Zobacz temat - Nowy członek Klubu ROVERki.pl powstały z członków tego Klubu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Powitania - Nowy członek Klubu ROVERki.pl powstały z członków tego Klubu

MaReK - Pią Lut 24, 2012 18:35
Temat postu: Nowy członek Klubu ROVERki.pl powstały z członków tego Klubu
Jest mi niezmiernie miło poinformować (chociaż o tym już i tak większość wiedziała on-line), że 23 lutego 2012 roku, o godzinie 18:20 na świat przyszła nasza córa :) Początkowo narobiła ona zamieszania w związku z czym dzielna mama nie mogła być obecna na niedawno zorganizowanej uroczystości związanej również z narodzinami - 11 rocznicą narodzin Klubu ROVERki.pl.

Po tygodniowym pobycie w szpitalu - Instytut Matki i Dziecka w Warszawie - Ola w końcu podjęła tę trudną decyzję i gotowa zmierzyć się z rzeczywistością podjęła próbę spojrzenia ojcu prosto w twarz :) Kiedy szok minął wydała z siebie pierwsze dźwięki :) Zdawała się krzyczeć "AAAAAAAAAAAAAAA!!! Jaki on wielki i brzydki... ja chcę z powroteeeemmm!". Nic z tego! Powrotu już nie ma ;)

W sumie Ola przyszła na świat w terminie planowanym. Urodziła się jako okaz zdrowia. Kruszynka, bo raptem niecałe 3 kg (bez 100 gram) ale z długimi po ojcu nogami - 54 cm wzrostu :) Otrzymała 10 pkt. w skali APGAR. Waga taka, a nie inna zapewne dlatego, że mamusia przykładnie trzymała dietę zaleconą przez prowadzącą panią ginekolog już na samym początku ciąży :)

Proces porodu w końcowej fazie trwał ok. 10 min. Mama violla była dzielna. Nie krzyczała, oddychała i współpracowała jak tylko najlepiej umiała. Współpraca okazała się owocna, bo już po 10 min. Olcia była na zewnątrz ;) Mnie przypadł zaszczyt odcięcia pępowiny. Chwila strachu i po robocie :) Nożyczki były jakieś tępe i nie mogłem jednym, pewnym cięciem odciąć Olki od Wiolki :) W ogóle to jakiejś popeliny nasiali mi ludzie. Nie idź tam! Nie patrz w dół! Potem już nigdy nic nie będzie takie samo! Bzdury ;) Pewnie, że nic już nie będzie tako samo... mam syna i córkę, musi być inaczej ;) Jednak wszystko obyło się dla mnie bardzo pozytywnie. Zostałem wyproszony na czas wielkiej akcji :) Ale myślę teraz, że też dałbym radę - a co ;) Widziałem krew, widziałem Violle po i widziałem malutką przed umyciem... żyję, nie zrobiło mi się słabo, poszedłem tam i w dół przekornie patrzyłem. Zobaczyłem nawet łożysko i powiem Wam, że wyglądało lepiej jak niejedno mięso w markecie :) No ale dość tych soczystych i krwistych opisów :) Nie o mnie tutaj będziemy gadać ;)

Jestem wciąż pod wrażeniem polityki Instytutu Matki i Dziecka. W sumie można tam odwiedzać pacjentów kiedy się chcę i jak się chcę. Można zmieniać obuwie, można go nie zmieniać, można kurtkę zostawić, można nie zostawiać. Sale są spoko, przestronne, nieprzeludnione. Pracownicy szpitala są mili niemniej jak lekarze ze szpitala w Leśnej Górze ;) Sam sprzęt też w dobrej kondycji, aż chciało się zaufać naszej służbie zdrowia ;)
Z minusów to chyba tylko racje żywnościowe (ale tak jest wszędzie), temperatura na salach (ok. 30C, ale to też chyba tak ma być) no i parking - 5zł / 1h ;) Sam teren w scenerii późno zimowej z topniejącym śniegiem i gigantycznymi kałużami, nie napawa optymizmem. Do tego czarne, wielkie ptaszyska, które robią sobie sabat nad budynkiem i siedząc na suchych gałęziach wielkich, szarych drzew dyskutują po swojemu enigmatycznym "kra, kra, kra" :) W sumie to mógłbym im jeszcze wybaczyć, ale to że orały mi cały samochód... no jakoś przejść obojętnie nie mogę ;)

Zbliżając się do końca tej rozgawory, chciałbym jeszcze raz gorąco podziękować:

Goni, która jak zawsze była naszą "Roverkową Mamą", zawsze uczynna, pomocna, troskliwa i potrafiąca wesprzeć na duchu (zwłaszcza Viollę, kiedy ja nie potrafiłem :zawstydzony: ) Za pełną szafę, albo i ze dwie ciuszków dla małej Oli :) Za wiele innych potrzebnych w tych pierwszych miesiącach życia dziecka gadżetów. No i za dokarmianie Violli zupkami, pączusiami, kiedy była skazana tylko na szpitalne żarełko ;)

tajnej grupie z ROVERki.pl, której przewodniczyła koleżanka kasjopea za wypasione prezenty, które z pewnością przyczynią się do prawidłowego rozwoju Olci, a także i nam pomogą w tym pierwszym okresie ;) Po raz kolejny udowodniliście, że wspaniali z Was ludzie i zawsze można na Was liczyć.

Chciałem także podziękować wszystkim tym, którzy przez ostatnie dni wykazali troskę i zainteresowanie przede wszystkim stanem Violli :) 11 urodziny Klubu ROVERki.pl zapamiętam jako te na których po kilkanaście razy musiałem powtarzać odpowiedzi na pytania, "dlaczego Violli nie ma?", "w szpitalu?! Co się stało?", "Jak to w ciąży?!" :) No tak to :) Admin też człowiek i być może Was to dziwi, ale znalazłem chwilę pomiędzy pracą, a doglądaniem ROVERki.pl i zmajstrowałem to małe cudo, które poniżej zaprezentuję na kilku fotkach i krótkim filmiku. Przy okazji filmiku, chciałem przeprosić kasjopea za błąd w jej nicku, ale składałem to na świeżo po emocjach o 4:00 rano ;P

Tradycji stało się zadość, nowa członkini ROVERki.pl została zaanonsowana ;)
Za jakiś czas, być może sama coś napisze :)

Pozdrawiam Was i jeszcze raz dzięki wszystkim tym, którym się one należą ;)


dobryziom - Pią Lut 24, 2012 18:42

Witamy :)
Raptile - Pią Lut 24, 2012 18:49

Nowy Członek ? :hm: Marku zrobiłeś sobie operacje ?


Ema Olcia :D


Pozdro od Wujcia Żaby ;]

walkie - Pią Lut 24, 2012 19:10

no piękna relacja :)) tekst o łożysku wywołał salwę śmiechu mojej mamy, która także jest pod wrażeniem Olci, i komplementuje ją że bardzo ładna, śliczne oczy i w ogóle.

Trzymajcie się ciepło. Kiedy dziewczyny wracają do domku? :)

Kozik - Pią Lut 24, 2012 21:18

Gratuluję ślicznej Córeczki :)
Firq - Pią Lut 24, 2012 21:29

Gratulacje MaReK, :)
Przemas83 - Pią Lut 24, 2012 21:40

No to gratulacje Marek!
Joa - Pią Lut 24, 2012 21:50

A czemu gratulujecie tylko Markowi? ;>

Ja pogratuluje Violli :) Violla- fajną macie Córcię :) Trzymaj się ciepło i szybko wracaj do formy! Do zobaczenia :)

Harry - Pią Lut 24, 2012 22:03

Cytat:
A czemu gratulujecie tylko Markowi? ;>

bo Marek..aaa sami wiecie co zrobił :P

Brawo dla dzielnej mamy :wink:

bociannielot - Pią Lut 24, 2012 22:06

Gratulacje :smile:
kruszan - Pią Lut 24, 2012 22:40

pogratulować :)
pelson91 - Pią Lut 24, 2012 22:48

gratulacje :mrgreen:
Remigiusz - Sob Lut 25, 2012 00:30

hehe.. fajnie dziecko :wink: Pogratulować wam obu najlepiej za córeczkę :wink: A to jest 2. dziecko wasze :?:
Pawkaz - Sob Lut 25, 2012 00:45

Gratululacje dla Was ;) osobiscie na spocie tez zloze :wink:
Tak wlasnie z tydzien temu myslalem " czy pojawilo sie dziecko Wasze na swiecie" ;)

MaReK - Sob Lut 25, 2012 02:57

Dzięki, dzięki ;) Oczywiście mój "wkład" pomimo że olbrzymi ;> to laury powinna zbierać głównie violla. To ona hodowała w brzuszku przez 9 miesięcy Olę, nosiła ją, dźwigała, odmawiała sobie różnych przysmaków, a na koniec dzielnie znosiła bóle. Z uwagi na zażywane lekarstwa nie mogła dostać znieczulenia więc jak to się kolokwialnie pisze, szło na "żywca" :) Z Violli ma oczy - najładniejsze jak na razie :) bo najbardziej widoczne. Ze mnie ma wzrost, wielkie stopy i lenia ;)
Stacz - Sob Lut 25, 2012 04:53

Mega gratulacje dla Was obojga :)
I mega dużo zdrówka dla małej roverianki :)

dzelo23 - Sob Lut 25, 2012 06:24

:) pogratulować młodym rodzicom, niech się córcia zdrowo chowa :)
MaReK - Sob Lut 25, 2012 10:23

Remigiusz napisał/a:
A to jest 2. dziecko wasze :?:

Moje drugie (mam już synka, kawalera 7 lat), to on wybrał imię siostrze ;)
Violli to pierwszy dzidziuś :) Ale instynkt mamy działa jak trzeba ;)
dzelo23 napisał/a:
młodym rodzicom

Już nie tacy młodzi :)

szoso - Sob Lut 25, 2012 10:27

Gratulacje :grin:
SyntaX - Sob Lut 25, 2012 10:53

Ehhh aż się wzruszyłem i popłakałem jak filmik zobaczyłem.
Gratulację. Ja tez czekam z niecierpliwością bo niedługo będę wujkiem.
Pozdrowionka cieplutkie dla Was.
:grin:

Joa - Sob Lut 25, 2012 13:08

Harry napisał/a:
bo Marek..aaa sami wiecie co zrobił :P

no tak, ale nie sam ;)

MaReK napisał/a:
Ale myślę teraz, że też dałbym radę - a co ;)

no ciekawa jestem jak byś przetrwał te 9 miesięcy z takim finiszem ;)

chociaż dla takiej Oli na pewno byłoby warto :)

Speedy - Sob Lut 25, 2012 13:19

Gratulacje :mrgreen:
pajda - Sob Lut 25, 2012 13:24

Gratuluję Tobie i Violli ! Winszuję potomka i życzę by rósł jak na drożdżach!!! Pozdrawiam pajda
dzelo23 - Sob Lut 25, 2012 13:29

MaReK. Dla mnie jesteście młodymi rodzicami z tego powodu że gdy my z Sysą już będziemy w Waszym "niemłodym wieku" będziemy chcieli być młodymi rodzicami ;)
A pozatym zobaczysz jak Wam teraz latek ubędzie, odmłodniejesz, brzuszek spadnie, kondycja się poprawi od biegania za i przy młodej bo i apetyt spadnie od przewijania z papek heheee i ...
Co tu pisać sam zobaczysz ile to szczęścia i radości w domu gdy jest dzidzi na pokładzie.
Ps ściemniaczu Ty jeden "ja przy porodzie nnniiieee, zajadę na gotowe" heheeee.
Tak więc dbaj o swoje kobiety i młodniejcie wszyscy w zdrowi, szczESliwi i radośni.
To pisałem jadzelo joł joł

Markzo - Sob Lut 25, 2012 13:30

Śliczna córeczka ;) gratulacje dla Was i niech się zdrowo chowa ;)
Brt - Sob Lut 25, 2012 13:47

:) jeszcze raz gratki od nas :) :* :) :)
Jugol - Sob Lut 25, 2012 14:08

Witamy i gratulujemy :)
witgut - Sob Lut 25, 2012 14:46

Gratulacje i Wszystkiego Najlepszego :bukiet:
gustav.pl - Sob Lut 25, 2012 16:02

Niech się Pociecha zdrowo chowa :ok2:
magneto - Sob Lut 25, 2012 17:27

Gratulacje :smile:
Daraz2 - Sob Lut 25, 2012 17:39

Gratulacje :)
zetes - Sob Lut 25, 2012 18:46

Gratulacje dla rodziców i serdeczne pozdrowionka dla najmłodszej Klubowiczki od najstarszego /chyba :grin: / klubowicza. :ok:
MaReK - Sob Lut 25, 2012 20:04

dzelo23 napisał/a:
A pozatym zobaczysz jak Wam teraz latek ubędzie, odmłodniejesz, brzuszek spadnie, kondycja się poprawi od biegania za i przy młodej bo i apetyt spadnie od przewijania z papek heheee i ...

Coś w tym jest mój drogi ;) Ja już to przechodziłem, ale będę musiał sobie przypomnieć wszystko ;)
Tak wyglądałem te 7 lat temu ;)


walkie - Sob Lut 25, 2012 20:17

o matko boska, jaki młody szczyl :D (żeby nie było, to komplement) :))
dzelo23 - Sob Lut 25, 2012 21:50

:hahaha: aż takich efektów się nie
spodziewaj, chyba że Wizard coś zadziała ;)
co by jak nie patrzeć coś w tym co napisłem jest.
Życie w moich okolicach ma swój nietypowy rytm, prawie jak w "U Pana Boga za piecem" i widuje czasami auta 5cio osobowe wypakowane dziećmi tak że auto wygląda jak by było skręcone na maxa na gwincie i gdy dochodzi do desantu (hehe bo nie wiem jak inaczej to określić) i wyłania się z tylnych drzwi 5tka szkrabów to szczęka opada. A szofer=tata wygląda na max 30. Wszystkie dzieci wyglądają na szczęśliwe, są uśmiechnięte i pilnują jedno drógie.
Oj oj obym się nie zapatrzył bo mnie Sysa ukatrupi :lol:

Aro_1988 - Nie Lut 26, 2012 01:27
Temat postu: Nowy członek Klubu ROVERki.pl powstały z członków tego Klubu
Gratulacje :wink: i zdrowia dla córeczki oraz rodziców :smile:
Stacz - Nie Lut 26, 2012 16:02

Osz kurde MaReK jaki Oświęcim :shock:
Jeść Ci nie dawali?? ;)

darek_wp - Nie Lut 26, 2012 21:29

Dużo zdrówka dla córci i jej mamy. I dużo cierpliwości dla panów w związku z powiększeniem się obowiązków :grin:
radomraptile - Nie Lut 26, 2012 21:33

pogratulowac;)
Gusiak - Pon Lut 27, 2012 20:25

No nareszcie :mrgreen: jakie oczyska ma :shock:

W imieniu swoim i Kruchego chciałabym złożyć Wioli i Markowi najserdeczniejsze gratulacje :) oraż życzenia zdrowia dla Oleńki, a rodzicom - siły, samych radosnych chwil oraz wielu przespanych nocy :)

siemion_ - Pon Lut 27, 2012 21:24

Ja tez razem z nieszką serdecznie gratuluje i mam nadzieje ze niedługo osobiście będę miał okazję poznać nową członkinie Klubu :)
AndrewS - Pon Lut 27, 2012 22:03

Gratulacje !!


U nas na kulminacje nie wypraszali :roll: przynajmniej 3,5 roku temu :smile:

sTERYD - Wto Lut 28, 2012 00:21

wow!

Patrzę i co widzę? normalnie wow! ... ale wow!

Gratulacje dla obojga rodziców! Żeby wam dała pospać bardziej niż Tośka nam :)

ale wiesz Co MaReK ona jest ładna... W ogóle nie podobna do Ciebie ;)

tronsek - Wto Lut 28, 2012 06:12

Gratulacje dla Was, a dla ślicznej córeczki dużo zdrówka.
mike-l - Wto Lut 28, 2012 07:03

Gratulacje i dużo zdrowia dla całej Rodzinki :)