Zobacz temat - [r214 si]pochłanniacz oparów paliwa?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r214 si]pochłanniacz oparów paliwa?

sew87 - Czw Mar 15, 2012 19:35
Temat postu: [r214 si]pochłanniacz oparów paliwa?
witam otoz mam pytanie ostatnio wyczytalem gdzies w necie ,ze jesli auto jest mulowate i strasznie szarpie nim( i ze moze miec maly wplyw na zuzycie paliwa),ze moze to byc wina pochalniacz oparow paliwa i zeby to sprawdzic trzeba wtyczke odlaczyc i sie przejechac ( dodam ze czytalem ze ma "cykac" odglos z tego pochalniacza wydawac a u mnie nigdy tak nie bylo),wiec tak zrobilem i powiem ze auto jest elastyczne plynnie przyszpiesza nie szarpie przy dodaniu gwaltownie gazu jak i przy podjezdzaniu do swiatel czy w korku nie rzuca nim, i teraz mam pytanie wymiana na uzywke czy jak i czy da sie samemu to zrobic ?
JacK - Pią Mar 16, 2012 19:01

raczej sam to zrobisz bo to jest na wierzchu w komorze silnika, sprawdź czy spinka w kolektorze dobrze siedzi i nie łapie lewego powietrza, nowego raczej nie dostaniesz kup używkę z gwarancją rozruchową
zapal - Pią Mar 16, 2012 19:40

lub zostaw odpiety
sew87 - Pią Mar 16, 2012 22:15

aha, zostaw odpiety ,ale po cos to jest no nie nie zwiekszy mi spalania czy komputer nie przejdzie w tryb awaryjny czy cosw tym stylu
zapal - Sob Mar 17, 2012 11:45



[ Dodano: Sob Mar 17, 2012 11:45 ]
w naszych autach sterowanie tym czyms jest nastepujace po wlaczeniu zaplony na wtykach pojawia sie napiecie i zamyka zawor a komputer decyduje kiedy go otworzyc... wylanczajac napiecie.. jest to rowniez odpowietrznik baku... sam nie wiem czy to cos daje i czy bedzie sie cos dziac... tez potestuje i sprawdze..


druga sprawa... mam doczynienia z weglem aktywnym w akwarystyce i ten napewno po takim czasie ( wiek 10 lat auta) nie spelnia juz swojego zadania wegiel aktywny powinno sie wymieniac raz na rok...

sew87 - Sob Mar 17, 2012 11:49

ten obrazek widzialem ale nie pisze czy cos sie stanie ,czyli mam rozumiec ze bak bedzie zapowietrzony ? czy jakos tak ,no wlasnie ma byc slychac tez jakies cykanie z niego a u mnie nigdy tego nie bylo ,a jak odlacze to sie zbiera ladnie i nie szarpie przy gwaltownym dodaniu gazu
zapal - Sob Mar 17, 2012 12:27

odpwowietrzac raczej bedzie napewno bo to niezalezny uklad tyko chyba te opary co sie odpowietrza bak zamiast trafic do kolektora trafia do atmosfery to chyba o to w tym chodzi...
sew87 - Sob Mar 17, 2012 12:45

bo wlasnie szukam do kupienia i wymiany nowki raczej nie znajde lub zamiennika ,wiec musze uzywke kupic i zalozyc
kangaroo69 - Sob Mar 17, 2012 20:14

sew87, - czytając dzisiaj Twojego posta postanowiłem u siebie odłączyć wtyczkę i tak zrobiłem 60 km. Nie zauważyłem zmiany,dynamika ta sama ani lepiej ani gorzej po za tym u mnie też nic nie cyka, tzn. nie słychać zaworu :wink:
Sporo się o tym oczytałem i odłączenie tego urządzenia nic nie zmieni jeśli chodzi o spalanie itp. po prostu do kolektora ssącego nie będą trafiały opary tak jak chce komputer a będzie to się działo po przez zasysanie. Co do samego pochłaniacza to można go zregenerować tu link: http://www.astra.auto.pl/content/view/359/40/ i miało by to sens gdyby udało się kupić ten węgiel aktywny, jest on tam w postaci proszku :smile:
Pozdrawiam :wink:

sew87 - Nie Mar 18, 2012 10:29

widzisz ale moze u ciebie to nadal masz sprawne i nie ma roznicy ,ale u mnie jest bardzo sporo odczuwalna, szukam uzywki jakies i podlacze ja i zobacze czy dalej bedzie szarpalo czy moze ustanie
kangaroo69 - Nie Mar 18, 2012 16:24

W tym temacie na końcu kolega pisze że pasuje od fiata ale nigdzie nie mogę znaleść nowego :/ http://forum.roverki.eu/v...opar%F3w+paliwa
sew87 - Nie Mar 18, 2012 16:39

wiem widzialem ale na allegro nie ma , a na czasie bede u Tomi_114 i on bedzie mial jakas uzywke wiec sie podmini i zobaczy sie jak jezdzi ,a jak nic nie da to wtyczka odpieta i kij
kris2828 - Pon Mar 19, 2012 14:40

ale jak to odłączacie wszystko od niego każdy wężyk czy tylko tą kostkę z kabelkami? bo też chcę u siebie to sprawdzić. a ten węgiel to taki http://allegro.pl/wegiel-...2153734916.html ?
sew87 - Pon Mar 19, 2012 14:51

nie tylko wystarczy wtyczke a z tym weglem to nie wiem czy to taki ,niech inni sie wypowiedza
kangaroo69 - Pon Mar 19, 2012 18:55

Tak ten tez moze byc :) chodzi o to aby filtrował ;) tylko nie wiem ile tego tam wchodzi ?