Zobacz temat - [214i]Utrata mocy po przejecahaniu 8km
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214i]Utrata mocy po przejecahaniu 8km

Danio2020 - Sob Mar 03, 2012 22:42
Temat postu: [214i]Utrata mocy po przejecahaniu 8km
Witam juz od miesiecy mam z tym problem ale dopiero teraz postanowilem sie tym zajac.

Przechodzac do sedna sprawy, od kiedy pamietam mam problemy z jazda na benzynie, przejade ok. 8 km i mi zaczyna szaprac auto i gasnie nie wiem dlaczego ale na dluzej nie moge jezdzic na benzynie ale wystarczy ze przelacze na LPG przejade jakis 1km przelacze spowrotem na benzyne i dalej ciagnie ale tez nie za dlugo znow jakies 8 km, nie mam pojecia co jest. Na LPG chodzi jak dotychczas bez zarzutu. Nie chcie nawet pomyslec co by sie stalo jakby mi gazu braklo ;/

Prosze o pomoc ;(

Raptile - Sob Mar 03, 2012 23:00

cewka ? Nagrzewa sie i przestaje dawać iskre ?
kangaroo69 - Sob Mar 03, 2012 23:39

Cewka działa zarowno na benzynie jak i gazie więc napewno nie :/ a duzo masz benzyny wlane? Moze tu tkwi problem, cos co jest z paliwem związane?
Danio2020 - Sob Mar 03, 2012 23:59

Wlasnie z poczatku tez myslalem ze to cos z benzyna bo jezdzilem na rezerwie, ale zatankowalem za 50 zl i dalej problem sie powtarza, nie zaleznie ile bede mial benzyny problem nie ustaje ;/ Na benzynie tylko ruszam i od razu na gaz przelaczam nie mam innego wyjscia i na benzynie jak jade to wydaje sie byc slabszy niz na gazie, to troche dziwne moim zdaniem.
kadzaf - Nie Mar 04, 2012 00:02

A sprawdzałęs filtr paliwa oraz odpowietrzenie baku ?
leszczu - Nie Mar 04, 2012 17:07

Danio2020, świece, przewody, kopułka, palec do wymiany/sprawdzenia. :wink:
Danio2020 - Pon Mar 05, 2012 00:45

Hmmm ale wydaje mi sie ze jesli cos z tych powyzszych elementow ma wade to tez nie powinno mi tez chodzic na gazie a na lpg chodzi ok.

A co z tym odpowietrzaniem baku jak to sie robi??

Raptile - Pon Mar 05, 2012 01:04

Bak odpowietrza sie poprzez " korek" samoczynnie . Zasadnicze pytanie czy odkręceniu korka słyszysz "pssss" ?
andy1251 - Pon Mar 05, 2012 07:39

Miałem podobny problem, tyle, że w swoim dieslu. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów Roverek słabł mi, przerywał. W pierwszej kolejności wymieniłem filtr paliwa ale nie było poprawy. Potem zająłem się właśnie odpowietrzeniem baku. Nawet zrobiłem próbę i ze dwa dni jeździłem ze szmatą zamiast korka :razz: - też jednak bez efektów. I już prawie chciałem zabierać się za pompę paliwa, bo myślałem, że ta może się już nie wyrabia ale wpadłem jak się okazało na genialny pomysł; :mrgreen: kompresor i spora dawka sprężonego powietrza w przewód zasilający (oczywiście przed filtrem). Pomogło i od tego czasu zero problemów. Możesz też spróbować przedmuchać przewody. Nie wiem jak w benzyniaku ale ja w dieslu miałem jeszcze przed filtrem zaworek zwrotny, który też musiałem ominąć.
Danio2020 - Pon Mar 05, 2012 20:10

Raptile napisał/a:
Zasadnicze pytanie czy odkręceniu korka słyszysz "pssss" ?


Wlasnie jak chce dolac troche paliwa to czesto slychac to psss ;/ cxyli to moze byc to ;/
Wiec co powinienem zrobic aby odpowietrzyc ten bak?? Czy podobnie sie go odpowietrza jak silnik przy odkerconym korku od baku na zapalonym silniku??