Zobacz temat - [620 SDi] Wymiana reflektora
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [620 SDi] Wymiana reflektora

m. - Sob Mar 03, 2012 10:34
Temat postu: [620 SDi] Wymiana reflektora
Witam,
chciałabym wymienić reflektor w moim roverku, ale za bardzo nie wiem jak... przy innych modelach trzeba zdejmować część zderzaka itd. Czy istnieje jakiś poradnik w internecie co do 620 Sdi? tak krok po kroku najlepiej, żeby dziewczyna umiała zrobić :oops:

v_chu - Sob Mar 03, 2012 22:25

Podejrzewam że będzie to tak jak w mojej Hondzie (Rover 600 i Honda Accord różnią się nieznacznie)

Zaczynamy:
1.Po otwarciu maski u góry zderzaka powinny być takie śmieszne, czarne jakby wkręty.
Wykręć je i wyciągnij to czarne co trzyma zderzak do belki.
2. Odkręć migacz, odepnij z niego kabel przy okazji będziesz mogła wymienić żarówkę jeśli nie działa.
3. Pod migaczem znowu powinny być te sprytne klipsy. Czyli znowu, wykręcamy i wyciągamy to czarne.
4. Teraz musisz troszkę odchylić nadkole i wykręcić śrubkę która trzyma go do błotnika. Uważaj żeby nie złamać zderzaka.
5. Ściągnij zderzak i odłóż tak żeby się nigdzie nie porysował.
6. Teraz chyba będziesz musiała się dobrać do przedniego pasa. Jest on umocowany na 2 śrubach 13 lub 12mm i 2 nakrętkach 13 lub 12mm. Śruby są od zewnątrz i je odkręcisz bez problemu. Do nakrętek musisz się dobrać od strony silnika. (nie wiem jak tutaj z miejscem w wersji SDi bo w benzynie trzeba wybrać akumulator i zbiornik nadmiarowy płyny chłodzącego)
7. Teraz zaznacz sobie jakoś położenie śrub lamp (lampy) żeby potem nowa lampa ładnie leżała w tym miejscu co stara. Przed ich odkręceniem zdrowo je spryskaj jakimś preparatem penetrującym (u mnie były zdrowo zapieczone śruby mimo tego że to tylko lampa).

Przykręcasz nową lampę :D i wykonujesz wszystko w kolejności odwrotnej :)

Przy czym :) te klipsiki do zderzaka... wystarczy je włożyć, po czym to co wykręcałaś można po prostu wcisnąć :) nie trzeba wkręcać :)

Po tym powinno wszystko hulać :)

Oczywiście składając wszystko razem, sprawdzaj sobie czy nie trzeba czegoś wymienić po drodze :) będziesz miała dostęp do spryskiwacza (jak pompka jest słaba to można zajrzeć czemu), żarówki przeciwmgielnych jeśli masz to wygodnie wymienisz ;) itp itd ;) jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz ;) chętnie pomogę :) pozdrawiam

empe - Sob Mar 03, 2012 23:44

To powinno pomóc:
Zderzak R600
Reflektor R600

v_chu - Nie Mar 04, 2012 09:16

auć... wychodzi na to że jest sporo inaczej...
Zapomniałem o dole zderzaka...
Ale nie powinno to sprawić problemów :) robota do wykonania :)

kruszan - Pon Mar 05, 2012 15:04

w rovim i hondziawce jest dość inaczej, więc linki empe, powinny pomóc :)