Zobacz temat - [Rover 600 sdi] Problem stukanie na kierownicy + Rozrzad
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [Rover 600 sdi] Problem stukanie na kierownicy + Rozrzad

TipToe - Wto Mar 06, 2012 18:57
Temat postu: [Rover 600 sdi] Problem stukanie na kierownicy + Rozrzad
Witam mam problem z roverkiem gdy jade prosto na kierownicy przenosza sie dosyc dziwne glosne stuki. W momencie puszczenia kierownicy podczas jazdy, auto sciaga mocno na lewo i stuki sie nasilaja az trzepie calym autem.W momencie gdy skrecam w prawo lub jade po luku w prawo to stuki znikaja. Jaka moze byc tego przyczyna? I jak ewentualnie mozna to sprawdzic;p
93karol - Wto Mar 06, 2012 19:58

złap za koło i próbuj nim ruszać. wtedy wyeliminujesz przegub kulowy. a chyba ze masz dostęp do kanału, lub podnośnika.
to weź kogoś niech rusza ci kierownica rusza,teraz mam praktykę w stacji diagnostycznej, to na szarpakach wszytko fajnie widać, ale domowymi sposobami to tylko tak.

Figlaq - Wto Mar 06, 2012 23:27

@TipToe

Polecam sprawdzić opony. Być może na którejś jest wystrzał lub zaniekształćenie zauważalne na pierwszy rzut oka dla fachowca.

Można również na próbę zamienić opony przednie z tylnymi. Jeżeli usterka zniknie, będzie to wina opony.

Byc może pozwoli to wyeliminować jedną z możliwosci :)

marthinez - Sro Mar 07, 2012 07:33

Trzeba sprawdzić przeguby (wewnętrzne i zewnętrzne).
TipToe - Sro Mar 07, 2012 15:13

zapomniałem wspomniec ze opony sprawdzalem zmienialem itp. i dalej wystepuje, sprawdze tak jak kolega mowil za kolo lub na podnosniku bo mam dostep
vacand - Pią Mar 09, 2012 14:00

A czy miałeś taki efekt jakby kierownice wyrywało Ci z rąk w lewą stronę?
TipToe - Sob Mar 24, 2012 10:37

mozna tak powiedziec strasznie szarpie dzis jade na trzepaczki

[ Dodano: Sob Mar 24, 2012 10:37 ]
Byłem na trzepakach i diagnosta powiedzial mi ze odziwo nic nie styka, nic nie puka.
Powiedzial ze moze byc to przyczyna geometrii kół i zeby jechac ustawic

vacand - Pon Mar 26, 2012 16:47

Ja miałem podobne objawy i po jakimś czasie wysypał mi się przegub zewnętrzny.Sprawdź czy gumowe osłony masz całe.
TipToe - Pon Mar 26, 2012 19:21

sprawdzilem i gumy tez sa całe.
Mam pytanie wymienialem rozrzad i zauwazylem ze rolka (nie napinajaca) posrednia cos sie trzyma na srubie byla urwana, kawalek z niej zostal w bloku wyciagnelem ja ale gdzie moge dostac taka srube bo bez niej rolki nie zamocuje:(