Zobacz temat - [R620 SDi] Przewody paliwowe
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620 SDi] Przewody paliwowe

m. - Wto Lis 15, 2011 14:47
Temat postu: [R620 SDi] Przewody paliwowe
Mam zniszczone przewody paliwowe (dwa, metalowe) w moim roverku i mechanik zaleca wymianę, gdyż ucieka mi ropa.

Ktoś wie, jakie przewody trzeba kupić (rozmiar, metal/miedź itd), oraz orientacyjne koszty? Przeszukałam cały internet i jedni piszą 100 zł, inni 600 zł :shock:

szoso - Wto Lis 15, 2011 15:00

myślę że jest to taki sam jak hamulcowy miedziany
trzeba kupić ma metry i zarobić końcówki

kruszan - Wto Lis 15, 2011 15:22

Przewody pod autem czy w silniku te metalowe pomiędzy pompą a filtrem?

jeśli pod autem to koszta mogą dość do jakieś tam kwoty, czytałem kiedyś temat ktoś pisał 600zł właśnie ale nie sądzę, że to takie może być drogie... 200-300zł max, a jeśli te w środku silnika to można bezpośrednio puścić gumiaka pomiędzy filtrem a pompą i powrót to samo, omijając te metalowe, nic im się nie stanie ;P

ps. oczywiście miedź, średnica taka jak poprzednie - będą pasowały we wtyczki te plastikowe do przytrzymania, jest to na wąż 8mm przewód zasilanie, a 6mm powrót.

m. - Wto Lis 15, 2011 15:46

chodzi o przewody pod autem :/
R.E.D. - Sro Lis 16, 2011 09:41

pod samochodem tez mozna puscic gumiaki - kilka osob rowniez tak robilo - wtedy mozna zrobic samemu nie bedac w posiadaniu zarabiarki / gietarki do przewodow miedzianych, a i koszty tez chyba mniejsze :wink: ja na gumiakach jezdze chyba juz z rok i nie widze roznicy :wink:
kruszan - Sro Lis 16, 2011 10:04

R.E.D. napisał/a:
pod samochodem tez mozna puscic gumiaki - kilka osob rowniez tak robilo - wtedy mozna zrobic samemu nie bedac w posiadaniu zarabiarki / gietarki do przewodow miedzianych, a i koszty tez chyba mniejsze :wink: ja na gumiakach jezdze chyba juz z rok i nie widze roznicy :wink:


o proszę ;P metr gumiaka - dobrej jakości około 8-9zł, więc nieporównywalnie mniej wyjdzie, jedynie trzeba zadbać o wielopunktowe podwieszenie, jak gdyby puściła jedna z zawieszek to aby nie wisiał wąż. Wg. też to ma racje powodzenia.

szoso - Sro Lis 16, 2011 11:14

myślałem o tym, dodatkowo przewód gumowy puścić w peszlu
kruszan - Sro Lis 16, 2011 11:18

szoso napisał/a:
myślałem o tym, dodatkowo przewód gumowy puścić w peszlu


to ma racje bytu! sądzę, że bez problemu to będzie działało - koszta super węży i peszli, opaski samozaciskowe itd - 100zł :) zrobić samemu bezcenne :)

m. - Sro Lis 30, 2011 17:23

odkopię trochę temat.

Czy pakowanie się w gumiaki to rozsądna decyzja? koszt całej wymiany + przewody to 100-150 zł.

Ale nie wiem, czy to bezpieczne, np. zimą :roll:

szoso - Sro Lis 30, 2011 18:23

m. napisał/a:
Ale nie wiem, czy to bezpieczne, np. zimą :roll:

dlaczego?

kruszan - Czw Gru 01, 2011 10:34

kto wie czy ja na wiosnę tego nie zrobię :) wąż + peszel

wczoraj bawiłem się wężami paliwowymi i te metalowe przewody filtr-pompa są już skorodowane, jak lekko zacząłem powrotem ruszać to się ułamał... mam bezpośrednio od pompy do ściany grodziowej jeden wąż...

tak czy siak, można śmiało to robić, przecież w silniku i przy baku też są takie gumiaki i nic im się nie dzieje :)