Zobacz temat - [416] Bardzo nietypowy problem z rozrusznikiem - tylko cyka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [416] Bardzo nietypowy problem z rozrusznikiem - tylko cyka

maksymw - Wto Lut 14, 2012 18:33
Temat postu: [416] Bardzo nietypowy problem z rozrusznikiem - tylko cyka
WITAM!

Normalnie masakra, nie mogę dojść do tego co mogło się stać z rozrusznikiem. Chciałem zapalić samochód na parkingu a tu zonk, przekręcam stacyjke a rozrusznik robi tylko "TYK" i nic więcej, nie kręci. Tylko tyk, znowu chcę odpalić i tyk. Postanowiłem wyjąć rozrusznik, rozebrać go, szczotki są w bardzo dobrym stanie, bendix tak samo. Na krótko sprawdzałem rozrusznik do akumulatora i kręci jak porąbany. Samochód odpala również na popych. Więc co mogło się stać? nie mam sił.

tronsek - Wto Lut 14, 2012 18:38

Do sprawdzenia akumulator czy naładowany, a następnie do sprawdzenia klemy na akumulatorze (warto je przeczyścić i poprawić mocowanie) oraz "masa" do nadwozia i silnika. No i oczywiście podłączenie rozrusznika też trzeba sprawdzić.
To są podstawowe przyczyny "tykania" rozrusznika.

maksymw - Wto Lut 14, 2012 18:49

Akumulator jest nowy, ale również zamieniałem na z innego auta. To nie on. Czyściłem wszystkie styki przy rozruszniku... też nie one.
tronsek - Wto Lut 14, 2012 18:56

A klemy na aku ?? Może nie maja odpowiedniego styku i aku nie jest w stanie prekazać odpowiedniej mocy na rozrusznik.
A masa ?? Sprawdzona ??
Jeszcze ewentualnie przekaźnik rozrusznika do sprawdzenia.

maksymw - Wto Lut 14, 2012 18:58

Klemy są ok bo to się stało nagle. Nie ruszałem nawet klem. A który to jest przekaźnik?
tronsek - Wto Lut 14, 2012 19:09

maksymw napisał/a:
Nie ruszałem nawet klem.
dla pewności odkręć klemy, przeczyść je oraz czopy aku i załóż jeszcze raz. Przez to wyeliminujemy jeden z możliwych powodów cykania.
maksymw - Wto Lut 14, 2012 19:44

Zrobiłem to właśnie, zero reakcji. Dodam, że kabel który idzie od minusa akumulatora do rozrusznika mam coś z nim nie tak. nie ma na końcu okrągu z blachy tylko same kable i kable są przykręcone śrubą. Wogóle ja mam w sumie 4 kable do rozrusznika. Jeden z nich jest cieniutki. Wydaje mi sie ze cos jest tutaj namieszane. Może macie zdjęcie jak ma wyglądać połączenie?
tronsek - Wto Lut 14, 2012 19:47

maksymw napisał/a:
Dodam, że kabel który idzie od minusa akumulatora do rozrusznika mam coś z nim nie tak. nie ma na końcu okrągu z blachy tylko same kable i kable są przykręcone śrubą.
Zatem znalazłeś bardzo prawdopodobną przyczynę. Zrób ten kabel tak jak należy.
Tomi1 - Wto Lut 14, 2012 20:52

jeśli poprawienie masy nie pomoże to może styki prądowe w elektromagnesie sie wypaliły i nie dają prądu na szczotki
jak próbowałeś na krótko to dawałeś napięcie na kabel wychodzący z rozrusznika :?:
jeżeli tak to pewnie elektromagnes do wymiany

sobrus - Sro Lut 15, 2012 07:36

I nie odpalaj tego silnika na pych, bo jak pasek strzeli to będziesz szukał drugiego
flapjck1 - Sro Lut 15, 2012 16:57

a elektromagnes masz sprawny?

jak sprawdzales rozrusznik "na stole" to do ktorego konektora dawales napiecie?

maksymw - Pią Lut 17, 2012 09:08

Chłopaki zrobiłem. Winą był kabel PLUSOWY ten gruby, zauważyłem że przy łączeniu kabla z jego końcówką tą zaciskaną coś się zaiskrzyło, był naderwany. Dzięki wszystkim za rady, były pomocne :) !