Zobacz temat - [R200] Problem z centralnym.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Problem z centralnym.

KNA - Nie Mar 25, 2012 22:34
Temat postu: [R200] Problem z centralnym.
Panowie mam dziwny problem z centralnym zamkiem, ale od początku. Jakieś pół roku temu kupiłem na Allegro zestaw: alarm + centralny zamek (od Stig.pl). Byłem do tego zmuszony gdyż oryginalny alarm, centralny i immo był odcięty (tak już kupiłem). Do tej pory wszystko ładnie śmigało, ale od jakiegoś czasu przestał mi zamykać dżwi, to znaczy dźwięk zamykania z alarmu był (te pip, pip :mrgreen: ) i kierunki mrygały, ale siłowniki wogóle nie reagowały. Na początku pomagało ponowne otworzenie i zamknięcie wszystkich dżwi (klamkami), ale teraz już nawet to nie pomaga. Teraz tylko jak sam powciskam cypelki, pozamykam wszytkie dżwi i nacisnę na pilocie otwieranie to otwiera, ale zamknąć już nie chce. Żeby zatrybił muszę znów wszystkie cypelki wciskać ręcznie. Kurcze, nie wiem czego to wina, bo przy wciskaniu przycisków w pilocie są dźwięki otwierania i zamykania, w centralce też słychać, że coś się dzieje, a wszystkie siłowniki były wstawione nowe i nie wydaje mi się żeby po pół roku już się popsuły. Ma ktoś jakiś pomysł?
arczi - Nie Mar 25, 2012 23:50

KNA,
Jeżeli żaden siłownik nie daje oznak życia przy zamykaniu, to winna będzie prawdopodobnie centralka sterująca. Posprawdzaj czy na wyjściu centralki, na przewodach pojawia sie napięcie podczas zamykania pilotem. Jeżeli nie, to wina centralki. Jeżeli w centralce ''cyka'' lecz nie pojawia się napięcie to prawdopodobnie przekaźnik w niej wbudowany, albo tranzystor który nim steruje.