Zobacz temat - [R600] rozrusznik nie kreci, spadek temperatury
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] rozrusznik nie kreci, spadek temperatury

mlodygame - Nie Lis 06, 2011 18:30
Temat postu: [R600] rozrusznik nie kreci, spadek temperatury
Witam mam problem z moim Roverem wróciłem ze sklepu silnik był oczywiście rozgrzany. Po powrocie do samochody przekrecilem stacyjke zapalily sie kontrolki, wskazowka od temperatury podniosła sie i w momencie kiedy przekrecilem stacyjke do konca rozrusznk w ogole nie zaczol krecic bylo tylko jakies tyk i wskazowka od temperatury opadla jakby byl zimny. cofnalem kluczyk i przekrcilem kontrolki sie zapalily ale wskazowka od temperatuy juz sie nie ruszyla. samochod robi tylko tyk i nic prosze o pomoc
tronsek - Nie Lis 06, 2011 18:48

W pierwszej kolejności do sprawdzenia połączenie przewodu masowego do nadwozia i silnika oraz klemy akumulatora. To jest najczęstsza przyczyna kiedy rozrusznik "tyka".
mlodygame - Nie Lis 06, 2011 20:30

jestem troche laikiem w dziedzinie mechaniki prosze o podpowiedz gdzie moge znalesc ten kabel masowy. Juz raz tak mialem i podczas cholowania wskazowka od temp. znowu sie podniosla i moglem juz odpalic
tronsek - Pon Lis 07, 2011 06:17

mlodygame napisał/a:
gdzie moge znalesc ten kabel masowy.
Do akumulatora masz podłączone dwa przewody (+) i (-).
Ten przewód podłączony do (-) akumulatora to jest właśnie przewód masowy. Sprawdź, czy jest dobrze podłączony do akumulatora (nie jest luźny) i do nadwozia. Odkręć od nadwozia końcówkę tego kabla, oczyść i przykręć ponownie. Powinno pomóc.

mlodygame - Czw Lis 10, 2011 13:44

Udało sie faktycznie nie mial masy szedłem po klemie (-) i była przerwana. teraz wszystko działa dziekuje za pomoc
tronsek - Czw Lis 10, 2011 17:31

mlodygame napisał/a:
teraz wszystko działa
No to super :ok:
Cytat:
dziekuje za pomoc
:spoko: nie ma za co