Zobacz temat - [R200] dioda immo nie świeci - immo działa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] dioda immo nie świeci - immo działa

chripal - Sob Lis 26, 2011 00:00
Temat postu: [R200] dioda immo nie świeci - immo działa
Myślałem, że u mnie dioda immo jest spalona, ale dzisiaj podczas naprawiania ogrzewania tylnej szyby, gdy była odsłonięta wiązka łącząca klapę bagażnika, o dziwo nagle zaczęło migać, ale niestety po jakimś czasie przestało i już więcej się nie zapaliło, a ogrzewanie szyby niby naprawione.
IMMO jako takie na pewno działa, sprawdziłem, bez pilota nie można odpalić auta, poza tym migają kierunkowskazy i słychać cichy alarm. Nie usłyszałem jednak żadnego klaksonu ani innej głośnej sygnalizacji, ani niestety nie świeci się ta dioda. Nie zapala się nigdy, nawet w tej wymuszonej sytuacji, a także po zwykłym zamknięciu samochodu z pilota.

Jaki wpływ ma wiązka do klapy bagażnika z diodą immo przy zegarach?

Co sprawdzić poza tą już sprawdzoną wiązką?

Moja dioda jest niebieska, czy to znaczy, że jest już nieoryginalna ?

Firq - Nie Lis 27, 2011 00:25

oryginalna jest czerwona.... cichy alarm tzn??
chripal - Sro Gru 14, 2011 20:56

Firq napisał/a:
oryginalna jest czerwona.... cichy alarm tzn??

tak myślałem, bo wszyscy piszą czerwona a moja jest niebieska (co widać gdy świeci) bo tak to jest przeźroczysta...

"Cichy alarm" czyli niezbyt głośny dźwięk syreny wewnątrz samochodu (nie na zewnątrz) o głośności buzzera jak przy włączonych światłach, ale nie ciągły sygnał lecz syrena (przemienne tony).

PS. Czy ciężko jest dostać się do tek diody aby ją sprawdzić?

[ Dodano: Sro Gru 14, 2011 20:56 ]
dojrzałem ostatnio, że ona czasami jednak świeci, ale baardzo słabo, może to dlatego, że jest niebieska ?