Zobacz temat - [R200] stuki w prawym tylnym kole
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] stuki w prawym tylnym kole

Gucjan - Pią Mar 16, 2012 22:01
Temat postu: [R200] stuki w prawym tylnym kole
Witam
Od wczoraj po wymianie opon na letnie nowe na aluminiowych felgach słyszalne jest dość głośne i charakterystyczne stukanie, pukanie w prawym tylnym kole jak by cos przeskakiwało dodam że na zimowych tego nie było. I odczuwalne jest to tylko przy skręcie w prawo. (w bagażniku nic nie lata, tarcze klocki nowe, amortyzatory po 75%) czy może to być przypadkiem łożysko czy cos innego ?

kangaroo69 - Sob Mar 17, 2012 20:44

A felgi Roverkowe ? Jaki masz teraz rozmiar felg i opon?
Pozdro :smile:

Gucjan - Sob Mar 17, 2012 21:04

Felgi 14 a opony 175x65 r 14 i wczesniej tez takie były. Dodam ze slychac jak by z prawej strony takie hucznie.
kondzio508 - Sob Mar 17, 2012 22:10

Gucjan, Sprawdz szpilki od kół i nakretki czy nie pourywane i to jak najszybciej ... Umnie w R200 było to juz 2 razy z dwóch stron , wstawiłem szpilki od forda scorpio bo takie pasują idealnie i sa z twardszego materiału . Mi jak zaczeło stukać to myślałem ze to łozysko , zdjełem kołpak a tam szpilki miałem tylko 2 na 4 :/ do tego jak odkręcałem pozostałe 2 to urwałem kluczem i reką bez rzadnej rury kolejną , teraz mam spokój ;)
Gucjan - Sob Mar 17, 2012 22:27

Nawet dzisiaj jeszcze zdejmowalem koło i szpilki siedzą sztywmo, i nie są urwane i nie ma luzow na kole a czy w tylnym zawieszeniu są jakieś uszczelki metalowo gumowe albo gumowe
zdzichu - Nie Mar 18, 2012 00:09

Charakterystyczne to znaczy jakie? Sprawdż czy nie ma śladów na zacisku i wewnętrznej stonie felgi.
Gucjan - Nie Mar 18, 2012 10:29

Odgłos jest taki jak by coś przeskakiwalo szukało taki pukpukpuk. A dzisiaj przbylem dystans ok 40 km i nic. Odgłos jest tak do 50 km/h a do Felgi nic nie dotyka
zdzichu - Nie Mar 18, 2012 18:51

Podnieś oba koła i kręcąc porównaj odgłosy. Sprawdz luzy na łożyskach. Ściąg koła i kręć tak samo (można wkrętarką przez nasadkę na piaście). Sprawdż czy klocki nie sa lużne. (obejrzyj obie felgi i oba zaciski)
Raptile - Nie Mar 18, 2012 23:04

sprawdź sworzeń wahacza
Gucjan - Pon Mar 19, 2012 12:39

dzisiaj byłem na stacji diagnostycznej i wiem juz dlaczego i skad były te stuki. Powodem stukania było odkręcone trzymanie linki od ręcznego, która zaczepiała o odważnik na feldze na zakrętach. A do tego mam do wymiany łozysko.

dzieki za zainteresowanie tematem i za pomoc