Zobacz temat - R75 co o tym sądzicie?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - R75 co o tym sądzicie?

Senn - Sob Lut 11, 2012 20:32
Temat postu: R75 co o tym sądzicie?
Wisi juz troche na allegro. Cena dosyc spora jak na ten rocznik, ale auto praktycznie maksymalnie wyposazone. Navi Tv brakuje a tak poza tym to wypas. Zdjecia podrasowane ale na prawde ładnie wyglada. Proszę o oceny.

http://moto.allegro.pl/ro...2093323629.html

pazdzi0h - Sob Lut 11, 2012 21:05

standardowo nie ma ESP ale to pewnie wiesz - tylko TC
fotel kierowcy "troszke podniszczony" jakby 200 kilowy slon siedzial za kierownica a co za tym idzie przebieg raczej nie realny

no ogolnie strasznie wypicowany, lacznie z oponami, co do reszty niech sie wypowiedza Ci co sie lepiej znaja;)

mike-l - Sob Lut 11, 2012 21:08

Aż z ciekawości obejrzałem :) Ładne auto, wydaje się bardzo zadbane. Na pewno wyczyszczone!

- esp - hehe nie ma. Jest TC
dalej opisy rzeczy, które mają wszystkie R75:
"wspomaganie kierownicy, abs, zegarek, elektryczne lusterka, podgrzewane lusterka, elektryczne lusterka...", rety, brakuje jeszcze podłogi i sufitu :/
Lusterko wsteczne raczej zwykłe. Webasto w benzynie?
"160000 tyś/km " hehe trochę duży przebieg ;)
Zwykłe felgi i tylko opony zimowe (tak wynika z ogłoszenia)
Jak jest taki "tip top" to trzeba parę rzeczy sprawdzić, np VIS
Acha korek układu chłodzenia szary (czyli ten niezbyt fortunny)
Jaki dowód ma sprzedający na to, że auto było garażowane??
Brak rolety :P

Wydaje mi się, że cena 17,5 tyś zł za 2000r. może być, ale za pewne auto, a nie takie picowanie i pisanie farmazonów.

Ale przyznaję, że ładne zdjęcia i pięknie przygotowane auto do sprzedaży!!

PS właśnie zauważyłem, auto nie jest zarejestrowane w PL! Także dochodzą koszty "sprowadzenia"!

SeniorA - Sob Lut 11, 2012 22:06

Senn napisał/a:
ale auto praktycznie maksymalnie wyposazone
na pewno nie maksymalnie , bo tak jak wymieniłeś brak Navi iTV to jeszcze np. żaluzji , spryskiwaczy reflektorów , podgrzewanych sprysków. Brakuje trzeciego kluczyka ( miał być komplet ),opony zimowe w idealnym stanie, tylko , że 10 letnie. Ogólnie ,gdyby nie trzeba było wymieniać rozrządu , tarcz ,klocków i wszystko pozostałe sprawne ( np. Vis-y, 3 sondy, katalizatory) to warto oglądnąć.

[ Dodano: Sob Lut 11, 2012 21:33 ]
mike-l napisał/a:
Wydaje mi się, że cena 17,5 tyś zł za 2000r. może być, ale za pewne auto, a nie takie picowanie i pisanie farmazonów.
tak właśnie i z mniejszym przebiegiem.

[ Dodano: Sob Lut 11, 2012 22:06 ]
mike-l napisał/a:
Webasto w benzynie?
były w wersji skandynawskiej jako ogrzewanie postojowe.
mike-l - Sob Lut 11, 2012 22:15

SeniorA napisał/a:

mike-l napisał/a:
Webasto w benzynie?
były w wersji skandynawskiej jako ogrzewanie postojowe.


Tak mi się coś wydawało, ale auto ma na szybie zieloną naklejkę - emisja spalin -a to chyba tylko w Niemczech?

Senn - Sob Lut 11, 2012 22:33

To w bezynie nie bylo webasto? Nie znam sie na r75, ale wydaje mi sie ze na panelu srodkowym jest przycisk od webasto no i przy kluczykach jest pilot co powinno swiadczyc o webasto nie tylko silnika ale i ogrzewaniu postojowym zdalnie sterowanym.

Ze zdjec widac ze tlumik koncowy do wymiany ale to akurat to pryszcz.

mike-l - Sob Lut 11, 2012 22:38

Senn napisał/a:
To w bezynie nie bylo webasto? Nie znam sie na r75, ale wydaje mi sie ze na panelu srodkowym jest przycisk od webasto no i przy kluczykach jest pilot co powinno swiadczyc o webasto nie tylko silnika ale i ogrzewaniu postojowym zdalnie sterowanym.

Ze zdjec widac ze tlumik koncowy do wymiany ale to akurat to pryszcz.

Piecyki postojowe (webasto to nazwa firmy i ogólnie przyjęta nazwa na to urządzenie, coś jak z "tir" ;) ) montuje się dużo częściej do diesli, bo w zimie mają duuuży problem z nagrzaniem wnętrza auta, a nawet i siebie. Zobacz, że często pojawia się temat/problem niskiej temperatury silnika przy takich mrozach jak obecnie.
W benzynie nie ma tego problemu a w KV6 to już chyba w ogóle ;) przy -12 st.C. 2 km jazdy i już robi się ciepło :)

SeniorA - Sob Lut 11, 2012 22:53

Senn napisał/a:
widac ze tlumik koncowy do wymiany ale to akurat to pryszcz.
nie taki pryszcz dla benzynowych w automacie . Skrzynia z silnikiem współpracuje dobrze tylko przy oryginalnym tłumiku. Miałem zamiennik i zmieniłem na oryginał.Poczytaj na Forum o tłumikach.
mike-l napisał/a:
zieloną naklejkę - emisja spalin
z tą info, że spełnia EURO 4 to też jakaś zagadka, bo R75 spełniały EURO 3. EURO 4 weszło chyba w 2006r.
mike-l - Sob Lut 11, 2012 23:02

SeniorA napisał/a:
że spełnia EURO 4 to też jakaś zagadka,

podpłacone? Słyszałem, że tak się robi aby auto było bardziej eko, tzn mogło wjechać do centrum :)

Senn - Sob Lut 11, 2012 23:08

A co sądzicie o metce na fotelu kierowcy? Mi sie wydaje jakaś podejrzana. R75 ma poduchy w fotelach? Metka na fotelu pasazera jest wporzadku a tutaj jakas taka skrzywiona. No chyba ze od wsiadania sie tak sfatygowala. Co sadzicie o wnetrzu wogole?
mike-l - Sob Lut 11, 2012 23:21

R75 ma poduchy w fotelach.
Jak kolega wyżej pisał, fotel kierowcy jakiś taki wygnieciony. Ale generalnie na zdjęciach wygląda bardzo ładnie. Najlepiej to samemu obejrzeć :)

SeniorA - Nie Lut 12, 2012 06:32

Senn napisał/a:
R75 ma poduchy w fotelach?
i jeszcze w słupkach , czyli może być 6 , ten ma 4. Czyli do tego maksymalnego wyposażenia brakuje jeszcze 6 poduszek i np. kierownicy w drewnie. Trzeba dokładnie sprawdzić dokumentację serwisowania , bo 160 tyś. km i ten wiek auta, jest okresem do wykonania drogich prac serwisowych tzn. rozrząd,wentylator,sondy , katalizator i tłumnik ,tarcze, klocki , VIS , olej w skrzyni ,rozrusznik (z uwagi na automat). Czy to już zrobione czy do roboty?
gringo10 - Nie Lut 12, 2012 07:49

Kolego 'Senn'
Jak będziesz słuchał tych pierdół bezpodstawnych co wyżej fachowcy opisali,to nigdy auta nie kupisz.Najlepsi są tak zwani doradcy:D:D:D
Webasto zawsze mógł założyć poprzedni właściciel,i na pewno jest sterowane na odległość.
Jeszcze nikt auta nie kupił wcześniej go nie oglądając.

SeniorA - Nie Lut 12, 2012 10:45

gringo10 napisał/a:
Jak będziesz słuchał tych pierdół bezpodstawnych
to nie są pierdoły tylko fakty i nikt mu nie odradza kupna, tylko ocenia, by był świadomy co kupuje i miał o czym rozmawiać ze sprzedającym..
gringo10 napisał/a:
to nigdy auta nie kupisz.
ale na pewno kupi jak będzie słuchał handlarzy
gringo10 - Nie Lut 12, 2012 12:26

SeniorA napisał/a:
gringo10 napisał/a:
Jak będziesz słuchał tych pierdół bezpodstawnych
to nie są pierdoły tylko fakty i nikt mu nie odradza kupna, tylko ocenia, by był świadomy co kupuje i miał o czym rozmawiać ze sprzedającym..
gringo10 napisał/a:
to nigdy auta nie kupisz.
ale na pewno kupi jak będzie słuchał handlarzy


Kolego fakt to jest taki że, to auto mojego kolegi.Byłem przy zakupie tego auta i wiem w jakim jest stanie i co ma na wyposażeniu! Nie zachwalając tego auta,to powiem że takiego Rovera75 w takim stanie nie widziałem,nie jeden z roku 2005 zdjąłby czapkę przed nim !! !
Druga rzecz jest taka, że tak naprawdę osoba która chce kupić auto nie pyta się ludzi na forum :smile: W życiu podejmuje się decyzje samemu. To tak jak bym dał zdjęcie jakiejś kobiety na forum, z zapytaniem co o niej sadzicie :lol: czy się nadaje czy.Jeden woli brunetki drugi blondynki,jedni wolą czarny kolor skóry drudzy biały a trzeci żółty :smile:

A co do handlarzy,nie przekreślaj człowieka jak go nie znasz.Każdy człowiek jest inny.
Akurat mój kolega nie jest handlarzem,ma pracę i jest niezależny od handlu autami !

A pisanie o czymś czego się nie widziało to tylko bicie piany !! !

Pozdrawiam

polofix - Nie Lut 12, 2012 12:47

rzeczywiście stan jest ładny. jedynie te opony rzeczywiście odstraszją. mają 10 lat!
haszczyc - Nie Lut 12, 2012 12:51

wielu handlarzy zmienia opony na gorsze przecież na oponach też może zarobić
polofix - Nie Lut 12, 2012 12:55

haszczyc napisał/a:
wielu handlarzy zmienia opony na gorsze przecież na oponach też może zarobić

do tego dochodzą opłaty, które za tą pojemność nie sa małe. jak by mial wymieniony chociaż olej i rozrząd to handlaż pisał by o tym 20 ryzy większą czcionką niż sam opis. także pewnie wszystkie wymiany pewnie skumulowały się właśnie na teraz.

gringo10 - Nie Lut 12, 2012 13:03

polofix napisał/a:
rzeczywiście stan jest ładny. jedynie te opony rzeczywiście odstraszją. mają 10 lat!


Kolego,opony są takie jakie były przy zakupie!
Pytanie,kupujesz auto czy opony.
Zapraszam do salonu,tam Ci podadzą ciepłą kawę i wszystko co zechcesz.
I jeszcze Ci orkiestra zagra,gdzie będzie wliczona do ceny auta.
Proponuję każdemu kto pisze takie ciekawostki jechać za granicę naszego państwa i tam negocjować. A jak już wrócisz to powiedz jak było :smile:

[ Dodano: Nie Lut 12, 2012 13:03 ]
polofix napisał/a:
haszczyc napisał/a:
wielu handlarzy zmienia opony na gorsze przecież na oponach też może zarobić

do tego dochodzą opłaty, które za tą pojemność nie sa małe. jak by mial wymieniony chociaż olej i rozrząd to handlaż pisał by o tym 20 ryzy większą czcionką niż sam opis. także pewnie wszystkie wymiany pewnie skumulowały się właśnie na teraz.


Rozrząd jest Panie wymieniony.
Bijecie piane. To mój ostatni post w sprawie tego auta

sash997 - Nie Lut 12, 2012 13:10

gringo10 napisał/a:
Kolego fakt to jest taki że, to auto mojego kolegi.Byłem przy zakupie tego auta

to pewnie wiesz jaki miało przebieg jak wierzdzało do polski :mrgreen: pochwalisz sie tą wiedzą??

SeniorA - Nie Lut 12, 2012 13:41

gringo10 napisał/a:
Kolego fakt to jest taki że, to auto mojego kolegi.Byłem przy zakupie tego auta i wiem w jakim jest stanie i co ma na wyposażeniu
To pisze gringo10, a sprzedaje gringo24h i jeszcze Xarę . Stanu auta nie znam (nie widziałem) ale wyposażenie już tak.Chociaż mógłbym powiedzieć co było np. malowane
gringo10 napisał/a:
A co do handlarzy,nie przekreślaj człowieka jak go nie znasz
ale ja nie pisałem o tym sprzedającym , tylko ogólnie.
gringo10 - Nie Lut 12, 2012 15:53

sash997 napisał/a:
gringo10 napisał/a:
Kolego fakt to jest taki że, to auto mojego kolegi.Byłem przy zakupie tego auta

to pewnie wiesz jaki miało przebieg jak wierzdzało do polski :mrgreen: pochwalisz sie tą wiedzą??


Oczywiści,mądrze piszesz to Ci odpowiem.. Tyle co ma w opisie..
Jak masz wątpliwości bierz ze sobą T4 :smile:
Jak przebieg będzie nie tak,to właściciel płaci Ci 2000zł.
Ale jak przebieg będzie oryginał to za podłączenie do 75 Ty płacisz 1000zł
Z resztą jest numer tel: do sprzedającego... i wszystko w temacie.
W czym problem...... widocznie sami kupiliście strzępy,a teraz chłopakowi odradzacie auta..

[ Dodano: Nie Lut 12, 2012 15:53 ]
SeniorA napisał/a:
gringo10 napisał/a:
Kolego fakt to jest taki że, to auto mojego kolegi.Byłem przy zakupie tego auta i wiem w jakim jest stanie i co ma na wyposażeniu
To pisze gringo10, a sprzedaje gringo24h i jeszcze Xarę . Stanu auta nie znam (nie widziałem) ale wyposażenie już tak.Chociaż mógłbym powiedzieć co było np. malowane
gringo10 napisał/a:
A co do handlarzy,nie przekreślaj człowieka jak go nie znasz
ale ja nie pisałem o tym sprzedającym , tylko ogólnie.


Próbujesz prowokować.
Mecherom dziękujemy...

Próbujesz się d.....dalać c..j wie do czego!!!
Chłopie zajmij się swoimi problemami,bo sam zainteresowany nie wypowiada się w tej sprawie
Nie możesz znieść że auto jest w idealnym stanie :lol:
Malowany to jest Twój egzemplarz,nie mierz ludzi swoja miarą.

Odpoczywaj...

haszczyc - Nie Lut 12, 2012 17:06

gringo10, 1000zł kosztuje podłączenie T4? :lol: :lol: :lol: :lol:

[ Dodano: Nie Lut 12, 2012 17:06 ]
gringo10, śledząc twoje posty na forum, sądzę że jesteś tym, który na siłę chcę przekonać ludzi co kupna R75 tych tzn jak to ujmę "fotoszopowych" ciekawe jaki interes w tym masz, ale można się domyślać prawda jest taka że sam byłem w tamtych okolicach po R i powiem tyle że jedno wielkie krętactwo

gringo10 - Nie Lut 12, 2012 18:05

haszczyc napisał/a:
gringo10, 1000zł kosztuje podłączenie T4? :lol: :lol: :lol: :lol:

[ Dodano: Nie Lut 12, 2012 17:06 ]
gringo10, śledząc twoje posty na forum, sądzę że jesteś tym, który na siłę chcę przekonać ludzi co kupna R75 tych tzn jak to ujmę "fotoszopowych" ciekawe jaki interes w tym masz, ale można się domyślać prawda jest taka że sam byłem w tamtych okolicach po R i powiem tyle że jedno wielkie krętactwo


W jakich okolicach byłeś?
Pisz poprawnie,pisze się Photoshop.
Tak w ogóle wiesz co to jest Photoshop? Raczej nie masz bladego pojęcia o nim :lol:
A interes mam taki że zarobię przez to grubą bankę :smile: żałosne.
Żałosne jest to co tu się wypisuje,tak zwani faceci bez jaj :smile:
- a co sądzicie o tym
- a czy to się opłaca
- a czy Ala miała Asa

Stan przed lustrem i schyl się w duł i zobacz czy masz jaja.
Na pewno w szkole byłeś gnębiony przez kolegów w klasie.
Pisząc pie....isz głupoty potocznym slangiem ciecia klasowego o krętactwie.
Mama z Tatem dali pieniążki lub wziąłeś kredyt życia bagatela na auto,wypruwszy się nie licząc się z tym że na części i na paliwo nie będzie(jeździmy na gazie lub dieslem) a teraz masz żal do świata całego szukając dokoła winnych.
Co forum to większe ped..y.

See You

mike-l - Nie Lut 12, 2012 18:12

Ciekawa argumentacja gringo10:

gringo10 napisał/a:
pierdół bezpodstawnych co wyżej fachowcy opisali,to nigdy auta nie kupisz


napisz co jest bezpodstawne?
Skąd wiesz kolega „nigdy” nie kupi? Znasz przyszłość? Jesteś prorokiem?

gringo10 napisał/a:
Najlepsi są tak zwani doradcy


Nie wiem kto tu jest doradcą, jak na razie raczej nikt. Przedstawiamy tylko swoje opinie. Mamy takie prawo mieć i co gorsza wygłaszać. Słyszałeś o wolności wypowiedzi?

gringo10 napisał/a:
Jeszcze nikt auta nie kupił wcześniej go nie oglądając.


Skąd wiesz, że nikt tego nie zrobił?? Może ktoś gdzieś na tej planecie, kontynencie, a może w tym kraju kupił tak jedno auto??....

gringo10 napisał/a:
wiem w jakim jest stanie i co ma na wyposażeniu


super, czyli ma ten esp?

gringo10 napisał/a:
takiego Rovera75 w takim stanie nie widziałem,nie jeden z roku 2005 zdjąłby czapkę przed nim


nikt nie kwestionuje, że auto jest zadbane i ładne... Nawet sam to pisałem. Oczywiście jakoś nie chcesz tego zauważyć. Wszelkie „mankamenty” auta, które widać na zdjęciach odbierasz strasznie osobiście! Dlaczego tak jest? Dlaczego nie potrafisz napisać: „słuchajcie zachęcam do obejrzenia auta na własne oczy, sprawdzenie go, jest naprawdę wartę swojej ceny”...

gringo10 napisał/a:
To tak jak bym dał zdjęcie jakiejś kobiety na forum, z zapytaniem co o niej sadzicie :lol: czy się nadaje czy.Jeden woli brunetki drugi blondynki,jedni wolą czarny kolor skóry drudzy biały a trzeci żółty :smile:


przyrównujesz kobiety do kupna/sprzedaży samochodu? Serio?

gringo10 napisał/a:
A co do handlarzy,nie przekreślaj człowieka jak go nie znasz


nikt nie wypowiada się czy ocenia sprzedającego gringo24h, tylko patrzymy na to auto.
Aczkolwiek, można oceniać kulturę gringo po wypowiedzi, niejednokrotnie.

gringo10 napisał/a:
Bijecie piane


jaką pianę? Że zwrócono uwagę na stare opony (i jedyny komplet), na lusterko wsteczne, niejasność za rejestracją (i opłaty), że np. ja podpowiadam koledze aby sprawdził VIS (i kolektor dolotowy, przy okazji), to taka straszna rzecz?


Cytat:
Jak przebieg będzie nie tak,to właściciel płaci Ci 2000zł.
Ale jak przebieg będzie oryginał to za podłączenie do 75 Ty płacisz 1000zł

Żeby była jasność to niech właściciel wpisze do aukcji allegro taki warunek, i wszystko będzie jasne, z kim mamy do czynienia.
gringo10 napisał/a:
a teraz chłopakowi odradzacie auta..

pokaż, kto i gdzie odradza koledze kupno tego auta. Do tej pory sądziłem, że piszemy o rzeczach które się nie zgadzają i na co może zwrócić uwagę...

gringo10 napisał/a:
Mecherom dziękujemy.


Co to jest mecher??

gringo10 napisał/a:
Próbujesz się d.....dalać c..j wie do czego!!!
Chłopie zajmij się swoimi problemami,bo sam zainteresowany nie wypowiada się w tej sprawie


Według starej tradycji „jak nie siła argumentu to argument siły”, jeśli nie potrafisz wypowiedzieć się bez wyzywania innej osoby to w ogóle nie powinieneś się wypowiadać.

gringo10 napisał/a:
Malowany to jest Twój egzemplarz,nie mierz ludzi swoja miarą.


Skąd wiesz? Mierzyłeś? Czy to znowu Twoje zdolności prorocze?
Po Twoich wypowiedziach Twoja „miara” musi być bardzo nisko....

polofix - Nie Lut 12, 2012 18:29

girgino10 bardzo sie zdenerwowałeś. przecież to tylko samochód a nie twoja żona. 10 letnie opony świadcza o tym że założone są w polsce a nie za granicą. stan auta jest naprawdę dobry i jest godny obejrzenia. wszystkie pokazywane na tym forum 75 do kupna nie są w takim stanie jak ta. siedzenie jest wygniecione, ale chociaz niewymieniane jak w innych.wyplakowane ,wypastowane i wymyte jest dosłownie wszystko, czego ja osobiście nie lubię. jedyne do czego można się przyczepić do tego nieszczęsnego tłumika/pozostałości po nim, i do przedniego zderzaka.
gringo10 - Nie Lut 12, 2012 18:42

mike-l napisał/a:
Aż z ciekawości obejrzałem :) Ładne auto, wydaje się bardzo zadbane. Na pewno wyczyszczone!

- esp - hehe nie ma. Jest TC
dalej opisy rzeczy, które mają wszystkie R75:
"wspomaganie kierownicy, abs, zegarek, elektryczne lusterka, podgrzewane lusterka, elektryczne lusterka...", rety, brakuje jeszcze podłogi i sufitu :/
Lusterko wsteczne raczej zwykłe. Webasto w benzynie?
"160000 tyś/km " hehe trochę duży przebieg ;)
Zwykłe felgi i tylko opony zimowe (tak wynika z ogłoszenia)
Jak jest taki "tip top" to trzeba parę rzeczy sprawdzić, np VIS
Acha korek układu chłodzenia szary (czyli ten niezbyt fortunny)
Jaki dowód ma sprzedający na to, że auto było garażowane??
Brak rolety :P

Wydaje mi się, że cena 17,5 tyś zł za 2000r. może być, ale za pewne auto, a nie takie picowanie i pisanie farmazonów.

Ale przyznaję, że ładne zdjęcia i pięknie przygotowane auto do sprzedaży!!

PS właśnie zauważyłem, auto nie jest zarejestrowane w PL! Także dochodzą koszty "sprowadzenia"!

To patrz co pisałeś..
np.lusterko wsteczne raczej zwykłe,piszesz bzdury
lusterko jest samościemniające.
webasto w benzynie,a zdziwiony jesteś bo w twoim nie było
160tyś,dziwne ale prawdziwe.
Sam jesteś picowany i rżniesz z siebie bóg wie kogo.
Farmazon to masz na drugie.

[ Dodano: Nie Lut 12, 2012 18:42 ]
polofix napisał/a:
girgino10 bardzo sie zdenerwowałeś. przecież to tylko samochód a nie twoja żona. 10 letnie opony świadcza o tym że założone są w polsce a nie za granicą. stan auta jest naprawdę dobry i jest godny obejrzenia. wszystkie pokazywane na tym forum 75 do kupna nie są w takim stanie jak ta. siedzenie jest wygniecione, ale chociaz niewymieniane jak w innych.wyplakowane ,wypastowane i wymyte jest dosłownie wszystko, czego ja osobiście nie lubię. jedyne do czego można się przyczepić do tego nieszczęsnego tłumika/pozostałości po nim, i do przedniego zderzaka.

Widzisz i piszesz bo wiesz że opony w polsce były założone.
Powiem Ci że jak by tak do mnie przyjechał jakiś kupiec z forum po auto i by tak mękolił,to bym wiedział co z nim zrobić.
To że z autami dzieją sie cuda to nie od dziś wiadomo.
Ale pisanie bzdur z epoki PRL to już nie przechodzi.
Dzięki Panowie za pogawędkę ale mam misję do spełnienia.
Udanych zakupów i nie piszcie steków bzdur.

encor - Nie Lut 12, 2012 18:53

gringo10 napisał/a:
Jeszcze nikt auta nie kupił wcześniej go nie oglądając.


To jeszcze mało widocznie widziałeś, miałem sytuację, że przyjechał gość w "garniaku" po auto za ponad 80 tys. wyłożył kasę na stół po czym powiedział, kupuje to i to auto, gość widząc, że wszyscy zrobili takie oczy :shock: powiedział, "za tą kasę auto ma chodzić jak w zegarku", po sprawach papierkowych wsiadł do auta odpalił pierwszy raz i pojechał.

gringo10 napisał/a:
Zapraszam do salonu,tam Ci podadzą ciepłą kawę i wszystko co zechcesz.
I jeszcze Ci orkiestra zagra,gdzie będzie wliczona do ceny auta.


Ceny w salonie są wysokie, ale to auto też nie należy do tanich, a nawet jest najdroższe na allegro z tego rocznika i z tym silnikiem, co daje do myślenia, że orkiestra przy kupnie tego auta, też będzie przygrywać ?

gringo10 napisał/a:
Stan przed lustrem i schyl się w duł i zobacz czy masz jaja.
Na pewno w szkole byłeś gnębiony przez kolegów w klasie.
Pisząc pie....isz głupoty potocznym slangiem ciecia klasowego o krętactwie.
Mama z Tatem dali pieniążki lub wziąłeś kredyt życia bagatela na auto,wypruwszy się nie licząc się z tym że na części i na paliwo nie będzie(jeździmy na gazie lub dieslem) a teraz masz żal do świata całego szukając dokoła winnych.
Co forum to większe ped..y.


Przez takie wypowiedzi robisz antyreklamę tego Roverka, a mi się wydaje, że sprzedający (czy tam kolega sprzedającego) powinien dbać o to, aby przyciągnąć zainteresowanych a nie ich odpychać.

mike-l - Nie Lut 12, 2012 18:53

gringo10 napisał/a:

To patrz co pisałeś..
np.lusterko wsteczne raczej zwykłe,piszesz bzdury


napisałem "raczej" a nie "na pewno", czytaj ze zrozumieniem, jak się uspokoisz to na dasz radę...

gringo10 napisał/a:
webasto w benzynie,a zdziwiony jesteś bo w twoim nie było


- bo w moim nie było ... a skąd to wiesz? po raz kolejny prorocze objawienie? a może dlatego byłem zdziwiony, bo występuje bardzo rzadko?? Jakbyś czytał ze zrozumieniem i nie wybiórczo to parę postów wyżej wszystko na ten temat zostało wyjaśnione.

gringo10 napisał/a:
160tyś,dziwne ale prawdziwe.


nawet zacytować prawidłowo nie potrafisz, w ogłoszeniu jest napisane:
PRZEBIEG: 160000 tyś/km oryginalny przebieg 1000% ! ! !
czy to jest tak trudne do ogarnięcia? te parę cyfr? Podpowiem: to oznacza, że sprzedawca podał przebieg 160 000 000/km. Wartość i jednostka są co najmniej dziwne.

gringo10 napisał/a:
Sam jesteś picowany i rżniesz z siebie bóg wie kogo.
Farmazon to masz na drugie.


Jeszcze raz, możesz ubliżać ile chcesz, ale świadczy to tylko o Tobie i jakie nieszczęśliwe życie wiedziesz.
Ps Bóg piszę się z dużej litery.

sash997 - Nie Lut 12, 2012 22:40

mike-l napisał/a:
bo w moim nie było ... a skąd to wiesz? po raz kolejny prorocze objawienie?

poprostu kolega na wyposarzeniu swojego R ma też kryształową kule a to jeszcze żadziej spotykane niż ESP :mrgreen:

szoso - Pon Lut 13, 2012 09:38

gringo10 napisał/a:
Próbujesz się d.....dalać c..j wie do czego!!!

gringo10 napisał/a:
Stan przed lustrem i schyl się w duł i zobacz czy masz jaja.
Na pewno w szkole byłeś gnębiony przez kolegów w klasie.
Pisząc pie....isz głupoty potocznym slangiem ciecia klasowego o krętactwie.
Mama z Tatem dali pieniążki lub wziąłeś kredyt życia bagatela na auto,wypruwszy się nie licząc się z tym że na części i na paliwo nie będzie(jeździmy na gazie lub dieslem) a teraz masz żal do świata całego szukając dokoła winnych.
Co forum to większe ped..y.

za to dostajesz ostrzeżenie, można pisać z kulturą a tu jej zabrakło niestety :neutral:

haszczyc - Pon Lut 13, 2012 09:47

[po prostu gringo10, jest powiązany w jakiś sposób z handlarzem ;) z tamtych okolic :) dlatego tak próbuje wybielać ;)
gringo10 - Wto Lut 14, 2012 20:14

haszczyc napisał/a:
[po prostu gringo10, jest powiązany w jakiś sposób z handlarzem ;) z tamtych okolic :) dlatego tak próbuje wybielać ;)


I sam moderator się biedaczyna zakręcił :smile: dał mi ostrzeżenie które mi wisi.
Powiem tak... że cio.a jesteś :lol:
Słaby w stadzie jesteś,to na forum pełną gębą :mrgreen:

SeniorA - Sro Lut 15, 2012 09:01

sash997 napisał/a:
a to jeszcze żadziej spotykane niż ESP
tak samo jak lakier " srebrny perła metalic "
lysyxmv6 - Sro Lut 15, 2012 17:18

[ Dodano: Sro Lut 15, 2012 16:18 ]
SeniorA napisał/a:
sash997 napisał/a:
a to jeszcze żadziej spotykane niż ESP
tak samo jak lakier " srebrny perła metalic "


A co w tym dziwnego?

[ Dodano: Sro Lut 15, 2012 17:18 ]
lysyxmv6 napisał/a:
[ Dodano: Sro Lut 15, 2012 16:18 ]
SeniorA napisał/a:
sash997 napisał/a:
a to jeszcze żadziej spotykane niż ESP
tak samo jak lakier " srebrny perła metalic "


A co w tym dziwnego?


Lakier perła metalic... i do dalej? Powiedz co Cię takiego dziwi?

AndrewS - Sro Lut 15, 2012 17:27

chodzi o trzy literowe kodowe oznaczenie lakieru i scisle z tym kodem okreslona nazwe
np jsj czyli oxford blue

lysyxmv6 - Sro Lut 15, 2012 17:36

AndrewS napisał/a:
chodzi o trzy literowe kodowe oznaczenie lakieru i scisle z tym kodem okreslona nazwe
np jsj czyli oxford blue


i? tzn.

AndrewS - Sro Lut 15, 2012 17:47

SeniorA napisał/a:
" srebrny perła metalic "


tzn. ze ne ma takiego koloru w ofercie rovera, chyba ze jest caly malowany takim kolorem :lol:

lysyxmv6 - Sro Lut 15, 2012 18:31

AndrewS napisał/a:
SeniorA napisał/a:
" srebrny perła metalic "


tzn. ze ne ma takiego koloru w ofercie rovera, chyba ze jest caly malowany takim kolorem :lol:


To powiem Ci tak,jak nie wiesz co to perła w lakierze,a metalik to nie pisz takich postów :smile:
Zanim coś napiszesz to głęboko się zastanów :smile:

SeniorA - Sro Lut 15, 2012 18:47

albo perła ,albo metalic. W perłowych jest mika , a w metalicznych najczęściej pył Al .Rover stosował lakier zwykły , metaliczny , perłowy. Ten egzemplarz ma prawdopodobnie lakier metaliczny MBB Starlight silver.
AndrewS - Sro Lut 15, 2012 18:53

yyyy no faktycznie jesli chodzi o perłę to znam tylko te z morza, albo browar :lol:

a tak na powaznie, lakier perłowy i metaliczny to dwa rozne lakiery, sa oczywiscie podobne do siebie,
wiec pisanie "srebrny perła metalic" jest błedne, dlatego dalej bede sugerowal zeby sprzedajacy lepiej sie trzymal oryginalnej nazwy :mrgreen:

lysyxmv6 napisał/a:
To powiem Ci tak,jak nie wiesz co to perła w lakierze,a metalik to nie pisz takich postów


Ty jak widze slusznie rozdzieliles te nazwy, a sprzedajacy juz nie

7Tomi - Sro Lut 15, 2012 20:20

gringo10 napisał/a:
sash997 napisał/a:
gringo10 napisał/a:
Kolego fakt to jest taki że, to auto mojego kolegi.Byłem przy zakupie tego auta

to pewnie wiesz jaki miało przebieg jak wierzdzało do polski :mrgreen: pochwalisz sie tą wiedzą??


Oczywiści,mądrze piszesz to Ci odpowiem.. Tyle co ma w opisie..
Jak masz wątpliwości bierz ze sobą T4 :smile:
Jak przebieg będzie nie tak,to właściciel płaci Ci 2000zł.
Ale jak przebieg będzie oryginał to za podłączenie do 75 Ty płacisz 1000zł
Z resztą jest numer tel: do sprzedającego... i wszystko w temacie.
W czym problem...... widocznie sami kupiliście strzępy,a teraz chłopakowi odradzacie auta..


Są tacy co wiedzą jak cofać 75. Kupują moduł świateł z przebiegiem powiedzmy 130 tys i później cofają licznik na 130 tyś i wydaje się, ze T4 pokaze ti i tu przebieg cycuś i jest ok. A wystarczy zrobić weryfikacje Vinów i pokaże się komunikat Switch module Vin mismatch i wychodzą kombinacje.

Senn jak będziesz kupował 75 to szukaj bardziej w moich okolicach ;) Podjadę i posprawdzam Ci co trzeba na T4 a zwłaszcza przebieg. Jeździłęm ze znajomym po komisach i na 12 aut 10 cofniętych - jeden nawet o 150 tys.

A co do autka... 17,5 tys za 2000r?
2003r i to CDT kupiłem za 15 tys... Z wyposażenia nie mam TC i Czujników parkowania ale za to felga 17 cali ;)
Cena jest mocno przesadzona

lysyxmv6 - Sro Lut 15, 2012 21:02

Tomi_114 napisał/a:
gringo10 napisał/a:
sash997 napisał/a:
gringo10 napisał/a:
Kolego fakt to jest taki że, to auto mojego kolegi.Byłem przy zakupie tego auta

to pewnie wiesz jaki miało przebieg jak wierzdzało do polski :mrgreen: pochwalisz sie tą wiedzą??


Oczywiści,mądrze piszesz to Ci odpowiem.. Tyle co ma w opisie..
Jak masz wątpliwości bierz ze sobą T4 :smile:
Jak przebieg będzie nie tak,to właściciel płaci Ci 2000zł.
Ale jak przebieg będzie oryginał to za podłączenie do 75 Ty płacisz 1000zł
Z resztą jest numer tel: do sprzedającego... i wszystko w temacie.
W czym problem...... widocznie sami kupiliście strzępy,a teraz chłopakowi odradzacie auta..


Są tacy co wiedzą jak cofać 75. Kupują moduł świateł z przebiegiem powiedzmy 130 tys i później cofają licznik na 130 tyś i wydaje się, ze T4 pokaze ti i tu przebieg cycuś i jest ok. A wystarczy zrobić weryfikacje Vinów i pokaże się komunikat Switch module Vin mismatch i wychodzą kombinacje.

Senn jak będziesz kupował 75 to szukaj bardziej w moich okolicach ;) Podjadę i posprawdzam Ci co trzeba na T4 a zwłaszcza przebieg. Jeździłęm ze znajomym po komisach i na 12 aut 10 cofniętych - jeden nawet o 150 tys.

A co do autka... 17,5 tys za 2000r?
2003r i to CDT kupiłem za 15 tys... Z wyposażenia nie mam TC i Czujników parkowania ale za to felga 17 cali ;)
Cena jest mocno przesadzona


Drogie felgi kupiłeś..
Rozumiem że chciałbyś mieć przebieg 160tyś. i nie dopuszczasz myśli że są takie auta.
Widocznie jesteś mało w temacie,bo cena za auto u krzyżaków z roku 99/00 startuje od 4000€. Tak że nie wiem co kupiłeś :lol:
Ale jakie to ma znaczenie dla wielu z Was,liczy się znaczek i napis 75,a to że łupa i skorupa a w środku obora to się nie liczy. Trzeba umieć odróżniać auto od tego co przypomina auto.
Tyle w temacie,dalsze pisanie nie ma sensu,szkoda czasu Panowie fachowcy ........

7Tomi - Sro Lut 15, 2012 21:19

lysyxmv6 napisał/a:


Drogie felgi kupiłeś..
Rozumiem że chciałbyś mieć przebieg 160tyś. i nie dopuszczasz myśli że są takie auta.
Widocznie jesteś mało w temacie,bo cena za auto u krzyżaków z roku 99/00 startuje od 4000€. Tak że nie wiem co kupiłeś :lol:
Ale jakie to ma znaczenie dla wielu z Was,liczy się znaczek i napis 75,a to że łupa i skorupa a w środku obora to się nie liczy. Trzeba umieć odróżniać auto od tego co przypomina auto.
Tyle w temacie,dalsze pisanie nie ma sensu,szkoda czasu Panowie fachowcy ........


Są takie R75 które po 10 latach maja po 100, 120, 130 tyś. tylko niestety jest masa cofanych aut. Ja wiem co kupiłem bo sprawdziłem T4 wszystko co w aucie piszczy łacznie z przebiegiem, wtryskami, pompami, przepływką itp itd.

A co do zorientowania to widzę że zarówno kolega lysyxmv6 (postów :11) i gringo10 (postów:14) są najmocniej zorientowani zwłaszcza przy sprzedaży samochodu.

Sam fakt aż tak wypicowanego auta na sprzedaż mnie jakoś nie przekonuje. Kolega Senn sam podejmie decyzje a skoro zadał tu pytanie więc widocznie chciał zdanie forumowiczów znać więc nie wiem czym sie Panowie tak oburzacie? Ze komuś sie nie podoba?

Lepiej jakby każdy napisał bierz od razu!!!

A pisanie, w liście wyposażenia lewarka to już sztuczne przedłużanie listy...

sTERYD - Sro Lut 15, 2012 21:53

Tomi_114 napisał/a:
A pisanie, w liście wyposażenia lewarka to już sztuczne przedłużanie listy...

niby śmieszne, ale wie Pan Panie Tomku, były wersje bez, tylko z zestawem naprawczym przedziurawionego koła także niecałkiem niesłuszne podejście ;)
Tomi_114 napisał/a:
Lepiej jakby każdy napisał bierz od razu!!!

te z uważam, z e to ostatnia głupota. to ze jest ładny, to po to są zdjęcia robione. Z naszej strony możemy nakierować kolegę na ewentualne wady, które powinien sprawdzić w kontakcie na żywo. Nic lepszego na podstawie zdjęć nie wymyślimy

7Tomi - Sro Lut 15, 2012 22:02

sTERYD napisał/a:
Tomi_114 napisał/a:
A pisanie, w liście wyposażenia lewarka to już sztuczne przedłużanie listy...

niby śmieszne, ale wie Pan Panie Tomku, były wersje bez, tylko z zestawem naprawczym przedziurawionego koła także niecałkiem niesłuszne podejście ;) .


sTERYD kurde nie widziałem nigdy takiego cuda bez lewarka ale dobrze wiedzieć ;)

kpt - Czw Lut 16, 2012 09:59

SeniorA napisał/a:
mike-l napisał/a:
zieloną naklejkę - emisja spalin
z tą info, że spełnia EURO 4 to też jakaś zagadka, bo R75 spełniały EURO 3. EURO 4 weszło chyba w 2006r.


Nalepka na tym aucie jest ok.
Nalepkę z zieloną 4 dostają auta zarejstrowane od 1993r lub spełniające normę EURO 1 (tj. wyposażone w katalizator)- mowa o silnikach benzynowych.
Diesle mogą taką naklejkę dostać jeśli spełniają normę EURO 4 lub wyższą (rejestrowane od 2006r.), bądź EURO 3 z zamontowanym dodatkowo filtrem cząstek stałych.

SeniorA - Czw Lut 16, 2012 10:11

kpt napisał/a:
Diesle mogą taką naklejkę dostać jeśli spełniają normę EURO 4 lub wyższą (rejestrowane od 2006r.), bądź EURO 3 z zamontowanym dodatkowo filtrem cząstek stałych.
no to mamy jeszcze Roverki z 2000r. z filtrem cząstek stałych
http://moto.allegro.pl/ro...2107735677.html

kpt - Czw Lut 16, 2012 10:38

Ten ma zółtą 3, więc wszystko się zgadza- do centrum większych miast w DE nie wjedzie.
SeniorA - Czw Lut 16, 2012 10:54

kpt napisał/a:
Nalepka na tym aucie jest ok.
Tak . Benzyna może mieć 4 . Z 3 też jest dobrze. Masz rację.
Senn - Czw Lut 16, 2012 17:13

Tomi_114 napisał/a:
Senn jak będziesz kupował 75 to szukaj bardziej w moich okolicach Podjadę i posprawdzam Ci co trzeba na T4 a zwłaszcza przebieg. Jeździłęm ze znajomym po komisach i na 12 aut 10 cofniętych - jeden nawet o 150 tys.


Tak byłoby najlepiej. Nie omieszkam pamiętać :)

Rom - Pią Lut 17, 2012 16:33

Poszukaj może na tych

ogłoszeniach z Roverami
dla zwiększenia wyboru :smile: