Zobacz temat - [R75] Zmiana ze skrzyni manualnej na automat
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Zmiana ze skrzyni manualnej na automat

GaDo - Nie Sty 08, 2012 01:24
Temat postu: [R75] Zmiana ze skrzyni manualnej na automat
Prubował ktoś przełożyć skrzynię automatyczną zamiast manualnej ? Zaczołem myśleć nad tym gdyż te sprzegła w tych R75 są strasznie denerwujące. Jakie to mogą być koszty i czy dużo roboty ?
MaReK - Nie Sty 08, 2012 02:09

To powinieneś Mariusza zapytać. Mnie kiedyś powiedziano, że to nieopłacalna operacja.
kris-tofer - Nie Sty 08, 2012 18:06

też nad tym myślałem i powiedzieli mnie to samo co Markowi, z tym, że jeszcze trzeba trafić na używaną dobrą skrzynię automatyczną i chuchać i dmuchac, żeby się nie popsuła, bo znów wielkie koszty.
GaDo - Nie Sty 08, 2012 18:17

miesiąc temu wymieniłem wysprzęglik i znowu biegi zaczynają cieżko chodzić ;/ tragedia to sprzegło w R75
MaReK - Nie Sty 08, 2012 20:23

Wymieniłeś tylko wysprzęglik?
Do tego przydałoby się komplet sprzęgła i może zregenerować pompkę...

[ Dodano: Nie Sty 08, 2012 20:23 ]
W ogóle to taniej zmienić pompkę sprzęgła z R75 na BMW. Ale nadal problem wysprzęglika będzie dokuczał. Chociaż, odpukać, ja już ponad 8500 km. zrobiłem i na razie nic się nie dzieje.

gingol - Pon Wrz 17, 2012 09:31
Temat postu: [R75] Zamiana skrzyni manualnej na autonmat
Witam
Jak w temacie, czy opłaca się wymiana skrzyni na automat. Czy pojazd ze skrzynią manualna jest przygotowany pod automat. Chodzi tu o instalacje elektryczną.

Boncky - Pon Wrz 17, 2012 12:53

nie ma sensu, sprzedaj manual kup z automatem, wyjdzie taniej i pewniej.
GaDo - Sob Wrz 22, 2012 07:48

gingol, trzeba by było prawie całą instalacje w aucie zmieniać... dużo roboty , wiem bo już sam o tym baaardzo dużo myślałem i się dowiadywałem :)
Robert8610 - Sro Wrz 26, 2012 13:17

Witam no a ja znów zrobiłem niedawno odwrotnie przerobiłem w sumie mój mechanik przerobił :D z automata na manuala, gdyż mój automat się sypnął i koszt naprawy u ludzi którzy się znają na automatach zaczynał się od 3,500zł w górę a mój znajomy mechanik przełożył mi skrzynie za jedyne 800zł więc różnica jest. Co do automata to prawda że pozbywasz się kłopotu ze sprzęgłem lecz ciężko trafić autko ze skrzynią automatyczną, która jest w bardzo dobrym stanie. Mój automat po zakupie auta wytrzymał 2lata i nagle zaskoczenie brak wstecznego a wcześniej szarpania itp. No i mam na sprzedaż tą uszkodzoną skrzynie automatyczną. Chętnych proszę o kontakt :P