Zobacz temat - [R25] zapalniczka i rozgalezniacz jak podlaczyc
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] zapalniczka i rozgalezniacz jak podlaczyc

Sylwek1 - Czw Mar 01, 2012 18:51
Temat postu: [R25] zapalniczka i rozgalezniacz jak podlaczyc
Czesc.Odnosze sie z prosba do Was,kupilem ta zapalniczke http://moto.allegro.pl/za...2176665258.html oraz ten rozgalezniacz http://moto.allegro.pl/ro...2148290381.html i wiadomo ze musze podpiac w miejsce fabrycznej zapalniczki. I problem pozostaje taki ze ta zapalniczka co teraz nabylem nie wmontuje w ten rozgalezniacz.Jest jakies wyjscie? Druga prosba to gdzie mozna kupic zarówki do przyciskow w konsoli czyli awaryjne,ogrzewanie tylnej szyby,przeciwgielne.Szukam cos w kolorze bialy krysztal lub podobny.Dzieki !
arczi - Czw Mar 01, 2012 18:59

Żaróweczki kupisz albo w motoryzacyjnym albo w elektroniku. Osobiście polecam te na 14V- większa żywotność.
Zapalniczka z tego co wiem powinna Ci pasować bo to jest uniwersalne podłączenie, no możesz mieć problem z jej podświetlaniem bo widzę że jest osobno ale również możesz je podpiąć do styków. A do działającej zapalniczki po prostu wepniesz rozgałęźnik.

tuners - Czw Mar 01, 2012 19:45

jutro wrzucę fotkę jak to u mnie jest rozwiązane, wywaliłem oryginalną zapalniczkę i zamontowałem rozgałęziacza HAMA z wyświetleniem napięcia akumulatora zamontowałem pod popielniczką w tym miejscu co na kasety.
Co do takich tanich rozgałęziaczy nie wiem czy jest sens przy większym obciążeniu może narobić bigosu ;/ ale niestety ten HAMA trochę kosztuje w MM 80zł ale jest jakiś zamiennik identyczny tylko no name za 40 na alledrogo ich brak z tego co patrzyłem

Sylwek1 - Czw Mar 01, 2012 22:22

tuners masz chyba racje moze pierw kuoie lepszy rozgaleznik.wrzuc fotke bo do teraz nie wiem gdzie umiescic :)
rovek - Pią Mar 02, 2012 07:27

Sylwek1 napisał/a:
Co do takich tanich rozgałęziaczy nie wiem czy jest sens przy większym obciążeniu może narobić bigosu ;/
Ja bym żadnego nie podłączył do ori instalacji, do większego obciążenia proponuje podłączyć oddzielną linię od akumulatora z bezpiecznikiem.
chudson - Pią Mar 02, 2012 13:41

zależy co chcecie zasilać przez ten rozgałęźnik , jeżeli same ładowarki do tel, nawigacji czy laptopów lub tjuningowe diody jakieś to w zupełności wystarczy.

Ja bym zostawił orginalną zapalniczkę, a rozgałęźnik podłączył od tyłu ( odcioł bym wtyczke do zapalniczki i zlutował z kablami wchodzącymi do orginalnej zapalniczki )

Sylwek1 - Pią Mar 02, 2012 17:56

chudson chyba zrobie tak jak mowisz.A zaroweczki do kontrolek przyciskow widzial ktos na allegro ? nie moge znalesc,nawet w sklepach
tuners - Pią Mar 02, 2012 18:50

Sry zapomniałem zrobić fotki dzień jakiś masakryczny dzisiaj nic się nie chce