Zobacz temat - [MG ZR] dziwny dźwięk przy skręcie w lewo
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR] dziwny dźwięk przy skręcie w lewo

zeterowiec - Pon Gru 26, 2011 01:08
Temat postu: [MG ZR] dziwny dźwięk przy skręcie w lewo
Witam,

Od jakiegoś czasu w moim MG ZR pojawił się niepokojący dzwięk w prawym tylnym kole, który pojawia się w momencie skręcania w lewo. Po powrocie do jazdy na wprost nadal się utrzymuje, aż do pełnego zatrzymania samochodu - po ponowym ruszeniu brak dzwięku. Dodatkowo zauważyłem, iż dzwięk czasami można zatrzymać wprowadzając samochód w balans tzw "test łosia".
Dla pewności podczas jazdy, gdy dzwięk się wydobywał, skrzynia biegów była rozsprzęglana aby wyelimonować prawdopodobieństwo ewentualnej usterki w tym układzie ale dzwiek nadal się utrzymywał, więc to nie to.
Koło nie było zdejmowane, aby sprawdzić ewentualnie co się dzieje, ale były podnoszone poszczególne koła w celu sprawdzenia oporów jakie stawiają przy wprowadzaniu w ruch i to co udało mi się zauważyć to to, iż prawe-tylne porusza się krócej - jakby stawiało lekki opór.

Prosiłbym o ewetualną diagnozę z Waszej strony.

W załączniku jest plik mp3 z nagraniem tego dzięku.

rovek - Pon Gru 26, 2011 09:13

Zrób porządek z tylnymi hamulcami. To na pewno szczęki/klocki.
Raptile - Pon Gru 26, 2011 12:43
Temat postu: Re: [MG ZR] dziwny dźwięk przy skręcie w lewo
zeterowiec napisał/a:

Koło nie było zdejmowane, aby sprawdzić ewentualnie co się dzieje


Nikt tu z fusów nie będzie wróżyć

piasat lub bębny innych możliwości niema

slony7 - Wto Gru 27, 2011 11:57

jeżeli sie okaze ze to tylna piasta to niestety się wykosztujesz.
Łożysko z piastą kosztuje 340 zł (wyzsza półka) bo reszta to chinski badziew ktory zaraz sie rozleci.
Pamietaj ze jak bedziesz wymienial piaste to musisz wymienic prawa + lewa strona poniewaz samej piasty nie mozna wymienic

zeterowiec - Pią Gru 30, 2011 01:02

jednak mam nadzieje że to tylko bębny, przy łożysku dzwięk pewnie utrzymywałby się przez cały czas.

[ Dodano: Pią Gru 30, 2011 01:02 ]
Co się okazało w moim MG z tyłu są jednak hamulce tarczowe a nie bębny tak jak podaje katalog. Klocki były do wymiany.