Zobacz temat - [R214]zwarcie po naprawie rozrusznika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214]zwarcie po naprawie rozrusznika

shirokaba - Sob Gru 17, 2011 21:11
Temat postu: [R214]zwarcie po naprawie rozrusznika
"Mechanik" wymienił bendix, tulejki i szczotki w rozruszniku i chciał sprawdzić czy wszystko o'k. Okazuje się, że jest zwarcie w rozruszniku a on nie ma pojęcia gdzie.
Moglibyście podpowiedzieć gdzie szukać. To dobry mechanik, bo jedyny a potrzebuję auto na jutro. Wziął co prawda rozrusznik do siebie i będzie szukał przyczyny ale wolałabym wiedzieć co jest nie tak. Zresztą nie mam gwarancji, że go naprawi. Męczył się ze szczotkami pięć godzin więc mam raczej negatywne nastawienie.

Harry - Sob Gru 17, 2011 22:23

może być stojan jeszcze uszkodzony
ale jakie są objawy? co się dzieje dokładnie, może coś z elektromagnesem
ew. wirnik może być gdzieś lekko uszkodzony

shirokaba - Nie Gru 18, 2011 06:06

Harry napisał/a:
może być stojan jeszcze uszkodzony
ale jakie są objawy? co się dzieje dokładnie, może coś z elektromagnesem
ew. wirnik może być gdzieś lekko uszkodzony


Rozrusznik przed naprawą jeszcze działał, świszczał co prawda czasami i miewał humory ale działał. Mechanik po wymianie , złożył go i podłączył kable żeby sprawdzić czy wszystko jest w porządku przed zamontowaniem i wtedy stwierdził, że jest zwarcie, rozbierał go jeszcze ze trzy razy szukając gdzie to zwarcie jest aż w końcu zabrał do siebie, więc nie wiem jakie są objawy. Mam nadzieję, że jednak go naprawi. Teraz żąłuję, że się zdecydowałam na naprawę. Ściągałam części z Polski, bo tutaj się nie kupi. Chłopaki z hurtowni załatwili szybko i przesyłka doszła ekspresem a teraz takie problemy. Śzkoda, że nie kupiłam całego nowego rozrusznika, chociaż ten jak na takiego staruszka(oryginalny) był jeszcze niezły.