temat postu: [R620Si] Wymiana ramki głośników/ dostępność nowej ramki
Witam. Szukałem na internecie i na forum i nie znalazłem nic o ramkach głośników na tylnej półce. Mam ją doszczętnie połamaną: . Filmik pokazowy . Chce ją wymienić ale ani nie wiem jak zdemontować tą starą ramkę ani nie wiem gdzie dostać nową. (Jakoś specjalnie tuningowej maskownicy nie chce (chyba, że będzie to ładnie estetycznie wyglądać jak by to była ori np. kolor beżowy itd). Wiecie może gdzie dostać taką ramke?? Albo macie jakieś pomysły jaką dać?? I jak to zdemontować. Z góry dzięki za odpowiedź
Balas87 - Sob Paź 29, 2011 20:35

z tego co się orientuje to klapka mocowana jest na zatrzaski wiec delikatnie zacznij od podważania rogów maskownicy a na pewno zejdzie.

BTW jakich rozmiarów są tylne głośniki bo planuje w końcu zakupić :D ??

karolkos - Sob Paź 29, 2011 21:49

Musisz podważyć dwa rogi, te od strony środka auta, a jak już wyskoczą, to podnieś tą stronę do góry tak jak maskę auta :razz: . Uważaj tylko i rób to delikatnie, bo te plastiki pękają jak skorupka jajka. Ja nie wiedziałem jak się do nich zabrać i połamałem obydwa. Co do głośników w półkę, to znawcy od car audio odradzą Ci montowanie tam głośników w ogóle. Lepiej jest zostawić tylko przedni zestaw, wygłuszyć drzwi i wstawić do bagażnika niskotonowy głośnik, ale to już zależy jak się komu podoba.
tomek200791 - Sob Paź 29, 2011 22:16

Dostać taką ramkę możesz np. na allegro. Oczywiście używaną. Aktualnie widzę 2 aukcje (sprzedawane w komplecie 2szt):
http://allegro.pl/rover-6...1898814611.html
http://allegro.pl/rover-6...1874707676.html

Balas87, wymiar głośników to 6x9", czyli te najczęściej spotykane z owalnych - http://allegro.pl/glosniki-6x9-5174

R.E.D. - Nie Paź 30, 2011 13:24

tomek200791 napisał/a:
wymiar głośników to 6x9"

ale da sie wlozyc okragle 20cm (8cali), ktore chyba jednak troche lepiej zagraja :wink:

Matbia - Nie Paź 30, 2011 21:30

Ja tą ramkę zrobiłem sobie z płyty osb odrysowałem jedną którą miałem stolarz ładnie odwzorował i mam idealnie pasującą ;)
R.E.D. - Nie Paź 30, 2011 22:48

ramke czy dystanse?
Matbia - Wto Lis 01, 2011 09:50

a dobra przepraszam nie zrozumiałem!! Myślałem ze chodzi o dystanse pod głośniki ;)
tomii620si - Sob Lis 05, 2011 17:17

Sory, że dopiero odp ale nie miałem dostępy do neta. Okej zaraz idę demontować tą ramke. Wiesz ogólnie ja mam chyba wymienione głośniki (jeszcze francuski właściciel wymieniał radio tylko chyba radio philipsa ori bo z 94 jak auto) także głośników nie ruszam puki grają niech grają na przód może coś lepszego wstawię kiedyś jak dojde jak zdjąć boczki bo 1 próba nie udana więc może kiedyś jak będzie $ na glośniki to porobie ;) . Balas87, Ogólnie ja bym nie ruszał tych głośników chyba, że już faktycznie pierdzą. Daj na przód dobre audio tak jak wyżej mówią. Tył to i tak głównie bass to możesz sobie gdzieś w bagajer tube mała dać pod półke podwieszoną (są takie małe płaskie tuby) i tyle. Oke to idę demontować a jak macie pomysły na jakieś customowe maskownice, które mi nie pękną znów jak "skorupka jajka". Dzięki za odpowiedź ;)

[ Dodano: Sob Lis 05, 2011 17:17 ]
Dobra w du*ie to mam. Wnerwiłem się bo ramka nie chce zejść dalej a tylko bardziej się połamała. Możecie mi zmierzyć jaka tam ma być średnica maskownicy?? bo zaraz dostane nerwicy. Ori chyba jednak nie chce bo to pęka przy najmniejszym delikatnym ruszeniu. Jakiś plastik z wibratora. Z góry dzięki jak ktoś znajdzie maskownice albo zmierzy średnice otworu. (tylko w kolorze beżowym. Mam beż wnętrze)

[Edit]: Jak myślicie?? http://allegro.pl/maskown...1871523262.html

R.E.D. - Nie Lis 06, 2011 15:02

maskownicy zbytnio nie da sie zmierzyc bo ma nieregularny ksztalt :wink:
ja wielokrotnie sciagalem i nigdy nic mi nie peklo :cool:

tego sprzedawce polecam, ale pozostaje kwestia mocowania nowej, innej maskownicy - zeby zrobic to porzadnie i bez widocznych sladow musialbys chyba montowac do polki od dolu. zeby wyjac polke trzeba rozebrac wszystkie plastiki z tylu :roll:

najszybciej chyba bedzie kupic uzywke

p.s. nie wiem jak ci nie chce ta resztka zejsc... po srodku wkladasz srubokret i podwazasz do gory naciskajac lekko w strone tylniej szyby, a tylne zaczepu maja ksztalt litery L , wiec jak juz ma sie wyjete przednie, to przesuwasz maskownice w kirunku kabiny unoszac do gory na ukos i wszystko ladnie wychodzi :mrgreen: