Zobacz temat - [R416Si] Problem z odpaleniem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416Si] Problem z odpaleniem

Pazdzioch. - Nie Sty 08, 2012 15:10
Temat postu: [R416Si] Problem z odpaleniem
Witam. Mój problem wygląda tak. W piątek w nocy normalnie odpalił i jeździł. Wczoraj próbowałem go odpalić i nie chce załapać w ogóle. Kreci normalnie cały czas próbuje odpalić ale nie może załapać. Paliwo normalnie dostaje i iskra też jest. Jaka może być tego przyczyna i co najpierw sprawdzać ?
LysyR400 - Pon Sty 09, 2012 22:21

Pierwsze co mi przychodzi na myśl to sprawdzić ciśnienie sprężania. Druga rzecz to coś z immobiliserem :)
bizon - Wto Sty 10, 2012 10:58

LysyR400 napisał/a:
Druga rzecz to coś z immobiliserem :)

Immobiliser blokuje rozrusznik.
A gdy jest problm z lacznoscia miedzy sterownikiem a centralka alarmu to odcina paliwo a Pazdzioch., napisal ze paliwo dostaje

Pazdzioch. - Wto Sty 10, 2012 14:31

Jednak była inna przyczyna. Padł całkowicie silniczek krokowy :) były tego objawy wcześniej bo szalał na obrotach, jednak po założeniu nowego nadal szaleje i nie wiem co już mam z tym zrobić. Na biegu jałowym ma od 1500 do 3200 obrotów :neutral:
leszczu - Czw Sty 12, 2012 16:50

Czyściłeś przepustnicę ?? Może linka gazu się blokuje ??
Pazdzioch. - Pią Sty 13, 2012 00:09

Przepustnica czysta a linka się nie blokuje. A te obroty są strasznie denerwujące i więcej paliwa wpieprza.
leszczu - Pią Sty 13, 2012 11:21

No to może gdzieś bierze lewe powietrze.
Długo już jeździsz z takimi obrotami ??

R400 - Pią Sty 13, 2012 11:30

może linkę od obrotów masz za wysoko podciągniętą, albo ten czujnik w kolektorze ssącym coś nawala
ADI-mistrzu - Pią Sty 13, 2012 11:33

Jak potrafi podejść do 3tys obrotów to gdzieś zaciąga lewe powietrze, przez otwór silnika krokowego nie jest w stanie pobrać wystarczającej ilości powietrza aby takie obroty złapać.

Pierwsza możliwość to zawieszająca się przepustnica, najłatwiej to sprawdzić w ten sposób, że gdy znowu wejdzie w wyższe obroty, otwieramy maskę i próbujemy domknąć przepustnicę palcem. Jeśli się domknie i obroty spadną to problem znany.

Druga możliwość to faktycznie nieszczelność kolektora. Może brać powietrze między łączeniem kolektora z głowicą. Często zużycie tamtej uszczelki idzie w parze z braniem wody przez samochód.

turtel84 - Nie Sty 22, 2012 21:36

Powitać. DOŁĄCZĘ SIĘ do tematu. Mianowicie dzisiaj pojechałem do sklepu. Niby nic, wszystko było ok jak zawsze. Wsiadam pod spożywczakiem do auta, odpalam i jadę. Ale po chwili przestał reagować na gaz, dusić się, jakby paliwa brakowało. Zatrzymałem się zgasiłem silnik i już nie chce odpalić. Kręci normalnie, podaje paliwo jak u kolegi ale prędzej bateria padnie niż odpali.
To może być ten krokowiec?? Tyle, że ja nie miałem wcześniej problemów z obrotami.

truten23 - Nie Sty 22, 2012 22:11

Pazdzioch., Możliwe że wariuje potencjometr przepustnicy.
turtel84, Masz iskrę?

ADI-mistrzu - Nie Sty 22, 2012 22:11

Wciśnij pedał gazu i spróbuj odpalić, jak odpali to wina krokowca.
Czuje że w co drugim temacie się powtarzam no ale... jak tamten sposób nie zadziała to podmień cewkę zapłonową na jakąś inną, nawet z malucha :razz:

dorkanred - Pon Sty 23, 2012 22:44

Pazdzioch. napisał/a:
jednak po założeniu nowego nadal szaleje i nie wiem co już mam z tym zrobić. Na biegu jałowym ma od 1500 do 3200 obrotów


Sprawdź, czy jest wciśnięty przewód, który dochodzi do kolektora ssącego po jego skrajnej lewej stronie ( od rozrządu) jego poluzowanie ;ub wypadnięcie z gniazda prowadzi do wzrostu obrotów silnika.

[ Dodano: Pon Sty 23, 2012 22:44 ]
turtel84 napisał/a:
po chwili przestał reagować na gaz, dusić się, jakby paliwa brakowało


A masz czystą benzynkę, czy plus LPG ?? Bo jak ten plus - to filterki pozmieniaj, fazy ciekłej i lotnej.

turtel84 napisał/a:
Kręci normalnie, podaje paliwo jak u kolegi ale prędzej bateria padnie niż odpali.


A na pewno miał paliwo na postoju, czy może przód autka był niżej niż tył, czyli z górki przodem ?? Jeśli moje podejrzenia są poprawne, to odpali za pomocą startera, albo linką po około 100 metrach ciągnięcia.