Zobacz temat - [R214] Woda w bagażniku
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214] Woda w bagażniku

thebloody - Pią Kwi 06, 2012 17:55
Temat postu: [R214] Woda w bagażniku
No Panowie, wyjechalam na droge moim MILORDEM (R214) kilka dni temu, dzis zrobilam 50 km w cyklu mieszanym i powiem Wam, ze jestem załamana............

To jest tak boskie, wdzieczne i komfortowe auto, ze jestem zalamana, bo nie moge juz spokojnie spac :twisted: - teraz kazde furczenie czy piszczenie przyprawia mnie o palpitacje serca, ze cos z moim Milordem nie tak :rotfl: A te fotele, tak cudnie sie siedzi, cala deska, niby maly a taki przestronny... Pali od dotkniecia, zwinny, zwrotny, zwarty... Cudenko :)

Kupilam dzis Milordowi letnie kapcie, w srode zbieznosc i szukamy dalej skad zacieka woda w bagazniku (uszczelnilismy juz wiazke przewodow, wkleilismy na nowo cala lampe po uszczelnieniu), teraz chyba pozostaje sprawdzic uszczelke nad lampa (wyglada zdrowo, ale zdaje sie byc niedoklejona w jednym m-cu) i wlew paliwa (zacieka wlasnie w miejscu laczenia blach na wysokosci wlewu z lewej strony, nie umiem tego bardziej scharakteryzowac, ale wsadzilam tam glowe i widac gdzie cieknie przy polewaniu z konewki).

Trzymajcie kciuki :)

ADI-mistrzu - Pią Kwi 06, 2012 18:11

Z wlewu baku nie może, on nie wchodzi do bagażnika.
Jak zdejmie się nadkole to można go zobaczyć i ściągnąć, więc wszelkie nieszczelności z nim związane po prostu ściekły by po za auto.

A przypadkiem nie używałaś tylnego spryskiwacza? Czasem potrafi łączenie wężyka przy zawiasach klapy przeciekać i wtedy może do bagażnika Ci sika.

thebloody - Pią Kwi 06, 2012 18:15

ADI-mistrzu napisał/a:
Z wlewu baku nie może, on nie wchodzi do bagażnika.


- wyczytalam o tym wlewie gdzies w necie wiesz, hm... czyli nie...

ADI-mistrzu napisał/a:
A przypadkiem nie używałaś tylnego spryskiwacza?


- uzylam, ale to na bank nie to. Wody bylo duzo, raz po deszczu, wtedy dalam do uszczelnienia lampe i wiazke, itd., wysuszylam, a dzis bylam na myjni i niestety dalej to samo, skads zacieka...

leszczu - Pią Kwi 06, 2012 18:22

Woda w bagażniku to najczęściej wina uszczelek w lampach. :wink:
imejdz - Sob Kwi 07, 2012 14:37

Kiedyś się spotkałem z nieszczelnością bodajże pod listwą dachową lub zawiasie :) może warto też te miejsca sprawdzić :)
Mundekk - Sob Kwi 07, 2012 15:09

Najłatwiej chyba wziąć kogoś kto będzie oblewał samochód na zewnątrz z węża a samemu siedzieć w środku i obserwować skąd leci.
thebloody - Sob Kwi 07, 2012 15:19

Mundekk napisał/a:
Najłatwiej chyba wziąć kogoś kto będzie oblewał samochód na zewnątrz z węża a samemu siedzieć w środku i obserwować skąd leci.


- tak, tak, pisalam wyzej, ze widze od srodka gdzie zacieka, ale nie wiem skad. Zlokalizowalam krople z lewej nad lampa, na wysokosci wlewu paliwa, ale tam wszystko jest juz uszczelnione, jeszcze raz pokaze mechanikowi uszczelke i blacharzowi, bo czasem blacha sie rozwarstwia z tego, co wyczytalam. Bo tak jak pisalam wyzej, lampa i wiazka przewodow uszczelniona.

Rademenez_ - Sob Kwi 07, 2012 23:57

Witam. Proponuję sprawdzić uszczelkę tylnej szyby uchylnej. U mnie tamtędy leci po deszczu i myciu.
zdzichu - Nie Kwi 08, 2012 00:55

Tak jak napisał kol. imejdz częstą przyczyną jest łączenie pod listwą dachową lub przy zawiasach. I to nie tylko w naszych Roverkach. Zwłaszcza jeżeli autko było bite. Wyciąg listwę dachową i umyj pod nią jak również rynnę od zawiasu w dół. Jak wyschnie to obejrzyj czy nie ma śladów korozji lub nawet pęknięć lakieru. Następnie podejrzane miejsca można zaklejać izolacją lub nanieść pędzelkiem warstwę (grubą) np. wazeliny. Najlepiej robić to etapami nie usuwając poprzedniego odcinka do momentu ustania przecieku.
colin1983 - Nie Kwi 08, 2012 20:28

thebloody, polecam sprawdzić czy przypadkiem przewód od tylnego spryskiwacza nie przecieka tzn wyjąć boczek lewy z bagażnika i zobaczyć czy nie ma zacieku na materiale. Miałem tak samo
Harry - Nie Kwi 08, 2012 22:15

przewód od spryskiwacza pękł. Kup przewód gumowy Fi5( nie kupuj igelitowego,bo zaraz pęknie) 4m. zawór zwrotny do spryskiwacza przelotowy zdejmij plastik z tylnej klapy, gumowa osłonę przewodu i wymień przewód
thebloody - Sob Kwi 14, 2012 19:18

Harry napisał/a:
przewód od spryskiwacza pękł.


- owszem, pekl. Ale to jeszcze nie to. Przewod jest w tej chwili "odprowadzony" przez wywietrznik i sika na asfalt, czeka na naprawe, ale problem byl inny - woda po deszczu i myjni. Zaskocze Was. Na 99% to jednak wlew paliwa: blacharz twierdzi, ze auto bylo uderzone w lewy półdupek, ktos nieudolnie naprawil i tam we wnece na korek zardzewialo i zacieka (po polaniu ze szklanki widac bylo, jak woda zacieka do bagaznika strużką). Mowie na 99, bo wlasnie facet to robi i zobaczymy, czy to bedzie strzal w 10 i problem sie zakonczy - mam nadzieje, ze tak :)

[ Dodano: Sob Kwi 14, 2012 19:18 ]
No i zeby zakonczyc temat napisze tylko, ze bagaznik zaciekal z tego wlewu paliwa, blacha zostala zakonserwowana, zabezpieczona, zaprawka itd. Dodatkowo u gory klapy bagaznika przy zawiasach gdzie siegnela go rdza rowniez wszystko zabezpieczone. Teraz juz nie ma prawa zaciekac!! :)