Zobacz temat - [Rover220] Dobór płynu chłodniczego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover220] Dobór płynu chłodniczego

predatoraf - Nie Lut 12, 2012 22:44
Temat postu: [Rover220] Dobór płynu chłodniczego
Witam, z instrukcji obsługi mojego R200 wyczytałem, że powinno się lać tylko i wyłącznie płyn na bazie glikolu etylenowego, jednak w moim jest płyn na bazie glikolu propylenowego (ECO 2000) Płyn ten bardzo ciężko u mnie dostać, zresztą wszyscy w mojej rodzinie i koledzy mają płyny na bazie g. etylenowego. Czy ktoś w swoim R200 ma płyn ECO 2000 i wie z czym go można mieszać?
Wiem, że są płyny które można ze wszystkim mieszać, ale jak to się mówi jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Przykład? Kolega zmieszał 2płyny (które był mieszalne) i po 3ch dniach zeżarło mu pojemnik z płynem i kilka uszczelek :/
Nie chcę ryzykować.

chudson - Pon Lut 13, 2012 11:16

Nie spotkałem sie żeby zmieszanie dwóch plynów dało roztwór zdolny zeżreć pojemnik i uszczelki. Może elektrolitu dolał- choć on też by nie wyrządził wiele szkód ? Jak zmieszasz niewłaściwe płyny to jedynie zważyć się mogą.

Weż próbke z układu dolej drugie tyle nowego płynu i zobacz co sie z tym stanie.

predatoraf - Pon Lut 13, 2012 14:52

No ja słyszałem, a nawet widziałem u kumpla. A jeżeli chodzi o inne przykłady to w necie jest wiele takich przypadków.
mirwin - Wto Lut 14, 2012 09:24

http://pl.wikipedia.org/wiki/Glikol_propylenowy
Same glikole można spokojnie mieszać tylko gorzej z pozostałymi składnikami płynów. Najlepiej zlać i zalać nowym. Kiedyś mówiono, że można mieszać płyny tych samych kolorów (różowy z różowym) czy (zielony z zielonym).

predatoraf - Sro Lut 15, 2012 14:14

Kupiłem płyn STP. Gościu polecił, niby sprawdzony i mieszalny ze wszystkimi, zresztą już zalałem więc nie ma odwrotu :)