Zobacz temat - [Accord] czy to normalne
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [Accord] czy to normalne

Kulmas - Nie Mar 11, 2012 12:46
Temat postu: [Accord] czy to normalne
Witam

Mam pytanie czy tak powinno być a mianowicie gdy stoję na jałowym i np szyby mam zamknięte ale jak wcisnę przycisk żeby je jeszcze domknąc to obroty podskakują i zaraz opadają. Czy mam gdzieś jakieś zwarcie czy to normalne że silnik reaguje tak gwałtownie gdy pobiera prąd. pozdrawiam

Brt - Nie Mar 11, 2012 19:34

Szyby pobierają spory prąd przy takim domykaniu, więc reakcja silnika, na taki fakt nie jest niczym niepokojacym. Skoro bezpieczniki nie wylatują, to moim zdaniem jest wszystko k. :ok:
HowG620i - Nie Mar 11, 2012 19:51

U mnie obroty nie podskakują ale czuć przy opuszczaniu spadek napięcia i obroty tez przy tym spadają, mi się wydaje to normalne lecz u ciebie te podskakiwanie obrotów jest dość dziwne aczkolwiek możliwe ze auto tak reaguje na to.
tronsek - Pon Mar 12, 2012 07:13

U mnie w R400 przy domykaniu szyb nic się z obrotami nie dzieje. Wskazówka obrotomierza ani drgnie. Natomiast w R216 Coupe obroty spadają.
Brt - Pon Mar 12, 2012 11:39

wystarczy, ze regulator obrotów w pompie jest trochę zabrudzony i moze silnik bardziej reagować na skoki obciążenia. Pamiętam, że było czuc zmiane obrotów silnika w R przy zapalaniu swiateł. W każdym razie nie przejmowalbym się tym.
Kulmas - Sro Mar 14, 2012 12:45

dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam