Zobacz temat - [Rover Streetwise] Nie działa immo.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover Streetwise] Nie działa immo.

Bashful - Pon Sty 16, 2012 20:28
Temat postu: [Rover Streetwise] Nie działa immo.
Witam. Wróciłem z pracy, zaparkowałem samochód, zgasiłem. Wychodząc jak zawsze zamknąłem centralny z pilota. Zawsze było słychać zamki i zamrugał trzy razy kierunkami. Dzisiaj tylko piknął, mrugnął raz i tyle. Coś mi ni grało. Nie mogłem juz otworzyć centralnego z pilota. Otworzyłem z klucza tylko drzwi kierowcy. Reszta pozostała zamknięta. Przy próbie odpalenia, gdy włczam zapłon, zapala się lampka w kabinie(Nie zapala się przy otwarciu drzwi) słychać jedno piknięcie, zaczynają powoli mrugać awaryjne, i szybko miga lampka immo. Jak przekręcam kluczyk do pozycji startu silnika gasną awaryjne i lampka w kabinie. Czy ktoś może mi pomóc? Na razie wiem tylko że jutro jade do pracy taryfą, i na pewno czeka mnie laweta do mechanika. Chyba że jest jakas nadzieja. Proszę o pomoc pilne.
Harry - Pon Sty 16, 2012 21:23

może wiązka w tylnej klapie się poprzecierała i taki cyrk-sprawdź to
Bashful - Pon Sty 16, 2012 21:30

Ciemno już w sumie było. Tak na szybko je sprawdziłem i gumy są całe. Powinienem je ściągnąć? Jak mam się za to zabrać?
Harry - Pon Sty 16, 2012 21:37

tak musisz tą gumę ściągnąć, podważ gumę i zobaczysz co i jak
teraz jak jest zimno to nie będzie łatwe

Bashful - Pon Sty 16, 2012 22:02

sprawdziłem bezpieczniki, spalił się bezpiecznik pod maska numer 5 tj od alarmu i centralki. Chciałem go zmienić, i jak wsadziłem nowy to też się przepalił i zaczął wyć alarm. Musiałem odłączyć aku. Pojutrze na wolnym dopiero się zabiore za poszukiwania zwarcia. Są jeszcze jakieś możliwości odnośnie miejsca zwarcia prócz tej gumy od klapy?
Harry - Pon Sty 16, 2012 22:38

najpierw bym tam sprawdził, później można szukać gdzie indziej
Bashful - Pon Sty 16, 2012 23:59

Już zrobione. Jednak miałeś kolego rację z tą klapą. Były tam cztery grube kabelki, i kilka cienkich. Te grube się dosłownie połamały, zielony, czarny, różowy i żółty. Na razie żeby jutro do roboty pojechac, poskręcałem je i zaszkotowałem. Auto pali. Nawet nie było większego problemu z centralnym i immo. Musiałem tylko wył alarm z zamka bo z pilota nie mogłem. A pilot po tym zaczął działać sam. Autko pali. W środe mam wolne, to jade szukac nowej wiązki. Dzięki wielkie Kolego. Wszystkiego naj pod koła.
Harry - Wto Sty 17, 2012 09:35

Bashful napisał/a:
W środe mam wolne, to jade szukac nowej wiązki. Dzięki wielkie Kolego. Wszystkiego naj pod koła.


nie szukaj nowej wiązki idź do elektronicznego i kup takiej samej średnicy przewody
i polutuj je, przedłuż trochę przewody, , nawet nie musisz kupować z takiej samych kolorów, średnica żeby była zbliżona, a jak będą trochę dłuższe to mniejsze prawdopodobieństwo przetarcia
zrobisz sam i kasę zaoszczędzisz :wink:

7Tomi - Wto Sty 17, 2012 09:51

Harry napisał/a:
Bashful napisał/a:
W środe mam wolne, to jade szukac nowej wiązki. Dzięki wielkie Kolego. Wszystkiego naj pod koła.


nie szukaj nowej wiązki idź do elektronicznego i kup takiej samej średnicy przewody
i polutuj je, przedłuż trochę przewody, , nawet nie musisz kupować z takiej samych kolorów, średnica żeby była zbliżona, a jak będą trochę dłuższe to mniejsze prawdopodobieństwo przetarcia
zrobisz sam i kasę zaoszczędzisz :wink:


Podejrzewam ze w UK to z taka wiązką nie będzie miał najmniejszego problemu ;)

Bashful - Sro Sty 18, 2012 00:47

Nie ma problemu, po szrotach pełno tego. I to nawet nie bite. Po prostu jak przez HGF silnik się zatrze to nie naprawiają. Bo w cenie silnika i robocizny wychodzi nowy furex. Pojade na szrot, zobacze jak tam te kabelki wyglądają, a jak będzie cos nie tak to w elektronicznym kupie kabelki. Jak jest z demontarzem tego? W klapie na pewno sa podłączenia. A jak to wygląda już w kabinie?
7Tomi - Sro Sty 18, 2012 02:19

Bashful napisał/a:
Nie ma problemu, po szrotach pełno tego. I to nawet nie bite. Po prostu jak przez HGF silnik się zatrze to nie naprawiają. Bo w cenie silnika i robocizny wychodzi nowy furex. Pojade na szrot, zobacze jak tam te kabelki wyglądają, a jak będzie cos nie tak to w elektronicznym kupie kabelki. Jak jest z demontarzem tego? W klapie na pewno sa podłączenia. A jak to wygląda już w kabinie?


Jak zdemontujesz osłonę klapy to musisz odpiąć 3 wtyczki (dwie sa razem a 3 to od podgrzewania szyby). Zanim wyciągniesz przewody z klapy przywiąż do nich kawałek sznurka - później będzie łatwiej wciągnąć nowa wiązkę z powrotem ;) . W aucie więcej rozbierania niż bawienia się z kabelkami. Musisz zdemontować półkę z głośnikiem, tapicerkę bagażnika po prawej stronie, odpiąć ten plastikowy boczek i tam ukażą Ci się dwie wtyczki i obie prowadzą do klapy. Sprawa 3 z tej wiązki idzie jeszcze przewód na dodatkowe światło stop. Tam powinna ci wyjść kostka jak juz wyciągniesz wiązkę z klapy i z auta więć wystarczy ją odpiąć.