Zobacz temat - [Rover 620i/Acord] Problem z ogrzewaniem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [Rover 620i/Acord] Problem z ogrzewaniem

Palec - Sob Sty 28, 2012 11:49
Temat postu: [Rover 620i/Acord] Problem z ogrzewaniem
Witam wszystkich jako nowy użytkownik forum mam pewien problem z moim roerkiem otóż nie działa mi ogrzewanie dmucha tylko zimne powietrze Ciepłe ni chu chu nie chce lecieć w czym może być problem ?? Mam też duży problem z parowaniem od środka wczoraj jak był mróz po prostu masakra tak mi od środka szyby zamarzły że nie szło ich skrobaczką odśnieżyć i szczerze mówiąc nie wiem co robić płyn z chłodnicy mi nie ucieka w środku też mokro nie było ... Może to nagrzewnica ?? Miał ktoś podobny problem ??


PS wie ktoś może ile by mogła kosztować wymiana rozrządu ?? A i rozrząd powinenem wymienić jakieś 40 km temu jaka jest jeszcze bezpieczna granica bo aktualnie nie mam ani grosza żeby w to zainwestować ;/

tronsek - Sob Sty 28, 2012 11:56

Palec napisał/a:
pewien problem z moim roerkiem otóż nie działa mi ogrzewanie dmucha tylko zimne powietrze
Do sprawdzenia nagrzewnica, czy nie jest czasem zatkana lub zapowietrzona, a także zawór przed nagrzewnicą czy działa.

Palec napisał/a:
A i rozrząd powinenem wymienić jakieś 40 km temu jaka jest jeszcze bezpieczna granica bo aktualnie nie mam ani grosza żeby w to zainwestować
Nie ma takiej granicy. W tym przypadku to już wielka loteria. W każdej chwili rozrząd może się posypać, a może być też tak że jeszcze trochę wytrzyma. Nikt Ci tego nie zagwarantuje.
marthinez - Sob Sty 28, 2012 15:28

Palec napisał/a:
Witam wszystkich jako nowy użytkownik forum mam pewien problem z moim roerkiem otóż nie działa mi ogrzewanie dmucha tylko zimne powietrze Ciepłe ni chu chu nie chce lecieć w czym może być problem ??
Być może w sterowaniu linkami, które mogły pospadać.
Po prawej stronie obok pedału pod plastikiem gazu trzeba sprawdzić, czy wszystkie są na swoim miejscu.

Palec napisał/a:
PS wie ktoś może ile by mogła kosztować wymiana rozrządu ?? A i rozrząd powinenem wymienić jakieś 40 km temu jaka jest jeszcze bezpieczna granica bo aktualnie nie mam ani grosza żeby w to zainwestować ;/
Ile już przejechałeś na tym pasku? Wiesz jaki poprzednio był założony?
Na OEMie mozna bez problemu zrobić 100 tys km.

Palec - Sob Sty 28, 2012 23:51

Jeśli chodzi o ogrzewanie to z tymi linkami jest wszystko ok z tego co mi się wydaje by mój wujek sprawdzał u mechanika też był i mechanik powiedział żeby sprawdzić czy leci ciepło ale nie leci ... a teraz nie mam czasu pojechać do niego a jestem ciekaw sam dla siebie co mogło by być nie tak bo się kompletnie na tym nie znam ...

A co do rozrządu to nie mam szczerze pojęcia co tam jest itd bo samochód kupiłem właśnie od wujka mojego Który wszystko regularnie wymieniał itd samochód bardzo zadbany ale powiedział mi że przy tych i tych kilometrach trzeba wymienić rozrząd i koniec


Dzisiaj też miałem nie miłą przygodę wracając z pracy przy prędkości 120 km/h zgasł mi ślinik ... I jak się zatrzymałem i chciałem odpalić to ledwo ledwo jak by był wyładowany akumulator a jak zaskoczył to obroty szalały tak jak by samochód się dławił ... już 2 raz mi się tak zdarzyło ... Co to może być ?? Czy może to tylko dlatego że samochód zimny ?? ?

djvolume - Sro Lut 01, 2012 15:15

podjedź lepiej kolego czym prędzej do mechanika bo dziwne rzeczy się dzieją z twoim autem.
koniecznie sprawdz płyn chłodniczy czy jest w normie, i czy go nie wygania.
co do ogrzewania na początek najłatwiej sprawdzić czy przewód wchodzący i wychodzący do nagrzewnicy są gorące przy ścianie grodziowej.lub zapowietrzony układ chłodniczy.
zgasł Ci samochod i ledwo kręcił?a ładowanie masz? sprawdź, to minuta roboty.