Zobacz temat - Boczki zmiana koloru
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - Boczki zmiana koloru

tuners - Sob Lut 11, 2012 15:14
Temat postu: Boczki zmiana koloru
Witam , oddałem wczoraj do obszycia boczki drzwiowe z przodu i tylne w miejsce materiału wpadnie antara czerwona

Pytanie moje tyczy się plastiku całych boczków, przednie mam od 25ki (moje były po wygniatane) i są w tzw. łezki a z tyłu mam od innej 25 strukturę jasną

chcąc ujednolicić kolor zastanawiam się nad pomalowaniem ich lecz nie wiem co będzie odpowiednie do tego
jest jeszcze dość świeża opcja oklejenie folią skóra aligatora lecz koszt dość spory 270zł/m2

ktoś próbował coś z tym robić, miał doświadczenie ? z tego co kojarzę te plastiki to vinyl

leszczu - Sob Lut 11, 2012 17:13

No nie wiem czy jest to dobry materiał do malowania. :/
Jago - Nie Lut 12, 2012 00:20

Lepiej obszyć bo malowanie raczej odpada :sad: nie ten materiał niestety
tuners - Nie Lut 12, 2012 08:17

co do obszycia to był plan pierwszy żeby materiał w antarę a plastik w skórę ale powiedział że mała szansa że wyjdzie to dobrze a jeszcze mniejsza że będzie dobrze wyglądać

Zakupiłem na razie lakier do vinylu we wtorek powinien dojść i zobaczymy jaki efekt sporo osób polecało i dość ciekawe efekty były

Jago - Nie Lut 12, 2012 10:36

Czekamy na foto z Twojej pracy
KNA - Nie Lut 12, 2012 14:05

tuners mógłbyś mi powiedzieć ile mniej więcej taka zmiana obszycia materiału na boczkach kosztuje, bo w 45-tce zaczyna mi odchodzić i będę musiał się tym zająć.
Poza tym co to jest ta antara, bo nigdy o takim materiale nie słyszałem? Alcantara tak, ale antara...

tuners - Nie Lut 12, 2012 14:10

alcantara to materiał którym mam obszyte siedzenia a europejska antara to podróbka bardzo podobna o podobnych właściwościach

przykłady cen 900zł alcantara a 90zł antara za m2 chińska antara to koszt niski sporo tego na allegro ale inna jest w dotyku i znacznie słabsza

za obszycie podsufitki z pikowaniami dałem 300zł co do boczków dopiero się dowiem :)

Ps. oryginalna alcantara jest do kupienie tylko w Alcantara SPA włoska firma która zapoczątkowała produkcję

antara chińska często nazywana alcantarą itd to zwykła tania podróbka nie zachowująca właściwości

europejska to pośrednia nadająca się na miejsca rzadziej używane (podsufitka, boczki itd.)

redcloud - Sob Mar 24, 2012 00:05

Tuners jak kwestia boczków? Czeka mnie wkrótce to samo. Gdzie w kraku obszywałeś i jaki koszt? Wrzuć też zdjęcia po obszyciu i malowaniu tym lakierem do winylu.
tuners - Sob Mar 24, 2012 07:03

Już zapomniał bym prawie ;D tutaj część fotek
robił mi wszystko taki fajny tapicer ze śledziejowic :)




Kozik - Sob Mar 24, 2012 07:35

jak na tapczanie w domu :)
imejdz - Sob Mar 24, 2012 16:56

konkretnie :P podoba mi się ;) tylko jeszcze dechę maznąć w kolor jak boczków ;P
tuners - Sob Mar 24, 2012 17:49

czekam jeszcze na boczki takie jak deska bo te co kupiłem są ze starszych roczników i wszystko będzie przemalowane ;)
kas - Sob Mar 24, 2012 18:02

Kozik, masz racje ale ogolnie ładnie to wyglada :grin:
redcloud - Sob Mar 24, 2012 18:06

ale plastiki dookoła pikowania masz oryginalne czy tez jakas tapicerka? acha i ile bierze za zrobienie tego samego ale np w skorze ekol? (daj jakies namiary telef na niego)
Oskar - Sob Mar 24, 2012 18:36

tuners, Jak dla mnie to jeden z ładniejszych ZRów jaki widziałem poważnie, podoba mi się i z zewnątrz jak i w środku, wszystko super spasowane. Nie ma nic na siłę i bez przesady tyle co trzeba. dla mnie Rewelacja!
leszczu - Sob Mar 24, 2012 19:00

tuners, jeśli chodzi o fotele to takich w serii chyba nie było ?? Chodzi mi o kolor ?? Tez dawałeś je do obszycia ?? Jak byś mógł to napisz ile zapłaciłem za obszycie foteli razem z tylna kanapą.
tuners - Nie Mar 25, 2012 00:20

fotele wychodziły w tej wersji na zamówienie widziałem jeszcze jeden egzemplarz tapicer wziął za pikowaną podsufitkę i podłokietnik 300 i za boczki tył przód i obszycie skórą rączek 350 plastiki malowałem sprayem do winylu dość dobrze się trzyma ale głównie na tych chropowatych dlatego te z przodu będę wymieniał co do obszywania tych boczków skórą odradził mi (wszystko się da i na zdjęciach będzie wyglądać przyzwoicie ale w rzeczywistości nie będzie tak kolorowo) skóra nie jest cienkim i elastycznym materiałem więc jest duży problem z formowaniem go na przetłoczeniach co do skaju ogólnie nie chciałem i nie wypytywałem się gdyż znam trwałość tych materiałów zwłaszcza w nie łatwych warunkach