Zobacz temat - [Rover 200, 1.4 benzyna 98 r. ] Lewy stop - dziwne objawy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 200, 1.4 benzyna 98 r. ] Lewy stop - dziwne objawy

stiepazapto - Nie Paź 30, 2011 19:42
Temat postu: [Rover 200, 1.4 benzyna 98 r. ] Lewy stop - dziwne objawy
Panowie mam pytanko, nie świeci mi sie lewy stop (za kierowcą), bezpieczniki sprawdzone, żarówka rownież, gniazdo nie zaśniedziałe, a nie działa. Jak dostałem sie do lamp, rozebralem również prawą ukazał mi sie jakiś przekaźnik - chyba lukas, na wiązce elektrycznej. I teraz pytanie czy ze stopem jest jakiś myk? tzn. idzie przez jakiś przekaźnik czy może mi gdzies wiązka nie łączy. Spotkaliście się już wcześniej z takim przypadkiem?
rafal506 - Nie Paź 30, 2011 20:08

Sprawdz wiązkę kabli tylnej klapy po prawej stronie w górnym rogu.
stiepazapto - Pon Paź 31, 2011 18:16

A co ma do tego wiązka tylnej klapy, na mój rozum dochodzi tam tylko zasilanie dla silnika wycieraczek oraz przewód do spryskiwacza. Gdyby było tam zwarcie ze względu na złamanie przewodów w łączniku elastycznym przepalił by sie pewnie bezpiecznik. Inne oświetlenie w tej lampie działa bez zarzutu, tzn moge poprowadzić zasilanie/sygnał stopu z lampy prawej pod osłoną w bagażniku, ale wolałbym nie robić takiej fuszerki.
bundylp - Pon Paź 31, 2011 18:23

Ojjjjj nie mów tak bo sam się krzywdzisz :P Nawet nie wiesz co może powodować przetarta wiązka.
stiepazapto - Pon Paź 31, 2011 19:13

:mrgreen: Sam sie krzywdze:) ok czyli przetarcie ma nastąpić na łączeniu tzn. pod osłoną gumową? A jeszcze jedno od czego jest ten przekaźnika przez którego przechodzi część wiązki - bo mi to jakoś spokoju nie daje (umocowany jest od wew. strony bagażnika na wysokości tylnej prawej lampy)???????
rafal506 - Wto Lis 01, 2011 00:15

Tak,na łączeniu gumowym po prawej stronie.Z lewej idzie wężyk od spryskiwacza.
stiepazapto - Pią Lis 04, 2011 17:35

No więc tak starałem się nie skrzywdzić i sprawdziłem wiązkę - mimo wieku wygląda idealnie, żadnych przetarć czy załamań. I nadal jesteśmy w du... :wink:
rovek - Czw Lis 17, 2011 15:33

stiepazapto napisał/a:
Jak dostałem sie do lamp, rozebralem również prawą ukazał mi sie jakiś przekaźnik - chyba lukas, na wiązce elektrycznej.

Mam problem ze światłami, mógł by mi ktoś powiedzieć do czego służy ten przekaźnik?