Zobacz temat - [Freelander 1.8 98']Mokro pod nogami pasażera
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander 1.8 98']Mokro pod nogami pasażera

marines081 - Nie Lut 19, 2012 11:30
Temat postu: [Freelander 1.8 98']Mokro pod nogami pasażera
Witajcie.
Kolejny problem z mim Fredem. Cieknie mi pod nogi. Szukam ewentualnego miejsca przecieku. Kropelki widać po lewej stronie (nie na ścianie grodziowej), nie cieknie z otworu od łapania powietrza zewnątrz. Jak idą rynienki/węże od szyberdachu? Może one są popękane?
(autko było angolem)

SyntaX - Nie Lut 19, 2012 12:35

Sprawdź uszczelnienie ściany grodziowej przy parowniku klimatyzacji oraz odprowadzenie skroplin z samego parownika klimatyzacji.
Najczęściej źle jest wykonane uszczelnienie między ścianą grodziową a wyjściem parownika.

t15690b - Nie Lut 19, 2012 20:48

sprawdź nagrzewnicę najprawdopodobniej tam jest problem
marines081 - Nie Lut 19, 2012 21:42

Nagrzewnica cała. Mokre jest po lewej stronie, nie po stronie nagrzewnicy, mokra też jest ściana (bok czy jak to nazwać). Wsadziłem tam swój mały łeb, ale nie mogę zlokalizować, bo zasłania mi plastik, który doprowadza powietrze. Na pewno nie leci przez dziurę powietrza, ani z szyby, bo zakleiłem silikonem.
burbon47 - Pon Lut 27, 2012 08:32

Witaj w sprawie mokrości . Też tak mam . Mokrośc po stronie pasażera . Wczoraj zdemontowałem podszybie i raz jeszcze zaizolowałem okolice komina -tej rury co wprowadzA powietrze bo wydaje mi się ,że przecieka tamtędy - zobaczymy czy się uda . Ale jak coś wymyślisz innego to daj znać Tymczasem
marines081 - Pon Lut 27, 2012 15:17

Okazało się, że mokro jest z dwu stron. U pasażera jedynie wilgotno i chyba tylko dlatego, że nasiąkło. Od strony kierowcy jest normalnie bajorko...
SyntaX - Pon Lut 27, 2012 16:51

Zobacz czy poprawnie zaślepili stary wlot powietrza.
Dostaniesz się tam demontując podszybie.
Jeśli go nie zaślepili to woda leje się właśnie tamtędy i spływa sobie w rogu po bocznej ścianie.
Trzeba szybko to zlokalizować zanim jakieś wiązki się popalą.