Zobacz temat - [R25] spadają obroty po wybiciu biegu na LPG
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] spadają obroty po wybiciu biegu na LPG

Drwal85 - Pon Gru 19, 2011 22:06
Temat postu: [R25] spadają obroty po wybiciu biegu na LPG
ejo :) mam taki malutki problemik.
Jadąc np. na 5 biegu - prędkość koło 90 km, gdy wcisnę sprzęgło i wrzucę na luz,to obroty potrafią w tym momencie spaść tak nisko, że autko lubi zgasnąć, lub spadną i trochę pofalują, po chwili się uspokoi. I to tak często przy wciskaniu sprzęgła i wrzucaniu na luz lub w momencie wrzucania na inny bieg. Występuje to tylko na LPG!!!! na benzynie nie ma tych objawów. Moja kobita, też instalowała ten sam gaz ( u tego samego mechanika ) tylko w R200 i też występuje ten objaw ale rzadziej. innych problemów nie ma.

Mój Gaz:
STAG 300
Reduktor: AC
Wielozawór: Tomasetto
Wtryski: REG

tomo63 - Sro Gru 28, 2011 09:38

Wg. mnie instalacja do regulacji.
marcin_zgierz - Sro Gru 28, 2011 12:53

u mnie było to spowodowane za dużą ilością powietrza które wpadało przy szybszej jeździe do filtra powietrza bo przy prawej lampie mam opuszczony zderzak
tomo63 - Sro Gru 28, 2011 13:01

marcin_zgierz, ale to się chyba tyczy tylko starych generacji instalacji ze zmienionym dolotem powietrza.
Drwal85 - Sro Gru 28, 2011 14:12

regulowali mi już to setki razy i dalej ten objaw występuje :) instalacja jest nowa, ma dopiero 2,5 miesiąca.
Gacor - Sro Gru 28, 2011 22:22

Drwal85 to może podjedź do innego gazownika bo to napewno regulacja albo nieszczelność jakaś na filtrze powietrza albo dolocie.
Drwal85 - Sro Gru 28, 2011 22:56

posprawdzam sobie czy czasem gdzieś nie ma nieszczelności tam gdzie piszesz :) ale jak by była ta nieszczelność, to by nie było jakiś objawów na benzynie?
tomo63 - Czw Gru 29, 2011 08:33

zauważalnej różnicy na benzynie nie byłoby
slony7 - Czw Gru 29, 2011 16:40

silnczek krokowy do wymiany na 100 %...

3/4 gazowników to krętacze wiec szkoda czasu i pieniedzy

Odkrec silniczek krokowy wez czysta szmatke zamocz ja najlepiej w benzynie i wyczysz poczekaj az wyschnie i to tyle.

Drwal85 - Czw Gru 29, 2011 22:17

silniczek krokowy był czyszczony :) poza tym pracował by nie równo na benzynie oraz podczas tych operacji co opisywałem wyżej.
slony7 - Pią Gru 30, 2011 10:32

silniczek krokowy w Twojej sytuacji ma tylko wplyw na jazde w LPG.
Drwal85 - Pią Gru 30, 2011 17:34

to czyli kupić nowy lub wyczyścić jeszcze raz?
Tomek1212 - Pią Gru 30, 2011 18:10

Obróć dolot tyłem do kierunku jazdy i problem ustanie, nieważne czy to jest gaz na śrubkę, czy sekwencja.
Silnika krokowego się nie tykaj, bo jakby tam tkwił problem to silnik gasnąłby również na postoju oraz podczas pracy na benzynie.

tomo63 - Pią Gru 30, 2011 19:55

Tomek1212, a myślałem, że w sekwencji już się manewrów z dolotem nie robi...
To musi być to.
Przepraszam za początkowe wprowadzenie w błąd.

Drwal85 - Pią Gru 30, 2011 22:00

a jak by wstawić w puszkę tą, gdzie jest filtr powietrza jakaś zaślepkę? taką co zmniejszyła by wlot powietrza :) bo podejrzewam że gadacie o tym że dławi się dużą ilością wpływającego powietrza :) chyba że się mylą to SORKI! :lol:
tomo63 - Pią Gru 30, 2011 22:45

Nie wiem dokładnie czy jest potrzebna redukcja dolotu jak w II gen. ale jeśli spalanie masz ok, to znaczy że nie jest. Wystarczy jak założysz jakieś kolanko na dolot do filtra, tak aby powietrze nie mogło wpadać z dużą prędkością do filtra.
Kozik - Sob Gru 31, 2011 08:46

Cytat:
Tomek1212, a myślałem, że w sekwencji już się manewrów z dolotem nie robi...


nie robi, mam sekwencję i żadnych kombinacji nie robiłem, jedynie co to stożka nie lubi sekwencja bo ciężką ją wtedy skalibrować tak żeby przy różnych warunkach pogodowych auto jechało tak samo

Tomek1212 - Sob Gru 31, 2011 11:09

Zazwyczaj nie trzeba robić takich kombinacji, ale jak się pojawiają takie problemy to ten patent działa przy każdym rodzaju instalacji.
Kozik - Sob Gru 31, 2011 13:45

jak auto jest ustawione przez gazownika "na ubogo" to i powietrza mu trzeba zabrać co nie jest prawidłowym rozwiązaniem, auto trzeba dobrze ustawić i nie trzeba nic zaklejać czy przytykać
Drwal85 - Nie Sty 08, 2012 00:34

Wsadziłem w to miejsce gdzie wchodzi dolot do puszki filtra - karton z wyciętą dziurą o mniejszej średnicy nisz ta rura jak na razie objawy ucichły zobaczymy jak dalej..... jak będzie ok to sobie zrobię już to porządniej.

Przez ten wynalazek nie ma niepożądanych objawów :lol:

Kozik - Nie Sty 08, 2012 11:25

Cytat:

Przez ten wynalazek nie ma niepożądanych objawów :lol:


odczujesz je za parę dobrych tys km

Drwal85 - Sro Sty 11, 2012 14:33

zobaczymy ;) nie mówię że nie. Jak na razie jest OK. Ale jak podjadę do gazownika w poniedziałek to mu o tym powiem.


Tutaj daje zdjęcie z czego to wykonałem :mrgreen:

http://www.fotosik.pl/pok...919c1a4269.html

[ Dodano: Sro Sty 11, 2012 14:33 ]
Koncepcja została zmieniona :) obróciłem kolanko tak jak mi pisaliście hehehee :mrgreen:

kangaroo69 - Nie Sty 22, 2012 21:26

Koledzy odgrzeje trochę temat bo mam identyczny problem :razz:
Chciałbym do czasu zanim kupie kabelek do gazu spróbować tej opcji z dolotem, jednak mam mały problem z przekręceniem tej plastikowej końcówki co jest przy samym zderzaku :neutral: Zaczynając od filtra, to idąc w stronę zderzaka mamy kolanko, potem dziura w dół do jakiegoś zbiornika i później ten wylot w zderzak...Jeśli dobrze rozumiem to mam przekręcić ten ostatni element? mam akurat cały przód rozebrany i pomyślałem że spróbuje :wink: Przepraszam za dziwny opis ale nie mogłem w Rave znaleźć schematu dolotu żeby zrzut zrobić :wink:
Pozdrawiam

Drwal85 - Nie Sty 22, 2012 22:21

powiem szczerze że ja obciąłem tą rurkę za pierwszym kolankiem wychodzącym z obudowy filtra :) tak ze powietrze teraz nie wali z całą siłą do dolotu. Objawy, nie są do końca wyleczone....

a o jaki kabelek do gazu Ci chodzi?

kangaroo69 - Pon Sty 23, 2012 08:34

Chodzi mi o interfejs usb albo com do instalacji gazowej. Byłem u gazownika na regulacji ale oni nic nie widzą:/ ale sprobuje tego patentu, no chyba ze nowy zderzak idealnie spasuje z lampami i nie bedzie przeswitu:)
Drwal85 - Sro Lut 08, 2012 22:41

jeszcze pokombinuje z tym silnikiem krokowym tak jak pisali wyżej może to coś pomoże.

[ Dodano: Sro Lut 08, 2012 22:41 ]
kangaroo69

I co rozwiązałeś ten problem? :mrgreen: