Zobacz temat - [Rover 400] Problem z pilotem i alarmem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Rover 400] Problem z pilotem i alarmem

Czaja - Czw Lis 10, 2011 13:10
Temat postu: [Rover 400] Problem z pilotem i alarmem
Przeczytałem juz kilka opisów z podobnym problemem ale postanowiłem jednak opisać dokładnie swój.

Zaczęło się od wymiany baterii w pilocie (17tn) , oczywiście po tej operacji przestał działać. Synchronizowanie opisane na forum nie dało rezultatu. Następnie strzeliło mi do głowy aby rozłączyć akumulator. Po ten operacji nie da się nawet kluczykiem otworzyć drzwi bez odpalenia alarmu (przed odłączeniem aku moglem otworzyc drzwi kluczykiem). Prosze o jakieś porady bo sam już nie mam pomysłu.

k.matras12 - Nie Lis 13, 2011 23:12

spróbuj starą baterię włożyć do pilota. Jeśli zadziała to później masz jakieś 3 sek na założenie nowej przy otwartych drzwiach i zsynchronizowanie pilota na nowej
Czaja - Pon Lis 14, 2011 12:52

Próbowałem Twój sposób i nie zadziałało. Opisze może jak mi sie to udało. Nowa bateria , otwarłem drzwi z kluczyka. Następnie klucz w stacyjce , przekręciłem i kilka razy wciskałem przycisk w pilocie (nie pamiętam który). Po tej operacji alarm przestał wyć ale nie chciał odpalić , więc powtórzyłem wszystko od nowa i silnik przemówił ;]
k.matras12 - Wto Lis 15, 2011 06:49

A to gratulacje. Ja też już kilka razy się z tym męczyłem. A najgorsze jest to że pilot raz działa raz nie. Czasem muszę stać np 20s i wciskać przycisk żeby mi auto się otwarło
mcjg - Wto Lis 15, 2011 09:47

Do poprawy luty w pilocie. Szczególnie te trzymające blaszkę od baterii.
bizon - Wto Lis 15, 2011 10:16

k.matras12 napisał/a:
A najgorsze jest to że pilot raz działa raz nie.
Dla mnie pilot musi byc niezawodny. A co zrobisz jak Ci nie zadziala 500km od domu.
k.matras12 - Wto Lis 15, 2011 17:53

pilot już chyba ze 3 razy lutowałem wymieniałem switche i nie się nie zmieniło.