Zobacz temat - [R 75] Czy ten czujnik się czyści
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R 75] Czy ten czujnik się czyści

domel101 - Pią Lis 04, 2011 19:18
Temat postu: [R 75] Czy ten czujnik się czyści
Witam, chciałbym się zapytać czy ten oto czujnik(jest on za przepustnicą na dolocie)



czyści się w jakiś sposób, bo głośno mi tyrkoli i czasami falują obroty a jak go odłącze to przestają. i jak go wyciągnąć ? wykręciłem śrubkę która go trzyma a nie mogę go wyciągnąć do góry, twardo siedzi.
Dziękuję i Pozdrawiam

SeniorA - Pią Lis 04, 2011 20:15

to jest zawór oczyszczająco odpowietrzający opary paliwa

http://forum.roverki.eu/v...ght=purge+walve

[ Dodano: Pią Lis 04, 2011 20:15 ]
domel101 napisał/a:
i jak go wyciągnąć ?
po odkreceniu śruby , wyciągnąć do góry ( uważać na oring uszczelniający).
domel101 - Pią Lis 04, 2011 20:32

dzięki wielkie za odpowiedz
chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy normalnym zjawiskiem jest "psyk powietrza"(tak jakby zawór upustowy był) przy każdym dodaniu gazu, czy mam nieszczelność dolotu. Bo jak tak ma być no to pięknie zassysa powietrze aż miło posłuchać :smile: , ciekawe jakby to było ze stożkowym filtrem

Markzo - Nie Lis 06, 2011 13:33

domel101 napisał/a:
chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy normalnym zjawiskiem jest "psyk powietrza"(tak jakby zawór upustowy był) przy każdym dodaniu gazu, czy mam nieszczelność dolotu. Bo jak tak ma być no to pięknie zassysa powietrze aż miło posłuchać , ciekawe jakby to było ze stożkowym filtrem


masz 6 garów i przepustnice prawie 70mm, mocno słychać jak ssie powietrze, jednak bez przesady. Na stożku jest mega głos ale koniki i niutki uciekają.

domel101 - Nie Lis 06, 2011 21:12

poprzednio miałem r 200 i nigdy nie miałem styczności z silnikiem V6 aż do teraz, nawet jak jakieś naprawy robię znajomym to same proste rzędówki "R4". dzisiaj włożyłem na próbę mojego starego stożka i jest melodia dla ucha, ale jak zobaczyłem na necie cenę stożka dedykowanego z całym osprzętem to :shock: .
Dzięki za odpowiedzi

Markzo - Nie Lis 06, 2011 23:33

ten dedykowany stożek, czy też filtr gąbkowy w zamkniętej obudowie całe g... daje, zobacz w moim temacie, sprawdzone na hamowni. Zmień seryjny filtr na jakąś dobrą wkładke i będzie malina.
domel101 - Pon Lis 07, 2011 19:52

dzięki za info. Obecnie mam nową wkładkę ale zwykłą. To może po zimie zmienię sobie na wkład z K&N i pomyśle nad lepszym dolotem powietrza do puszki i będzie cacy.