Zobacz temat - [R220 SDi 99r.] Nawiew ciepłego powietrza
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220 SDi 99r.] Nawiew ciepłego powietrza

niedziu - Pią Lut 03, 2012 21:13
Temat postu: [R220 SDi 99r.] Nawiew ciepłego powietrza
Witam wszystkich. Zauważyłem w moim roverku że nie działa ten zaworek przy nagrzewnicy tzn kiedy zmieniam w kabinie pokrętłem ciepły zimny nadmuch to wogóle linka nie pracuje (u znajomego w roverku właśnie ta linka otwiera lub zamyka ten zawór przy nagrzewnicy. Teraz moje pytanko: skoro u mnie ten zawór ani drgnie to czemu w kabinie czuć od razu zimne lub ciepłe powietrze - czyli linka nie pracuje a temperatura nawiewu zmienia się znacząco.
Czym te pokrętło "zimno/ciepło" jeszcze steruje oprócz tego zaworku przy nagrzewnicy skoro mogę regulować temperaturę nawiewu.
wersja bez klimatyzacji jeśli to ma jakieś znaczenie.
Pozdro

kangaroo69 - Pią Lut 03, 2012 21:22

Podobno jakąś klapką :wink: przed chwilą czytalem o tym kilka postów ale nic nie rozumiem :neutral: U mnie linka wykonuje minimalny ruch i tez zastanawiam się czy jest coś jescze :/ Może koledzy coś rozjaśnią :razz: :?:
Firq - Pią Lut 03, 2012 23:21

ta linka steruje tez klapa od zimnego powietrza i jeśli zawór na wężu od nagrzewnicy nie jest zamkniety całkowicie to ciepłe powietrze poleci i zimne tak samo bo sama zmiana położenia klapy zmieni ciepłe powietrze z nagrzewnicy na nieogrzane z zewnątrz.