Zobacz temat - [R416 Si]Nowe sprzęgło ślizga
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416 Si]Nowe sprzęgło ślizga

k.matras12 - Nie Lis 06, 2011 22:24
Temat postu: [R416 Si]Nowe sprzęgło ślizga
Witam,
Mam taki problem, a mianowicie jak jechałem do pracy zaczęło mi ślizgać sprzęgło.
Więc jak wróciłem do domu postanowiłem zmienić. Zamówiłem nowe Valeo ( tarcza, docisk i łożysko ) i lipa na nowym sprzęgle dalej ślizga. Nie mam na pewno wycieku oleju ze skrzyni ponieważ wszystkie uszczelniacze są założone nowe. Łącznie z tą tulejką po której łożysko "wyciskowe" pracuje 180 zł mnie tulejka z simeringiem kosztowała. Masakra po prostu.
dodam że mam skrzynie r65.

Bartek8508 - Nie Lis 06, 2011 23:01

Zapieczona łapa sprzęgła. Nie obejdzie się bez zrzucenia skrzyni. Nic nie trzeba wymieniać, wystarczy przesmarować. Ja też kupiłem nie potrzebnie sprzęgło :/
k.matras12 - Nie Lis 06, 2011 23:05

Smarowałem łapę. Myślałem że to przez łożysko w skrzyni bo się rozleciało wykrzywiło tą tulejkę ( myślałem że po prostu łożysko wyciskowe się zacina na tej tulejce) ale założyłem nową
Bartek8508 - Nie Lis 06, 2011 23:19

Warto sprawdzić jeszcze sterowanie sprzęgła. Może wysprzęglik nie pozwala na całkowite dociśnięcie tarczy.
k.matras12 - Nie Lis 13, 2011 22:40

wysprzeglik ma tak z 1 cm luzu zanim łożysko dojdzie do słoneczka docisku ( specjalnie odciąłem 0,5 cm wysprzeglika bo też go podejrzewałem

[ Dodano: Nie Lis 13, 2011 22:40 ]
temat zamykam. Zmieniałem kiedyś silnik. Poprzedni właściciel przy sprzedaży silnika nie wspomniał o tym że koło pasowe było toczone. Wiec nowa tarcza o gr 7,2 mm była po prostu za cienka. Zleciłem wykonanie tarczy o gr 8 mm i działa aż miło. Dziękuję za zainteresowanie