Zobacz temat - [R620 SDi] zwieszenie-generalny remont
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620 SDi] zwieszenie-generalny remont

kotulsky - Nie Sty 15, 2012 19:00
Temat postu: [R620 SDi] zwieszenie-generalny remont
witam.mam sprawe :grin: chcę zrobić generalny remont zawieszenia tj wymienić wszelkiej maści sworznie,tuleje,gumki,itp itd lecz bez wachaczy amortyzatorów.generalnie zniwelować wszystkie luzy i efekty zurzycia zawieszenia. może mi ktoś powiedzieć ile czego i do czego kupić??
slax - Pon Sty 16, 2012 14:17

kotulsky, proponuje zajrzeć pod auto i policzyć gumy i sworznie, ewentualnie ściągnąć
"manual serwisowy honda accord 93 98" - http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=47581

marthinez - Pon Sty 16, 2012 17:36

kotulsky napisał/a:
chcę zrobić generalny remont zawieszenia
Chcesz pakować tam zamienniki?
Jeśli tak to daruj sobie. lepiej wymień tylko to co zużyte.

Balas87 - Pon Sty 16, 2012 23:15

marthinez napisał/a:
kotulsky napisał/a:
chcę zrobić generalny remont zawieszenia
Chcesz pakować tam zamienniki?
Jeśli tak to daruj sobie. lepiej wymień tylko to co zużyte.

czy ktoś pisał tutaj o zamiennikach ??

marthinez - Wto Sty 17, 2012 07:27

Nie i dlatego pytam.
Ten znaczek "?" od tego jest. :smile:
Pytam, bo jeszcze sprawny oryginał jest lepszy niż niejeden nowy zamiennik, wiec jeśli niektóre części są dobre to IMO nie warto ich ruszać.

A swoja droga jeśli oryginały to warto wiedzieć, że jeden górny wahacz to koszt około 800 zeta.
Głupia guma stabilizatora w zamienniku 25 zł, OEM to 86 zł.

Warto sprawdzić w co się pakujemy.

PanzerMajer - Wto Sty 17, 2012 09:47

Kolego wymień co trzeba a nie wszytko bo tylko sie dotknąć do 600 to naprawde tak ceny leca ze niezdajesz sprawy ,wymień co trzeba i po sprawie bo tylko w ciul kasy wtopisz w 600 jest tak wszytko pomieszane ze nawet mechanicy sie dziwia poco i jak tu to poprawia dynamike.
kotulsky - Sro Sty 18, 2012 21:19

chce wymienić sworznie wachaczy przod i dolne z tyłu ,tuleje z przodu i końcówki stabilizatora.rzecz jasna na yamato bo chce wrzucić sprezynki tył i przód -35mm więc chcem pewnie jeżdzić a nie słuchać i nerwy psuć na wiosne :cool: dłatego ile tego tam pytanie?? :lol:
davidlive - Sro Sty 18, 2012 22:10

Ja remont przedniego zawiasu mam za sobą łącznie z wahaczami górnymi .

W lutym idzie do rooty cały kompletny tył, rozbiorę jedna stronę daje do inter cars i oni dobiorą mi wszystkie tulejki oczywiście na L i P stronę .

Będzie wymienione wszystko co sie da co oczywiście będzie wskazywało zużycie , bo jest tego sporo więc wymienić lepiej więcej niz kilka razy tam zaglądać .

możecie pisać że zamienniki czy coś ale ostatnio na przód wkładałem większość część dephi i yamato i wyszło to na prawdę spoko , do tego założyłem nowe hamulce TRW plus klocki ATE sport i nie narzekam .

koszta przedstawię w moim temacie w dziale tuning , pisze tam wszystko co robie .

dam też galerie fotek jak będzie czas

kotulsky - Pią Sty 20, 2012 19:44

davidlive], ile ci wyszło za części i co konkretnie wymieniałeś?[b]
davidlive - Pią Sty 20, 2012 21:08

górne wahacze tuleje na wahaczach dolnych , sworznie na wahaczach , tarcze i klocki.

ale ile co to nie pamiętam bo brałem to przez inter cars a ja pracuje na warsztacie więc upust miałem .

ale wszystko na dobrych częściach więc będzie spokojna głowa na kilka lat

kotulsky - Nie Sty 22, 2012 09:29

ok dzieki