Zobacz temat - [R220] Kapie ropa przy zimnym silniku
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220] Kapie ropa przy zimnym silniku

marord - Sro Gru 07, 2011 10:15
Temat postu: [R220] Kapie ropa przy zimnym silniku
Mam problem z wyciekiem oleju napędowego po odpaleniu zimnego silnika. Ropa spływa po misce olejowej. Co ciekawe po rozgrzaniu się silnika problem znika. Od góry silnik jest suchy. Sprawdziłem wszystkie gumowe połączenia, wtryskiwacze suche, przewody wysokiego ciśnienia suche, pompa wtryskowa również nie ma wycieków. Spędziłem już sporo czasu pod autem i nie znalazłem źródła wycieku. Czy ma ktoś może jakiś pomysł ?
Auto odpala bez problemów, nie jest mułowate, jednak wyraźnie czuć ropą. Gdzie może być źródło wycieku ? PROSZĘ O POMOC I POZDRAWIAM WSZYSTKICH KLUBOWICZÓW I SYMPATYKÓW.
Marek z Tarnowa

szoso - Sro Gru 07, 2011 10:40

popatrz jeszcze raz bo przecież nie leci z silnika :wink:
stawiam na pompę, nic innego nie może być w tym miejscu

Brt - Sro Gru 07, 2011 10:47

ja też na pompę niestety ... było już trochę przypadków na forum zwiazanych z nieszczelnościami pompy wtryskowej ... popatrz dokładnie od spodu na pompę :ok:
Raptile - Sro Gru 07, 2011 15:30

a przewody przelewowe ?
marord - Sro Gru 07, 2011 19:13

Przelewy również sprawdziłem i są ok, wymieniłem je wszystkie jakiś rok temu. Jeśli chodzi o pompę to wydaje mi się również, że od spodu jest sucha bo specjalnie wyjmowałem wentylator chłodnicy i demontowałem gumowe węże od chłodzenia, żeby się lepiej przyjrzeć od dołu pompie, następnie zaślepiając króćce od układu chłodzenia uruchomiłem silnik i ropa kap kap po misce ale to według mnie nie z pompy. Sam już nie wiem. A jeśli to pompa to co ? Czy tylko regeneracja wchodzi w grę ? czy są jakieś inne mniej inwazyjne sposoby ?
szoso - Sro Gru 07, 2011 19:26

uszczelnienie pompy
Brt - Sro Gru 07, 2011 21:08

dziwne, że nie widać skad kapie ... u mnei ewidentnie cały spód pompy był mokry ... a moze gdzieś kal=pie z pompy od strony bloku silnika i dlatego nie widać :hmm:
kruszan - Czw Gru 08, 2011 10:42

hmm no nie ma "bata" z nieba nie leci, wypsikaj pompę czymś takim: http://www.textar.com/pl/...ner-mainmenu-33 i potem osusz kompresorem, albo pędzelek i benzyna ekstrakcyjna, jak będzie sucho i czysto to znajdziesz miejsce, może zlewa się i cieknie po ściankach... no nie wiem już, sprawdź przewody paliwowe (łączenia przy opaskach też wyczyść i sprawdź czy suche) może metalowe przewody między filtrem a pompą?

działaj :)

marord - Czw Gru 08, 2011 16:37

No to muszę jeszcze raz dokładnie przyjrzeć się sprawie ale chyba szykuje się grubsza robota bo chyba nie ma możliwości sprawdzenia czy też uszczelnienia bez wyjmowania całej pompy z auta, chyba, że się mylę ale tam jest tak ciasno, że chyba demontaż będzie konieczny... :bezradny: Dziękuję Wszystkim za porady i pozdrawiam.