Zobacz temat - [R620Di] Problem z instalacją - przebicie na subwooferze
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R620Di] Problem z instalacją - przebicie na subwooferze

Matbia - Sob Kwi 07, 2012 12:51
Temat postu: [R620Di] Problem z instalacją - przebicie na subwooferze
Witam!

Ostatnio musiałem wyciągnąć swój sprzęt z bagażnika i później z powrotem podłączyć.

Niestety zauważyłem coś dziwnego - Gdy auto jest odpalone i : włączam światła mijania, zmieniam biegi wentylatorów, wciskam stop, wyłączam zapłon słyszę w subwooferze takie uderzenie, jakby dudnienie. Na wyłączonym silniki tak nie ma.... Już mnie to zaczęło denerwować i proszę was o podpowiedzi gdzie mam szukać usterki... Dodam że:

Gruby kabel plusowy od aku na bezpieczniki bezpośrednio pod wzmaka
gruby kabel minusowy zmasowany gdzieś z blachą w bagażniku
Remote złapany bezpośrednio z instalacji anteny elektrycznej.

Proszę was o pomoc!

Adrian - Sob Kwi 07, 2012 12:57

Sprawdź masę. Może nie ma odpowiedniego styku. Gdy wyciągałeś wzmacniacz, odłączyłeś kabel plusowy od akumulatora?
Matbia - Nie Kwi 08, 2012 00:50

Adrian napisał/a:
Gdy wyciągałeś wzmacniacz, odłączyłeś kabel plusowy od akumulatora?


No właśnie szybko to robiłem nie odłączałem plusa od aku... to mam to podłączyć jeszcze raz przy odłączonym aku?

Adrian - Wto Kwi 10, 2012 20:35

Matbia napisał/a:
to mam to podłączyć jeszcze raz przy odłączonym aku
Teraz to już za późno. Tak na przyszłość, to jak coś robisz przy wzmacniaczu (demontaż, przepinanie kabli), to odłączaj go najpierw od akumulatora. Mogłeś niestety coś uszkodzić wtedy...
Matbia - Pon Kwi 30, 2012 10:17

wracam do problemu.

Odpiąłem wszystkie kable, poprawiłem masę styki itp itd. posprawdzałem czy nie ma przetarć itd. wszystko powinno być ok. ale dalej słyszę w subie jak zapalam światła, wciskam stop włączam kierunek czy cokolwiek co wiąże się z poborem prądu w aucie... do tego stopni to jest drażniące ze nawet na zgaszonym silniku gdy mam włączone postojówki słyszę jak brzeczy sub.... Jednak gdy odłączę chincze od wzmaka problemu nie ma... macie jakies pomysły?

EquinoX - Pon Kwi 30, 2012 13:11

A czy sygnałowe idą tą samą stroną co prąd ?
Jeżeli sygnałowe nie są za ekranowane to może powodować zakłócenia :)

greg-si - Pon Kwi 30, 2012 13:28

Jak wyciągasz radio z kieszeni to dalej są te zakłócenia?
Możesz spróbować podłączyć radio na krótko do akumulatora z pominięciem kostki ISO. Być może tam gdzieś leży problem.
Może być też że ten REM łapie jakieś śmieci z anteny.

Matbia - Sro Maj 02, 2012 21:02

Panowie!

Podmieniłem chincze na inne i jest to samo, dodatkowo zauważyłem że gdy jedna strona chinchy jest podpięta do wzmaka a drugą stroną wypiętą z radia dotkne obudowy radia bądź metalu (masy) jest ten sam efekt czyli sub sie odzywa i dudni. sprawdziłem nawet zestaw czyli wzmak i sub w innym auciem i tam gra aż miło.... chciałbym sie pozbyć tego problemu tylko nie wiem gdzie szukac... jakie macie propozycje co mam jeszcze sprawdzić? w Sobote puszczę remote bezpośrednio od radia nie od antenty i wtedy zobacze.

lucas202 - Czw Maj 03, 2012 08:59

spróbuj na krótko zrobić mostek z masy chinch do masy karoseri lub radia, mozliwe ze uszkodzeniu uległ rezystor w radiu, który własnie tworzy taką mase,

tez miałem taki przypadek, efekt?

gdy dodawałem gazu słyszałem rosnące piszczenie w głosnikach samochodowych a na subie dudnienie

Adrian - Czw Maj 03, 2012 09:05

Matbia,
Poczytaj to: http://www.strefacaraudio...ikach-poradnik/

Szczególnie punkt 4.