Zobacz temat - ROVER 75 " Igła czy nie"?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - ROVER 75 " Igła czy nie"?

Grucha2004 - Sob Sty 14, 2012 13:17
Temat postu: ROVER 75 " Igła czy nie"?
Witam Was,
Sprzedałem niedawno swój cudny, zadbany, wdzięczny model 620 SiLUX no i cóż innego miałbym kupić jak nie 75....Zatem mam prośbę do tych którzy są bardziej doświadczeni ode mnie. Podaję linki do 2 aukcji, te auta są takie śliczne i mają takie modelowe przebiegi, że budzą moją czujność, co sądzicie koledzy, bo do Płocka mam strasznie daleko ?

http://moto.allegro.pl/cz...2040665876.html
http://moto.allegro.pl/li...2054789140.html

pelson91 - Sob Sty 14, 2012 15:00

Płock wszem i wobec słynie z odpicowanych na glanc furek, z wątpliwą przeszłością. Ale nie chcę Cię zniechęcać, niech się wypowiedzą inni.
xROnx - Sob Sty 14, 2012 16:00

To ja napisze coś o tym drugim - srebrnym.
-Kontroli trakcji to on raczej nie ma - brak siłownika od niego pod maską, chyba że w dieslu jest montowanych gdzie indziej niż w benzyniakach,
-8 poduszek? a nie było max 6?
-relingi? ja ich nie widzę
-"pakiet schowki" - a co to jest? :)
Ogólnie ładna sztuka no i ostatni wypust z najlepiej wyglądającym przodem :mrgreen:
Teraz o pierwszym - czarnym
-Kontroli trakcji też nie ma
-porysowany tylni zderzak - widac ze chyba od dyszla od przyczepy
-fajnie że automat, automaty są fajne :ok:
-coś jest nie tak z lusterkami. są matowe i wyglądają jakby ktoś dokupił nowe, zamontował i nie polakierował.
więcej grzechów nie widzę ;)

Grucha2004 - Sob Sty 14, 2012 17:19

Dzięki za konsultacje. Płock taki solidny w picowaniu ?? ? Proszę.
Z tego co piszesz to oprócz tego że gościu rozminął się z prawdą w opisie wyposażenia (może nie wiedział, może nie chciał źle...), oprócz rysy (to normalne w aucie z 2005) to aukcja nie podpada na pierwszy rzut oka ? Jeśli pisze o jakimś wyposażeniu którego nie ma to mnie to nie przeraża, bardziej boję się ukrytych wad, przekręconych liczników i innych poważnych przewinień w zatajaniu prawdy. Pytanie na ile niezależna stacja diagnostyczna zdopingowana napiwkiem jest w stanie zweryfikować takie auto.

PawelSki99 - Sob Sty 14, 2012 17:37

Wg mnie to ten czarny jak na ten przebieg ma dosyć zniszczoną tapicerkę. Przednie fotele powygniatane szczególnie kierowcy, a tylna kanapa mocno pozadrapywana. No i z tyłu szyba na korby. Do tego wytarty pedał hamulca, złamany kawałek plastiku przy guziku do otwierania bagażnika i chyba przetarte nitki na dźwigni zmiany biegów. Ja osobiście bym się na niego nie skusił do tego jeszcze oznaki ciągania przyczepy więc zawiecha i skrzynia mogą być w nie najlepszym stanie. Ale to tylko moja opinia i wcale nie musisz się nią sugerować.
Grucha2004 - Sob Sty 14, 2012 18:15

W międzyczasie poczytałem sobie o sprzedawcach z Płocka, no i trochę się ostudziłem. Jeśli ktoś ma coś jeszcze do dodania to bardzo chętnie wysłucham. Zastanawiam się czy nie byłoby rozsądniej udać się do Niemiec i samemu auto sprowadzić.
krzychu.b - Sob Sty 14, 2012 18:52

Czarny, brak kontroli trakcji (ESP nie ma żaden 75)
pelson91 - Sob Sty 14, 2012 23:16

Grucha2004 napisał/a:
Zastanawiam się czy nie byłoby rozsądniej udać się do Niemiec i samemu auto sprowadzić.

Z jednej strony tak, jak najbardziej, ale z drugiej strony wypadałoby mieć ze sobą kogoś kto naprawdę zna się przynajmniej na mechanice (nie wspominając o blacharce), bo jego wiedza może być kluczowa przy wyborze auta. Sam chętnie bym się wybrał za granicę w celu poszukiwania auta, ale nie mam w okolicy nikogo, kto by ze mną tam się bujnął i dysponuje odpowiednią do tego wiedzą....

Grucha2004 - Sob Sty 14, 2012 23:25

Jedźmy razem. Ja będę facetowi przypalał papierosem stopy, a Ty będziesz zadawał pytania i starał się wyczuć czy mówi prawdę :grin:
pelson91 - Sob Sty 14, 2012 23:30

aż tak zdeterminowany nie jestem :lol: ale uważałbym na auta z Płocka i Gostynina (notabene niedaleko siebie położone miasta). A nóż widelec trafi się perełka w super stanie nie tylko wizualnym ale i technicznym ;)
haszczyc - Sob Sty 14, 2012 23:45

ja w poszukiwaniu R75 byłem też w Płocku... osobiście porażka na maksa co innego na zdjęciach i rozmowa telefoniczna ze sprzedającym zapewnienia że wszystko jest pięknie a co innego jak tam pojechałem i zobaczyłem go na żywo... szkoda paliwa czasu i nerwów
Voytec - Nie Sty 15, 2012 10:17

Płock odradzamy ;) Samochód będzie chodził dobrze, ale przebiegu to on ma z 260 000
Grucha2004 - Nie Sty 15, 2012 18:37

Dzięki Koledzy, myślę że się wyleczyłem, za daleko na ryzykowanie. Pójdę w kierunku bezpośredniego zakupu u przyjaciół Niemców raczej, tylko trzeba znaleźć kogoś kto się zna....
szylozbi - Nie Sty 15, 2012 19:58

Co powiesz na tego?

http://otomoto.pl/rover-7...-C22499995.html

Cena podobna, felgi ładniejsze, do tego szyberdach i komp. pokładowy. Wydaje mi się, że sprowadzenie takiej wersji z Niemiec na własną rękę może wyjść dużo drożej niż kupno w kraju i naprawienie niedużych mankamentów.

Stanislaw - Nie Sty 15, 2012 21:05
Temat postu: ESP
krzychu.b mylisz sie co do systemu kontroli trakcji,Rover taki system ma,nie kazdy,mam R 75 z rocznika 2004 i on taki system posiada
Grucha2004 - Nie Sty 15, 2012 21:09

Hmmm, no to jakim cudem człowiek sprzedaje taniej niż życzy sobie sprzedający w Niemczech za podobny egzemplarz i jeszcze na tym zarabia, coś nie gra. Porównując ceny aut wystawianych za granicą z cenami aut sprowadzonych (takie same) wnioskuję że handlarze kupują szroty za bezcen by sprzedać je z przekręconym przebiegiem na 161.000 km za powszechną cenę. Może sie mylę, ale to moje przemyślenia.
A samochodzik rzeczywiście ładny, choć jak na Rovera 75 wnętrze nieco ponure.

szylozbi - Nie Sty 15, 2012 21:38

Grucha2004 napisał/a:
handlarze kupują szroty za bezcen by sprzedać je z przekręconym przebiegiem

Bardzo możliwe, często przeglądam też zagraniczne oferty i znalazłem np. coś takiego:

http://allegro.pl/grafit-...2057310016.html
http://www.autowereld.nl/...13/details.html

Detektywem nie jestem, ale dla mnie to ten sam samochód. Podkładka pod tablicę jest nawet taka sama, więc widzisz z 331tys km zrobiło się 164tyś km :) Fotele są chyba zmienione ale uchwyt na komórkę został ten sam.

PawelSki99 - Nie Sty 15, 2012 22:00

szylozbi mylisz się przecież to są dwa różne auta oglądnij dobrze wnętrze auta a dokładniej porównaj wyposażenie obydwóch egzemplarzy.
szylozbi - Nie Sty 15, 2012 22:12

Zmiana foteli to nie problem, te z allegro wyglądają mi zbyt świeżo nawet jak na przebieg 164tyś. Zmiana kierownicy też jest już dawno znaną sztuczką. Felgi są identyczne i w obu w przednim lewym kole jest inny dekielek niż przy pozostałym kołach. Przypadek?
sash997 - Nie Sty 15, 2012 22:16

dziwne, pół roku chciałem swojego sprzedać za 12tyś zł i chętnych było ze 2 i dawali 10tyś, a auto naprawde mam zadbane, czy naprawde taki słaby ruch w tych autach??
PawelSki99 - Pon Sty 16, 2012 08:18

szylozbi tylko zwróć uwagę że ten na allegro ma grzane siedzenia, roletę i tempomat a ten drugi to totalny golas a nie chce mi się wierzyć że ktoś to montował do sprzedaży. Następnym razem bardziej nie przypatrz nim wystawisz komuś taką opinię.
dukat11 - Pon Sty 16, 2012 08:54

PawelSki99 napisał/a:
szylozbi tylko zwróć uwagę że ten na allegro ma grzane siedzenia, roletę i tempomat a ten drugi to totalny golas a nie chce mi się wierzyć że ktoś to montował do sprzedaży. Następnym razem bardziej nie przypatrz nim wystawisz komuś taką opinię.


Fakt że to bardzo dziwne wyposażenietego samochodu:
Podgrzewane elektryczne skóra beżowe - boczki powinny tez być beżowe,
roleta i tempomat to prosta sprawa do zamontowania.

Poza tym przy takim wyposażeniu manualna klima i brak halogenów.

Grucha2004 - Pon Sty 16, 2012 10:56

Ciekawe rzeczywiście czy to ten sam, kilka rzeczy sie zgadza, ta wymiana tapicerki też prawdopodobna, tym bardziej że coś kierownica do niej nie bardzo pasuje kolorystycznie, w tej wersji tapicerki chyba powinny być na niej "drewniane" wstawki.
Z drugiej strony wymieniłby tablice ? Jak może sprzedawac w kraju auto które jest wystawione przez kogoś innego na aukcji poza krajem, no ale wszystko idzie sfingować, tyle że chłopaki nieźle muszą się napracować, szacun.

Korespondowałem z jednym panem z Płocka który wystawił auto, pytałęm w jaki sposób może udokumentować przebieg, dostałęm taką odpowiedź : "rover posiadał książkę serwisową, w której przebieg był udokumentowany, ale zanim został wystawiony na allegro stał ok tygodnia na komisie gdzie ktoś poprostu ukradł książkę
" :cry:

haszczyc - Pon Sty 16, 2012 11:45

Grucha2004 napisał/a:
komisie gdzie ktoś poprostu ukradł książkę
lol :lol: prawda jest taka że handlarz musi coś zarobić, na pewno nie będzie ciągnąc auta z zagranicy żeby tylko zarobić 500zł, popatrzcie na ceny używanych R75 zagranicą ceny są podobne do polskich a czasem nawet droższe więc nie trzeba się zastanawiać w jakim stanie sprowadzane są R75 że im się to opłaca... jeden handlarz u którego byłem oglądać R75 powiedział mi że nie opłaca mu się sprowadzać dobrego R75 do Polski taniej wychodzi kupić po wypadku i naprawić go w Polsce i tu sprzedać..
Grucha2004 - Pon Sty 16, 2012 16:25

otuż to, otuż to......rzecz jest oczywista
szylozbi - Pon Sty 16, 2012 16:41

Grucha2004 napisał/a:

Z drugiej strony wymieniłby tablice ?

Ogłoszenie na stronie holenderskiej może być nieaktualne, sprawdzę to. Na allegro jest na tymczasowych tablicach holenderskich. Mój samochód chociaż kupiony w lipcu ub. roku też jest jeszcze wystawiony na sprzedaż na niektórych stronach.
http://kup-auto.pl/opis.p...d=287081&s=1&o=

krzychu.b - Pon Sty 16, 2012 19:00

Stanislaw,
ja też mam ASR(zapobiega ślizganiu "buksowaniu") kół w opisie klient podaje ESP (stabilizacja toru jazdy) a z mojej skromnej wiedzy takowego systemu w R75 nie było ale mogę się mylić

PawelSki99 - Pon Sty 16, 2012 19:11

A co do tego auta z allegro t faktycznie cos jest nie halo z tym wyposażeniem bo on ma z tyłu guziki do el. szyb i korby z czymś takim nigdy wcześniej się nie spotkałem.
dukat11 - Pon Sty 16, 2012 20:17

PawelSki99 napisał/a:
A co do tego auta z allegro t faktycznie cos jest nie halo z tym wyposażeniem bo on ma z tyłu guziki do el. szyb i korby z czymś takim nigdy wcześniej się nie spotkałem.


to wszystko dowodzi że to niezły przeszczep. wykładzina podłogowa też od wersji z ciemną tapicerką

PawelSki99 - Pon Sty 16, 2012 20:43

Wpatrywałem się w te dwie aukcje o których była mowa wcześniej jeszcze trochę i napotkałem kolejne podobieństwo zwódźcie uwagę na te dwa zdjęcia http://img638.imageshack....74/rover755.jpg

http://www.autowereld.nl/...93213/foto.html

a dokładniej na hak ewidentnie na obydwóch hakach jest jaśniejsze plamka tej samej wielkości w tym samym miejscu. Tak wogóle to w sobotę jak będę miał chwile czasu to podjadę do Amstelveen ( Holandia mam tam ok 5km ) i zobaczę czy to autko tam jeszcze jest.

szylozbi - Pon Sty 16, 2012 20:54

Oprócz tego oba mają prawie cały wypłowiały znaczek na grillu i tylko w prawym górnym rogu kawałek czerwonego.
Będę wyszukiwał w wolnym czasie więcej takich perełek :)

Tommek - Pon Sty 16, 2012 21:23

aż mnie korci, żeby zadzwonić do sprzedawcy z allegro i zapytać czym w końcu się z tyłu otwiera szyby :D i czy coś spuści z ceny za to że przebieg 2 razy mniejszy :mrgreen:
szylozbi plus dla Ciebie za czujność, oby więcej takich perełek się tu znalazło bo najpierw kręci się tak auta, a później tyle uwag, że wszystko się psuje (chociaż to nie dotyczy tylko Rovera)

SeniorA - Pon Sty 16, 2012 22:03

xROnx napisał/a:
-Kontroli trakcji to on raczej nie ma - brak siłownika od niego pod maską, chyba że w dieslu jest montowanych gdzie indziej niż w benzyniakach,
Siłowniki są tylko w benzynowych do sterowania dodatkową przepustnicą ETC. W dieslach za siłownik i przepustnicę robi sterownik silnika ECM.