Zobacz temat - [Rover 420D] Wrażenie dziwnego zachowania przednich kół
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Rover 420D] Wrażenie dziwnego zachowania przednich kół

sunriser90 - Sro Mar 21, 2012 21:02
Temat postu: [Rover 420D] Wrażenie dziwnego zachowania przednich kół
Witam,
Od jakiegoś tygodnia czy może dwóch mam takie wrażenie że przednie koła dziwnie się zachowują podczas wchodzenia w zakręt (może to śmieszne ale mam trochę takie wrażenie jakby miały się sklapować na zakręcie), no i czasami przy mocnym skręceniu w prawo słychać z okolic przedniego prawego koła takie jakby "chwilowe skrzypienie".
Szczerze mówiąc to jestem trochę przeczulony bo miałem już pewien nieprzyjemny incydent, ale może miał ktoś wcześniej jakieś podobne objawy.
Jakiś rok temu zerwał mi się prawy sworzeń i całe koło w trakcie jazdy mi się sklapowało, oczywiście musiałem wymieniać też całą prawą półoś. Jednakże najprawdopodobniej było to spowodowane tym że poprzedni właściciel musiał ostro przydzwonić w jakiś krawężnik, bo dopiero później zorientowałem się że felga w kole zapasowym była wykrzywiona i już wtedy ten sworzeń musiał być naruszony, po tej wymianie nie miałem już żadnych problemów.

edit: znalazłem sobie większą płaską asfaltową powierzchnie i postanowiłem sprawdzić czy poczuje coś przy minimalnej prędkości, zrobiłem sobie kilka kółek przy maksymalnie skręconych kołach w lewo i wyraźnie w kierownicy poczułem takie jakby przeskakiwanie,nie wiem jak to dokładnie określić ale chyba rzeczywiście coś jest nie tak, może to wina opon?