Zobacz temat - [MG ZR 2.0 2003] Wyskakujący przegub wewnętrzny
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR 2.0 2003] Wyskakujący przegub wewnętrzny

piterpz - Nie Lis 20, 2011 17:21
Temat postu: [MG ZR 2.0 2003] Wyskakujący przegub wewnętrzny
Witam...

Mam problem z przegubem wewnętrznym...
Kilka dni temu skręcając w prawo, wyskoczył mi krzyżak z osłonki przegubu wewnętrznego (pół oś prawa). Więc dałem samochód do warsztatu i wymienili mi cały ten przegub (wsadzili całą nową pół oś). Wczoraj odebrałem samochód, i dzisiaj po jakimś czasie jazdy przy ostrym skręcie w lewo znów wyskoczył krzyżak przegubu wewnętrznego w tym samym miejscu co ostatnio... Co więc jest przyczyną tego, że ciągle wyskakuje ten przegub.

Dodać muszę ze jakiś miesiąc temu miałem pospawany miejscami kielich trzymający amortyzator, bo mi pękną w wyniku wjechania w dużą dziurę. Kielich jest z Prawej strony, czyli z tej samej strony co wewnętrzny przegub. Nie wiem czy to może być powodem, bo przecież przejechałem po tym spawaniu ponad 1000km i nic się nie działo z tym przegubem.

Firq - Nie Lis 20, 2011 21:42

wyskakuje ci sam krzyżak a nie kieliszek dobrze rozumiem ?? jak spawałeś kieliszek to moze osadzenie starych śrub nie jest takie samo jak było oryginalnie i amortyzator odszedł z 1 cm w kielichu górą i na dole zwrotnica tak samo i półoś przy pełnym skręcie czyli maksymalnym skróceniu przy skrzyni wyskakuje bo jej ten 1 cm uciekł... a na początku tak sie nie działo bo moze nie skręcałeś na maksa bądź gumowa osłona dobrze trzymała i nie wyskakiwał
PHJOWI - Pon Lis 21, 2011 22:53

radze sprawdzić sanki , mogą byc krzywe i wywala
piterpz - Pią Lut 03, 2012 15:46

Sanki były krzywe jak i belka przednia do której są mocowane drążki reakcyjne...
Po wymianie wszystko jest o.k. Dzięki za Pomoc...