Zobacz temat - [R600 SDI] Problem z tylnimi hamulcami
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600 SDI] Problem z tylnimi hamulcami

bubas83 - Sob Lis 26, 2011 14:20
Temat postu: [R600 SDI] Problem z tylnimi hamulcami
Witam. Dzisiaj po wyjeździe ze stacji zaczęły sie dziwne rzeczy dziać z tyłu podczas hamowania. Po wciśnięciu pedału słychać jak coś rytmicznie obciera i w tym samym "rytmie" skacze pedał hamulca. W sumie to dźwięk podobny do dźwięku zatartego łożyska na kole tylko nie jednostajny. Najgorsze że dopiero w poniedziałek bede miał czas tam zajrzeć. Ma ktoś jakiś pomysł co to może być? Z góry dzięki, pozdrawiam :wink:

[ Dodano: Sob Lis 26, 2011 14:20 ]
Dobra, znalazłem chwile żeby tam zajrzeć na szybko i troche sie zdziwiłem jak to zobaczyłem. Nie wiem jak to opisać, ale tarcz z tyłu z prawej strony jakby sie rozpadała :shock: To wygląda tak, jakby ta powierzchnia, o którą trą klocki była przyklejona i odchodzi płatami a w tym miejscu zostaje chropowaty, zardzewiały plac. Dzieje sie tak tylko po wewnętrznej stronie tarczy. Klocki pewnie też juz podobnie wyglądają skoro trą o takie coś. I am pytanko, czy w wymianie tarczy z tyłu jest jakas wielka filozofia? Bo mechanikiem nie jestem, ale lubie pogrzebać. Tylko nie w taka pogode :neutral: Jaką firme wybrać tarcz i klocków? Z góry dzięki za pomoc, chociaż widze, że za bardzo nikt sie nie garnie żeby pomoc :cry:

slax - Sob Lis 26, 2011 21:59

tu masz wszystko na podstawie hondy accord V czyli bliźniaka naszych 6setek, opisana jest procedura naprawy ręcznego i przy okazji wymiany tarcz http://nowakkowal1979.wrz..._hamulec_reczny
bubas83 - Nie Lis 27, 2011 12:02

Dzięki kolego, ale nie moge otworzyć tego pliku, w jakim programie to sie otwiera??
slax - Nie Lis 27, 2011 16:52

to jest plik worda ,doc
rami1000 - Nie Lis 27, 2011 16:55

odpowiedź na twoje pytanie jest kilka postów niżej, ten sam problem był tam omówiony