Zobacz temat - Dobre radio do 300zł
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - Dobre radio do 300zł

The_Baca - Nie Gru 18, 2011 21:55
Temat postu: Dobre radio do 300zł
Witajcie, jakie dobre radio możecie polecić w cenie do 300zł? Chcę sprawić sobie prezent, mam teraz radio z CD i MP3, jakieś "no name" bardzo długo wczytuje mp3, radio trochę szumi, chciałbym coś lepszego i firmowego. Mogą być też używane, oczywiście z MP3, może być też z USB. Co polecacie?
Alexi - Nie Gru 18, 2011 22:53

do 300 PLN z mp3, USB, pilotem, wejściem AUX (może nawet Bluetooth) jest cała gama. Pioneer, Clarion, Kenwood, JVC, Alpine. Sam mam JVC, wcześniej Alpine i też był OK. Wystarczy tylko zajrzeć na alledrogo. Konkretnych modeli nie podaję bo nawet kolor podświetlenia zmienia już czasami nazwę modelu ;-)

Trochę się pośpieszyłem ;p święta są ceny są wygórowane.

ale tu masz przykład

http://allegro.pl/jvc-rad...1978578591.html

Acer - Pon Gru 19, 2011 14:45

ja mam podobne tylko bez usb (tanszą wersje) i jest super :D

http://allegro.pl/pioneer...1986541961.html

Daraz2 - Sro Gru 28, 2011 21:18

Ja mam LG LAC5900 i jestem bardzo zadowolony :P łatwa obsługa :) i ładnie sie prezentuje
Tomi - Sob Sty 14, 2012 23:00

Ja jakiś czas temu dostałem radio Delphi Grundig. Radio ma mp3, usb do montażu w schowku, bluetooth i slot karty pamięci pod przednim panelem. Gra przyjemnie i co najważniejsze nic mu się nie wpina w przedni panel.
zelu - Nie Sty 15, 2012 00:16

ostatnio zakupilem jako prezent dla siebie clariona cz309e dalem 330zl za prawie nowke
radio ma usb, sd, bt, mikrofon i pilot w zestawie. MP3 z 8GB wczytuje szybko tylko zauwazylem ze nie na kazdym pendrive chce szybko przewijac utwory. Radio calkiem ladnie gra na zwyklych glosnikach mozna rozkrecic na full i nie ma charczenia, na moim obecnym zestawie sinuslive sl165 + neo25 tez radzi sobie bardzo ladnie jedynie pod koniec skali brakuje mu mocy ale co sie dziwic glosniki 100W rms a radio wyrabia jakies 15-17W rms ;) radyjo ma wbudowane filtry gorno-dolno przepustowe wiec jest sporo ustawien. W porownaniu ze starym sony xplodem jest duza roznica.
Od siebie moge je polecic, jezeli bralbys je pod uwage

kolek - Czw Lut 16, 2012 11:58

Ja kupiłem nowego Clariona CZ201E za 260zł i na oryginalnych głośnikach w R600 daje rade, moge spokojnie je polecić. Jak wymienie głośniki to zdam dokładniejszą relację co i jak :)
SyntaX - Czw Lut 16, 2012 13:13

Ja mogę polecić taki radyjko.
Canva
Firma mało znana ale jakościowo są naprawdę spoko.
Nie zaśmiecasz sobie półek płytami CD no i doskonale sprawdza się na postoju albo w korku.
Jest też opcja podłączenia kamerki cofania.
Ja mam tak u siebie zrobione.
Dźwięk naprawdę fajny.

Rom - Wto Mar 20, 2012 11:01

Pioneer DEH P6800 MP odczytuje MP3 AAC WMA z pilotem. Jestem zadowolony. :mrgreen:
Robertus74 - Sob Maj 05, 2012 23:50

Witam i podłączę się do tematu.

W swoim Roverku 214Si posiadam już kilkunastoletnie (chyba oryginalnie montowane) radio Sony XR-1853MK2, ale chciałbym je zmienić na coś nowszego w cenie do ok. 250-300zł.

Jeśli chodzi o jakość dźwięku to wcale nie musi być lepsza od tego starego Sony, ale potrzebuję kilku funkcji:

1) wejście USB na pendriva, na którym miałbym swoją skarbnicę mp3 i które byłyby wygodnie odtwarzane (ewentualnie czytnik SD).
2) możliwość zapamiętania przynajmniej 10-12 stacji UKF (w moim obecnym Sony można zapamiętać tylko 6 stacji z przedziału 87,5-108MHz).
3) RDS i możliwość samoczynnego dostrojenia się do mocniejszego nadajnika podczas jazdy (gdy nie znam częstotliwości danej stacji radiowej w obcym województwie).

Inne funkcje tunera radiowego (np. komunikaty drogowe nie są konieczne, ale mile widziane. Podobnie z
jeśli chodzi o Bluetooth i możliwość prowadzenia rozmowy telefonicznej bez trzymania telefonu.

Zupełnie nie potrzebuję natomiast odtwarzacza CD (ani tym bardziej odtwarzacza kaset magnetofonowych), o ile takie odtwarzacze bez CD/DVD w ogóle istnieją.

Co poradzicie?

Rom - Nie Maj 06, 2012 11:06

Robertus74, Taką zabawkę czyli radioodtwarzacz bez CD z czytnikami znalazłem na
ogłoszeniu za 50 zł. Tak więć spokojnie bez CD :wink: możesz sprzętu szukać. Płyty w aucie to już histoeia.

Pływak - Nie Maj 06, 2012 12:03

Rom napisał/a:
Płyty w aucie to już histoeia.

Chyba właśnie dla kogoś kto kupuje chińskie radio za 50zł wtedy fakt CDA to przeżytek bo nie ma różnicy miedzy mp3 ale Ci co mają dobry sprzęt i chcą mieć dobrą jakość dźwięku nadal będą wozić ze sobą tone płyt CD Audio ;)

Rom - Nie Maj 06, 2012 12:23

Robertus74 napisał/a:


Zupełnie nie potrzebuję natomiast odtwarzacza CD (ani tym bardziej odtwarzacza kaset magnetofonowych), o ile takie odtwarzacze bez CD/DVD w ogóle istnieją.

Co poradzicie?


Osobiście uważam, że auto nie miejscem dla "początkującego audiofila" Lepiej zainwestować w stacjonarny, domowy sprzęt do odtwarzania, radio i fabryczne głośniki mi wystarczą. Może gdy ktoś dużo czasu spędza za kółkiem :?:

Pływak - Nie Maj 06, 2012 12:34

Tobie wystarczają innym nie bo nadal jakieś 99% nowych odtwarzaczy ma CD i nie prędko się to zmieni.


Robertus74, nie ma sensu szukać radia bez CD bo mało tego jest, najlepiej brać tradycyjne CD + USB. Do wyboru do koloru Kenwood, Pioneer, JVC, Alpine czy Clarion wiekszość powinna Cię zadowolić i w tym przedziale cenowym między producentami nie będzie większych różnic. Konkretnymi modelami Ci nie będę rzucał bo co roku wychodzą nowe wiec najlepiej wejdz sobie na allegro i poprzeglądaj oferty i wybierz to co Ci będzie najlepiej odpowiadało.

Robertus74 - Nie Maj 06, 2012 14:12

Wstępnie dziękuję za podpowiedzi.
A czy każde radio będzie pasować do mojego 214Si?
Bo coś czytam o standardach DIN1 i DIN2.
Nie chciałbym kupić czegoś co nie będzie pasować.

pelson91 - Nie Maj 06, 2012 14:13

din1 będzie
Robertus74 - Nie Maj 06, 2012 14:18

A np. z tych 2 modeli:
- Pioneer MVH-1400UB
- JVC KD-X30
(obydwa dostępne w RTV-Euro-AGD), czy któryś z nich lepiej spełni moje oczekiwania, które podałem kilka postów wyżej?
Ma ktoś może któryś z tych modeli i może się podzielić wrażeniami?

leszczu - Pon Maj 07, 2012 17:53

Robertus74 napisał/a:
A np. z tych 2 modeli:
- Pioneer MVH-1400UB

O tym modelu mogę coś powiedzieć, bo ostatnio go montowałem u znajomego. Ogólnie radio fajnie wygląda, dobrze gra, brakuje mu tylko płyty CD, ale cenowo myślę, że warty uwagi. :grin:

[ Dodano: Pon Maj 07, 2012 17:53 ]
A i jeszcze jedno. Z tego co patrze to RTV-Euro-AGD, kosztuje 249 zł. W Auchanie kupisz ten sam model za 200 zł. :wink:

The_Baca - Wto Maj 08, 2012 19:15

Kolega wyżej wspomniał o CANVA CN-6230. Co o nim sądzicie? Moim zdaniem bardzo dobry sprzęt, jak na swoją cenę posiada dużo funkcji i zebrał dobre oceny w teście Auto Świata, tutaj test: http://www.youtube.com/watch?v=KYp0245m-Xk
keczu - Wto Maj 08, 2012 21:23

The_Baca napisał/a:
Kolega wyżej wspomniał o CANVA CN-6230.


Strata pieniedzy. Duzo bajerow ,ale radio jest chyba do sluchania muzyki , ta bedzie kiepskiej jakosci. Kup markowe radio , jakis podstawowy model z USB lub takie badziewie jesli tylko wiadomosci sluchasz. Wszystkie te bajery mozna sobie wsadzic. Dotykowy ekran jest nie wygodny do obslugi podczas jazdy tak samo trzymany w reku pilot , a w tym przypadku wiekszosc opcji jest w pilocie , filmow na takim ekraniku nie bedziesz ogladal bo za maly ,do TV musisz antene dokupic i wyprowadzic ja na dach . Mam w jednym aucie radio JVC z dotykowym ekranem i wolal bym miec do wszystkiego guziki bo nie trzeba by bylo patrzec w co sie palcem celuje podczas jazdy. W drugim stacje multimedialna z 8 cali ekranem tez firmy cos jak ta CANVA ( pasuje w deske rozdzielcza jak fabryczne dlatego kupilem) gra przez wzmacniacz wiec jakos to ratuje jakosc dzwieku. Filmu jeszcze nie ogladalem bo jak jade to nie da rady , jak sie zatrzymam to ide do domu film obejrzec. Jedyne co uzyteczne to nawigacja z tych bajerow ,a te CANVA jej nie ma. Pozdr.

The_Baca - Wto Maj 08, 2012 22:24

keczu no masz rację, zacząłem sobie wyobrażać sterowanie na dotykowym ekranie w czasie jazdy..obejrzeć coś też byłoby ciężko ze względu na umiejscowienie radia. Kasa już nazbierana, jutro robię obchód po sklepach i szukam radyjka :)

Edit: przeglądam gazetki sklepów i na promocji są teraz:

Pioneer DEH-140UB, MVH-1400UB (nie wiem czym się różnią, ceną na pewno)
JVC KD-R431

Oba mają dobre recenzje, i tak przejdę się jutro po sklepach, obejrzę co jeszcze mają "bez promocji". Słyszałem, że sony są słabe, to prawda?

gwidon1701 - Wto Maj 08, 2012 23:00

Na sony nawet nie zwracaj uwagi , jeżeli nowe do 300 zł to chyba to jest najciekawsze :
http://allegro.pl/kenwood...2321195940.html

Rom - Czw Maj 10, 2012 08:37

Pioneer Ok , ale nic nie mam sony. Miałem kiedyś, sprzedałem z autem, bez żadnych problemów.
The_Baca - Pon Maj 14, 2012 14:30

Dołożyłem trochę i zakupiłem KENWOOD KDC-4051. Super dźwięk :)
Rom - Pon Maj 14, 2012 15:45

Głośniki masz fabryczne?
The_Baca - Pon Maj 14, 2012 16:45

Głośniki fabryczne + subwoofer w bagażniku
leszczu - Wto Maj 15, 2012 13:58

The_Baca, zmień głośniki i wtedy poczujesz super dźwięk. :wink:
Rom - Wto Maj 15, 2012 14:50

The_Baca, Też tak myślałem, chociaż nie sugerowałem jednoznacznie wymiany. Skoro inwestujesz w dobre radio to warto pomyśleć o głośnikach.
The_Baca - Wto Maj 15, 2012 21:40

Tak jest koledzy, oboje macie niestety rację. Dziś przy zestrajaniu z subwooferem, przy głośności 22 zaczęły "pierdzieć" przednie głośniki... ale nic, zbieram już na nowe :mrgreen:

I taka mała fotka poglądowa na szybko, radyjko z takim podświetleniem wygląda jak seryjne:


Adrian - Wto Maj 15, 2012 22:06

The_Baca napisał/a:
Dziś przy zestrajaniu z subwooferem, przy głośności 22 zaczęły "pierdzieć" przednie głośniki
Głośniki przednie grają pełnym pasmem?
The_Baca - Wto Maj 15, 2012 22:29

Adrian no myślę, że tak, nic tam w ustawieniach radia nic nie było na ten temat, radyjko ma moc 4x50w więc nie wiem jak to leci
Adrian - Wto Maj 15, 2012 22:43

Przejrzałem instrukcję Twojego radia i niestety nie ma to możliwości ustawienia filtrów HPF. Zatem głośniki będą grały cały czas pełnym pasmem.
SyntaX - Sro Maj 16, 2012 07:53

Ja w do drugiego autka wsadziłem;
http://allegro.pl/canva-c...2320903303.html
Naprawdę polecam to co to ma w sobie i za jaką kasę.
Trochę słabe jest podbicie basów, ale jakość LCD naprawdę super nawet w słońcu.
TV zbiera przyzwoicie.
Radyjko mamy zamontowane w ciężarówce.
Z tyłu na kontenerze jest podpięta kamerka co mega ułatwia manewrowanie.
Czasem jest tak że kierowca czeka po 4-5h na rozładunek i wtedy TV i odtwarzacz filmów sprawdza się idealnie.

Pływak - Sro Maj 16, 2012 11:06

Za te kasę to ja bym wolał kupić używane JVC, Kenwood, Alpine, Clarion niż pchać się w chińczyka który po za tym, ze ma napchane "barejów" to niczym nie zachwyca, a już na pewno nie jakością dźwięku, a chyba to powinno być głównym kryterium w budowie audio w aucie.
pelson91 - Sro Maj 16, 2012 18:17

Pływak napisał/a:
Za te kasę to ja bym wolał kupić używane JVC, Kenwood, Alpine, Clarion

Za tą kasę masz NOWE JVC, Kenwood, Pioneer ;)

Pływak - Sro Maj 16, 2012 18:45

O rly? :P Używkę w tej kasie można wyrwać z wyższej półki bo za 300zł to mamy nowy ale low end. Przynajmniej ja wolałem za trzy stówki kupić używke, która kilka lat wstecz było najwyższym modelem JVC ;)
greg-si - Sro Maj 16, 2012 19:10

Pływak, do niektórych nie trafi taka argumentacja bo gwarancja, usb etc.
Świata nie zbawimy ;) Zawsze lepiej żeby ktoś kupił za 300zł nówkę JVC niż nówkę krzak.

keczu - Sro Maj 16, 2012 21:04

The_Baca napisał/a:
Tak jest koledzy, oboje macie niestety rację. Dziś przy zestrajaniu z subwooferem, przy głośności 22 zaczęły "pierdzieć" przednie głośniki... ale nic, zbieram już na nowe


Te radio bedzie "pierdziec" przy glosnosci na skali 22-23 nawet na najlepiej dobranych glosnikach. Sprawdzone na dwoch podobnych modelowo Kenwoodach. Sam kupilem podobne radio i sie bardzo zawiodlem, pisalem w innym temacie. Jakos kenwoodowi cos nie wyszlo. :/

HiS - Czw Maj 17, 2012 12:37

Mam 7 letniego CLARIONA w którym brakowało mi USB, poza tym czasem nie chciał już odczytywać płyt. Kupiłem JVC w okolicach 300zł, ma usb, płyty, "podobną" moc. I gdyby nie to że clarion ze starości już lekko niedomagał to bym za nic w świecie go nie zamienił na te JVC. Nawet tak stare radio sprzed 7 lat bije na głowę dźwiękiem i bajerami (jak wielokolorowy wyświetlacz) ten wynalazek od JVC który musiałem i tak oddać do serwisu bo po kilku msc wariowało gniazdo usb... Teraz w aucie znowu gra clarion a ja znowu słyszę muzykę a nie dudniący karton. Te radia po 300zł to jeden i ten sam szmelc, znajomy ma sony w podobnej cenie, żadna rewelacja, tylko nazwa firmy...
keczu - Czw Maj 17, 2012 23:06

HiS napisał/a:
Te radia po 300zł to jeden i ten sam szmelc, znajomy ma sony w podobnej cenie, żadna rewelacja, tylko nazwa firmy...


No w zasadzie tak, ale i tak lepszy od chinskiego bezmarkowego sprzetu. Mialem juz kilka aut i kilka radioodtwarzaczy tanszych i drozszych ,ale to i tak za malo zeby miec jakas opinie. Ale ze jestem diagnasta i mam okazje zrobic 18 przegladow (kazde auto jakies radio ma to sobie poslucham) w ciagu dnia kazdy po 30 min (nie w Polsce) to moge powiedziec ze nawet tanie markowe radia przynajmniej sie "kupy" trzymaja po latach. "Chinopodobne" radia jesli wygladaja prawie nowo to albo cos nielaczy na styku panelu z radiem, jakis guzik nie dziala lub czesto potecjometr glosnosci swiruje. Jak takie radio jest starsze to sie "rozklada" w konsoli auta. Car audio interesuje sie na tyle ze z dokladnoscia do 1-2 lat mniej wiecej potrafie w wiekszosci okreslic z ktorego roku jest model radia (znanej marki ) i nawet 10 letnie podstawowe modele JVC czy niezbyt ceniony Sony Xplod w jakis babciowozach ciagle sa 100% sprawne czasem powycierane tylko ,ale to normalne. O jakosci dzwieku to nie ma co mowic bo to zalezy nie tylko od radia ,ale zgadza sie ze za 300 zl to nie ma sie czego za bardzo spodziewac. Ale przynajmniej tuner bedzie mial wystarczajaca czulosc i nie bedzie na wyswietlaczu 100 "diodek" skakac, glupiego dzwieku w glosnikach przy kazdym nacisnieciu jakiegos guzika, mozna sobie model z kolorem podswietlenia pasujacym do reszty kupic , przyzwoicie wstrzasowo CD zabezpieczony, nie bedzie zbierac zaklucen z instalacji auta przy zwyklej instalacji itp. To musza zagwarantowac markowi produceci. Pozdr.

gwidon1701 - Czw Maj 17, 2012 23:16

Właśnie najlepiej grające radia to stare radia i to starsze niż tylko 7 lat ;) , ale jak ktoś się uprze na nowe radio bo ma papiery i ładnie się świeci ... to to JVC jest chyba najlepszym wyborem .
keczu - Czw Maj 17, 2012 23:39

gwidon1701 napisał/a:
Właśnie najlepiej grające radia to stare radia i to starsze niż tylko 7 lat


Ja ostatnio kupilem nowego JVC KD-LHX551 EXAD, model z 2005 r. za ok. 100€ . Szkoda ze nie kupilem drugiego na zapas bo juz zniknelo z oferty :mrgreen: . Nie wiem ile trzeba by bylo teraz na radio wydac (obecny model jakiegokolwiek producenta) zeby chocby otarlo sie o ta jakosc dzwieku.

Rom - Wto Maj 22, 2012 10:01

Warto zainwestowac, kasa nie duża juz za 200 oferują jak w tym

ogłoszeniu dobre głośniki do samochodów.

Balas87 - Nie Maj 27, 2012 19:12

Witajcie powiedzcie mi jaka jest różnica między radiem JVC KD-R302 a JVC KD-R312 cenowo propozycja 1 wychodzi dużo taniej niż 2, wygląd mają identyczny.... proszę o pomoc...... z góry dzięki
Rom - Pon Maj 28, 2012 11:33

Starszy model to na pewno, jest tańszy zawsze.
Balas87 - Pon Maj 28, 2012 14:13

no ale czymś się muszą różnić?? a tu wychodzi na to że bebechy mają te same przynajmniej dane techniczne na to wskazują...
Robertus74 - Nie Lip 15, 2012 21:10

Ciekawa sprawa, jeśli chodzi o JVC KD-X30.
Jeśli podłączam pendrive'a bezpośrednio do złącza USB, KD-X30 go nie widzi.
Jeśli podłączam pendrive'a za pośrednictwem kabla USB (tzw. przedłużacza), KD-X30 widzi go i bez problemu odtwarza pliki mp3.

gwidon1701 - Pon Lip 23, 2012 01:39

Robertus74 napisał/a:
Jeśli podłączam pendrive'a bezpośrednio do złącza USB, KD-X30 go nie widzi.
Jeśli podłączam pendrive'a za pośrednictwem kabla USB (tzw. przedłużacza), KD-X30 widzi go i bez problemu odtwarza pliki mp3
Dziwne objawy a na innym pendrivie próbowałeś ?
Robertus74 - Sro Sie 15, 2012 18:42

gwidon1701 napisał/a:
Dziwne objawy a na innym pendrivie próbowałeś ?
Jeszcze nie, ale spróbuję.
Kontaktowałem się też e-mailem z JVC, ale gość się z takim przypadkiem nie spotkał.
Przetestuję na innym pendrivie.

[ Dodano: Sro Sie 15, 2012 18:42 ]
gwidon1701 napisał/a:
Robertus74 napisał/a:
Jeśli podłączam pendrive'a bezpośrednio do złącza USB, KD-X30 go nie widzi.
Jeśli podłączam pendrive'a za pośrednictwem kabla USB (tzw. przedłużacza), KD-X30 widzi go i bez problemu odtwarza pliki mp3
Dziwne objawy a na innym pendrivie próbowałeś ?

Na innym pendrivie na razie wszystko OK. :)