Zobacz temat - [R600] problem ze wspomaganiem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] problem ze wspomaganiem

slax - Czw Mar 22, 2012 20:15
Temat postu: [R600] problem ze wspomaganiem
Witam

Mam problem ze wspomaganiem, konkretnie przez pierwsze kilometry 10-15 działa normalnie, później kierownica zaczyna chodzić ociężale, nie odbija do końca...

Miałem już wcześniej podobny problem, ale po wymianie dolnych sworzni problem się rozwiązał.

Pomóżcie bo nic mi już do głowy nie przychodzi, sworznie dolne maja ok pół roku, górne też wymienione 2 tygodnie temu, wymieniona pompa wspomagania, cały układ przepłukany nowym płynem, brak jakichkolwiek wycieków/nieszczelności, maglownica nie stuka, nie cieknie, prze te pierwsze kilometry kierownica ładnie wraca na pozycje "na wprost".

Nosz kurna co jest grane, możliwe żeby te dolne sworznie się skitrały już? Osłony mają całe nie popękane, a co z drążkami kierowniczymi bo to jedyna rzecz której nie wymieniałem z przodu, czy szykować się na wymianę/regeneracje magla?

Dodam, że na pewno mam do ustawienia zbieżność, ale wydaje mi się że w tym wypadku nie ma to znaczenia, bo usterka występuje dopiero po przejechaniu jakiegoś dystansu, a nie od początku jazdy.

Może miał ktoś podobny problem?

marthinez - Czw Mar 22, 2012 22:10

slax napisał/a:
Osłony mają całe nie popękane, a co z drążkami kierowniczymi bo to jedyna rzecz której nie wymieniałem z przodu, czy szykować się na wymianę/regeneracje magla?
Być może, skoro inne potencjalnie winne rzeczy wyeliminowałeś.
W manualu accorda jest opis wykrywania usterek przekładni kierowniczej - sprawdzałeś?

slax napisał/a:
Dodam, że na pewno mam do ustawienia zbieżność,
Nie szkoda opon?
slax - Pią Mar 23, 2012 16:53

No to będę musiał wymienić te drążki jak najszybciej, manual accorda pod kontem układu kierowniczego znam na pamięć, niestety takiego przypadku jaki ja mam manual nie opisuje, manual opisuje usterki związane z brakiem wspomagania, nierównomiernym wspomaganiem, za słabym, za mocnym, luzy na przekładny, mojego przypadku brak, co gorsza większość usterek z manuala kończy się na "uszkodzona przekładnia kierownicza" ZTCP w tym modelu dosyć często dochodzi do uszkodzenia przekładni.

Cytat:
Nie szkoda opon?
opony i tak będę zmieniał na nowe, a nie chce co chwila ustawiać zbieżności, wymienię najpierw te drążki, a jak to nie pomoże to zostaje chyba magiel.

[ Dodano: Pią Mar 23, 2012 16:53 ]
No i sprawa chyba sama się rozwiązała, dziś pompa zaczęła strasznie wyć... także zostaje szukać używki