Zobacz temat - [R214] szum w skrzyni przy nie wciśniętym sprzęgle
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [R214] szum w skrzyni przy nie wciśniętym sprzęgle


nowy880 - Pią Lis 25, 2011 11:32
Temat postu: [R214] szum w skrzyni przy nie wciśniętym sprzęgle
witam , jestem tu nowy , Mam problem tak jak w temacie napisałem mój rover wydaje nie przyjemny szum na luzie oraz przy wciśniętym sprzęgle i wrzuconej dwojce i trójce na luzie po wcisnieciu sprzegla szum ustepuje co to moze byc ?
Firq - Nie Lis 27, 2011 00:30

nowy880 napisał
Cytat:
rover wydaje nie przyjemny szum na luzie oraz przy wciśniętym sprzęgle
, i
Cytat:
po wcisnieciu sprzegla szum ustepuje

raz piszesz ze przy wciśniętym sprzęgle szumi a za chwile ze po wciśnięciu sprzęgła szum ustępuje....... coś mi tu nie pasuje w tym co piszesz i na pewno nie są winne te browki które mam za sobą :) może łożysko oporowe i siada...

Tomi - Nie Lis 27, 2011 08:40

Mi się kiedyś wysypało łożysko (chyba na wałku głównym). Skrzynia hałasowała na jedynce głośniej i dwójce (ciszej). Po rozebraniu skrzyni udało się dobrać łożysko w sklepie na niecałe 10 pln (parę ładnych lat temu).

Jeśli wszystkie biegi wchodzi i nic nie wyskakuje, rozbierałbym skrzynię i wymieniał łożyska. Wszystkie można dobrać z francuskiej skrzyni biegów.

[ Dodano: Nie Lis 27, 2011 08:40 ]
A tak swoją drogą 95 rok to kanciak i to nie ten dział.

Pawkaz - Nie Lis 27, 2011 17:01

Jesli odglosy dochodza podczas wciskania pedalu sprzegla to jest to wlasnie lozysko oporowe
nowy880 - Nie Lis 27, 2011 23:11

mam nadzieje ze to lozysko bo martwilem sie ze skrzynia moze byc do wymiany , mozecie doradzic jakis internetowy sklep z takimi wlasnie czesciami do rovera ?
bachu93 - Czw Gru 08, 2011 21:37

nowy880 napisał/a:
mam nadzieje ze to lozysko bo martwilem sie ze skrzynia moze byc do wymiany , mozecie doradzic jakis internetowy sklep z takimi wlasnie czesciami do rovera ?





www.optimal.pl << na tej stronce możesz poszukać lub na www.allegro.pl
pozdro

nowy880 - Sob Gru 10, 2011 15:31

dzieki kolego przydał się link :)