Zobacz temat - [R620]dym spod maski
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620]dym spod maski

lukas330 - Nie Lut 12, 2012 14:27
Temat postu: [R620]dym spod maski
hej. mam takie pytanie czy jest to normalne ze przy odpalaniu leci dym spod maski? ale tylko przy odpalaniu, jak juz zaskoczy i jest odpalony to nie. pozdrawiam
ADI-mistrzu - Nie Lut 12, 2012 14:53

Może masz zwarcie na przewodach doprowadzonych do rozrusznika, wtedy w czasie rozruchu przewody się silnie nagrzewają i pali się ich izolacja.
Ale to raczej mało prawdopodobne, raczej byś silnika nie uruchomił.

lukas330 - Nie Lut 12, 2012 14:59

ale to mi sie dzieje juz dosc długo tylko niestety teraz dopiero napisałem co i jak.wiec watpie zeby była to przyczyna przewodow do rozrusznika bo jak mowisz bym nie odpalił.
tronsek - Nie Lut 12, 2012 15:02

lukas330 napisał/a:
mam takie pytanie czy jest to normalne ze przy odpalaniu leci dym spod maski?
to nie jest normalne. Poproś kogoś do pomocy i niech patrzy pod maskę w trakcie odpalania skąd wydobywa się dym.
lukas330 - Nie Lut 12, 2012 15:03

dym leci zza silnika spod spodu. i leci tylko przy odpalaniu puznij juz go nie widac
ADI-mistrzu - Nie Lut 12, 2012 15:14

To pewnie z rur od wydechu leci, przez noc oszroni ją a potem momentalnie woda odparowuje i takie coś się robi.
AdmSrck - Nie Lut 12, 2012 15:43

Mam podobną sytuację w swoim R400, u mnie jest to winą tego, że jak postoi w zimnie to rozszczelnia się wydech. Konkretniej łączenie kolektora wydechowego z resztą wydechu, jak się wszystko rozgrzeje, to się uszczelnia, pewnie ze względu na rozszerzalność cieplną. W tym tygodniu będę musiał to u siebie ogarnąć ;)

Także najlepiej jakbyś wjechał na kanał i zobaczył sobie skąd się to wydobywa, czy jest to para wodna, czy faktycznie dym, no i jaki to ma zapach - spalin, wypalanego oleju (bo w sumie jakiś olej może też skapywać na kolektor wydechowy i się wypalać, ale w takim razie od razu po odpaleniu by tego nie było, tylko po jakiejś chwili - tak mi się przynajmniej wydaje)

woziak - Wto Lut 14, 2012 22:42

U mnie dymiło się spod maski i śmierdziało w środku spalinami jak przepalił się łącznik elastyczny (plecionka), wspawanie nowego załatwiło sprawę.
zimek-1985 - Sro Lut 15, 2012 15:20

woziak, ma racje.
U mnie jest to samo. Tylko nie mam kiedy wymienić :/

Balas87 - Sro Lut 15, 2012 16:33

u mnie webasto strasznie dymi nie idzie wytrzymać, ale u mnie jest mega dziura w aluminowym wężu patrząc od góry.