Zobacz temat - [R400] Niskiej jakosci paliwo
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Niskiej jakosci paliwo

bolcik - Sro Sty 04, 2012 12:26
Temat postu: [R400] Niskiej jakosci paliwo
Witam,
dopadl mnie straszny problem. Mialem okazje zatankowac na nieodpowiedniej stacji. Jako ze leje zawsze do pelna to roznice poczulem od razu. Niestety samochod ma problemy z odpaleniem 6-10 sekund krecenia a do tej pory bylo od reki. Gasnie na 1 jak go nie podgazuje, reszta biegow roznie czasami przy 2000 poszarpie czasami idzie gladko. Zdarza się również ze w okolicach 2000-2500 wcisne pedal ale samochod jakby nie reagował dalej sie "toczy". filtr paliwa zmienialem z 3 miesiace temu ale pewnie czeka mnie to znowu. I teraz pytania:
Czy to wyglada faktycznie na wine paliwa czy raczej jest mozliwosc ze jakas awaria sie zbiegla?
Jesli paliwo to co zrobic? Wyjezdzic i filtr paliwa wymienic czy moze dolewac od czasu do czasu 98?
Dolac moze jakiegos polepszacza? Co na to silnik K ?
I najwazniejsze. Co mozna zrobic stacji? Sprawdzilem ze przechodzila ona niby kontrole i nic nie bylo zle...

Jeszcze dodam ze to sie dzieje na zimnym i na cieplym silniku ale jak przejade powiedzmy z kilometr na obrotach 5000 to pozniej wszystko jest ok.

Pawkaz - Sro Sty 04, 2012 12:39

bolcik napisał/a:
I najwazniejsze. Co mozna zrobic stacji?

Ogladalem program na Tvn Turbo.Tam gosc te zalal lipne paliwo.Zadzwonil do sluzb, ktore kontroluja jego jakos.Zostal poinformowany ze moga skontrolowac stacje za kilka dni, a przez te czas stacja moze sprzedac juz paliwo i sie nie udowodni.
Znajomy na stacji Auchan zatankowal i objawy byly takie same jak u Ciebie

Artu - Sro Sty 04, 2012 18:45

Też miałem taką sytuację w poczciwej Astrze. Nie pozostaje nic innego jak wyjeździć. Od tamtego momentu tankowałem już tylko na markowych i znanych stacjach.
kadzaf - Sro Sty 04, 2012 21:01

Niestety taka jakość naszych paliw. ceny zachodnie a jakość ... :oops: