Zobacz temat - [Rover 420 SDI]Gazowy Podgrzewacz płynu chłodzącego SDI
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Rover 420 SDI]Gazowy Podgrzewacz płynu chłodzącego SDI

Raftek - Sro Gru 21, 2011 22:56
Temat postu: [Rover 420 SDI]Gazowy Podgrzewacz płynu chłodzącego SDI
Witam Koledzy w związku z faktem długiego nagrzewania naszych klekotków zimą mam zamiar założyć Gazowy ogrzewacz płynu chłodzącego, który to dodatkowo podgrzewałby paliwo, i w razie dużych mrozów umożliwił nam odpalenie auta. Jak wiadomo w mieszkaniach mamy przepływowe ogrzewacze gazowe które już po kilku sekundach dają nam ciepła wodę, tutaj byłoby to trochę inaczej ale myślę że skutecznie by rozgrzewało płyn chłodzący, mam zamiar takie coś zrobić przed nagrzewnicą oraz dodatkowo zamontować pompkę elektryczną która by umożliwiła przepływ cieczy nawet na zgaszonym aucie. Jak wszystko dojdzie do skutku napisze o efektach.
Koszt takiego urządzenia byłby nie wielki, tj palnik gazowy koszt jakichś 40 zł do tego trzeba by było kupić trochę miedzianego przewodu, i małą butlę gazową, zostało by zrobić jakąś obudowę metalową na palnik i przewód miedziany aby zabezpieczyć stratę ciepła i zabezpieczyć resztę komory silnika przed pożarem, ale to da się zrobić i byłoby raczej wystarczające.
Co o tym myślicie??

http://allegro.pl/promien...1985019222.html
ostatecznie można by takie coś przerobić do tego ale zobaczymy.

szoso: poprawiłem link

borek88 - Czw Gru 22, 2011 06:22

jeśli chcesz to porządnie to jedynie webasto (tylko nie cyfrowe)
to z tymi palnikami i puszką....ja bym bał się o życie i zdrowie
ewentualnie podgrzewacz spalinowy z r45 diesel ale to tylko trochę poprawia
sama pompa przed nagrzewnicą dałaby dużo wiem co mówię
szybciej by ci dawało ciepłe powietrze z kratek
nie musiałbyś czekać aż wskazówka jest bardzo wysoko

Raftek - Czw Gru 22, 2011 09:08

Zobaczymy co to będzie z tym palnikiem, koszt nie taki duży jak w przypadku webasta, a ten dogrzewacz mam na spalinach ale muszę to trochę przerobić jeszcze, bo z takim ogrzewaniem to lipa, być może i nagrzewnica zamulona, ale nową dostać raczej nie możliwe jest.
tronsek - Czw Gru 22, 2011 09:23

Raftek napisał/a:
nagrzewnica zamulona, ale nową dostać raczej nie możliwe jest.
Można zawsze przepłukać nagrzewnicę, co często poprawia wydajność ogrzewania.
Lukasik - Czw Gru 22, 2011 09:33

Ja przepłukałem samą wodą z węża ogrodowego tak jak sugerował szoso i zmieniłem płyn. Pomogło. Powietrze leci ciepłe nawet jak wskazówka jeszcze się nie podniesie. Oczywiście nie od razu ale po przejechaniu kilku kilometrów.
Raftek - Czw Gru 22, 2011 11:22

Jak będę miał jak też tak zrobię bo teraz w bloku nie mam jak za bardzo tego zrobić
barney79 - Nie Gru 25, 2011 13:08

Ten palnik to masakra.Mam takowy i duża wilgotność jest wytwarzana przy spalaniu.Zapach i szyby są zaparowane.Nie polecam.
sash997 - Nie Gru 25, 2011 14:27

ja mam zwalone webasto i jak naprawa okaże sie zbyt droga (płytka sterująca) to pokombinuje nad dogrzewaczem albo elektrycznym albo ze spalin, z tym że ten ze spalin oczywiście tylko po odpaleniu a elektryczny mógłby grzać na postoju (230V), rura z grzałką do tego pompka wody z webasto i czujnik temperatury z przekaźnikiem który by to wyłączył po uzyskaniu np 30 lub 40st
Raftek - Nie Gru 25, 2011 19:14

Ja myślę podgrzewać ciecz chłodzącą w komorze silnika takie webasto gazowe.
sash997 - Nie Gru 25, 2011 23:15

?? ? jak ty chcesz podgrzać ciecz w silniku??? nie wygodniej bedzieją podgrzać w wężu i podać pompką??
Raftek - Pon Gru 26, 2011 21:46

no dokładnie tak samo mam na myśli i wg mnie powinno się dobrze sprawować
sash997 - Pon Gru 26, 2011 22:56

to niema innego wyiścia , musi działać