Zobacz temat - [R416 TOURER] D16Z2 reset PGM-FI
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [R416 TOURER] D16Z2 reset PGM-FI


wron - Nie Lis 13, 2011 20:52
Temat postu: [R416 TOURER] D16Z2 reset PGM-FI
Nie szukałem zbyt głęboko. ale na szybko nie znalazłem.
Chciałem zresetować pgm-fI (Bo za wolno wchodzi na obroty ) odpinając akumulator na kilka min. i nie wiem jaki to będzie miało skutek na immobiliser mam dwa komplety kluczyków przy jednym jest podpięty kod 5CIO ZNAKOWY "R...." I CZTERY CYFRY. Boję się że go nie uruchomię po odpięciu akumulatora na dłużej. Więc wolał bym się upewnić. Bo podejmuje walkę o odzyskiwanie mocy ( bo do setki na pb mam 12 a na lpg 14 sek pomiar robiony telefonem przy użyciu aplikacji pokroju car perfomance itp. ) i czy sam dam sobie radę jak by coś ....

Markzo - Pon Lis 14, 2011 09:12

mozesz wyjąć bezpiecznik od świateł awaryjnych w komorze silnika i to zresetuje błędy ECU, jak odepnisz aku na dłużej nic się nie stanie, musisz potem tylko zakodowac piloty --> przy zamkniętych drzwiach klapch itp wciskac guzik zamykania chyba 5 razy.
roverczesci - Wto Gru 06, 2011 19:29

Szczerze mowiac watpie ze resetowanie kompa cokolwiek pomoze. Do resetu kompa jest bezpiecznik o nazwie HAZARD
tronsek - Wto Gru 06, 2011 19:40

wron napisał/a:
jest podpięty kod 5CIO ZNAKOWY "R...." I CZTERY CYFRY.
To jest kod potrzebny do dorobienia kluczyka.
wron napisał/a:
Boję się że go nie uruchomię po odpięciu akumulatora na dłużej.
:spoko: Nie bój się. Uruchomisz auto bez problemu.
Markzo napisał/a:
musisz potem tylko zakodowac piloty --> przy zamkniętych drzwiach klapch itp wciskac guzik zamykania chyba 5 razy.
To się robi po wymianie baterii w pilocie, a nie po odłączeniu aku.
roverczesci napisał/a:
Szczerze mowiac watpie ze resetowanie kompa cokolwiek pomoze.
Też tak sądzę.
roverczesci - Wto Gru 06, 2011 21:06

I popraw temat bo nie PGM-F1 tylko FI
Tomek1212 - Wto Gru 06, 2011 22:43

Jeżeli masz tam zwykłego gaziora (I bądź udawana II generacja) to będzie sie pieprzyć mapa od sondy skutkiem czego będzie osłabienie silnika na benzynie. Skasowanie adaptacji pomoże, ale na niezbyt długo.
Świeci ci się PGM-FI ? Tylko podczas jazdy na gazie ?