Zobacz temat - [Rover 600] Kody błędów, gasnący silnik i nie równa praca
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [Rover 600] Kody błędów, gasnący silnik i nie równa praca

lucrah - Czw Kwi 12, 2012 12:55
Temat postu: [Rover 600] Kody błędów, gasnący silnik i nie równa praca
Ostatnio kilka razy zdarzyło mi się, że podczas jazdy mignął mi błąd CHECK ENGINE i samochód zgasł lub się zdusił. Bywało też, że na wolnych obrotach nie równo chodził. Jednak zaraz wszystko wracało do normy. Sprawdziłem błędy i są one następujące :

Kod:

*62    Czujnik pozycji nastawiacza dozującego paliwo - prawdopodobne uszkodzenie     Przerwa w obwodzie, uszkodzony czujnik, uszkodzony ECM
*82     Czujnik podniesienia igły wtryskiwacza - uszkodzenie     Przerwa w obwodzie, zwarcie do zasilania, zwarcie do masy, uszkodzony czujnik, uszkodzony CKP, uszkodzony ECM


Czy ktoś może mi pomóc od czego zacząć z naprawą? Co sprawdzić?
Czy kasowanie błędów to przekręcenie kilkadziesiąt razy stacyjki? Czy to konieczne i czy pomaga?
Z góry dzięki za pomoc.

karol6376 - Czw Kwi 12, 2012 13:41

lucrah, Standardowo to weź przeczyść tą wiązke co idzie do pompy. U mnie się tak działo, czyszczenie wiązki nie pomogło to ten nastawnik miałem wymieniany,ale ostatnio jak było wilgotno to też nierówno pracował ale przeczyściłem wiązke sprejem do styków i chodzi pięknie. Masz foto. A to kasowanie błedów to nic nie da, tak mi sie wydaje.

http://imageshack.us/phot...06/wiaz1ka.jpg/

wojtekbrzeg - Pon Kwi 16, 2012 19:40
Temat postu: gasnący silnik ,nierówna praca
Witam,ja miałem podobny problem .
Na odpalonym ,rozgrzanym silniku pociągaj kolejno za przewody przy pompie wtryskowej,jest ich chyba 7 (gruba biala złączka,przewód kolor zielony u mnie był)
prawdopodobnie któryś z nich jest przerwany ,jeśli silnik zacznie skakać lub zgaśnie to masz winowajcę.
A przekręcenie 51 razy kasuje błędy.

Balas87 - Pią Maj 04, 2012 23:02

Panowie czy błąd 55 - ecm możę wpływać na jazde samochodem tj dynamikę ??
dzisiaj sprawdziłem z ciekawości błędy i mam ten błąd.... czy odpięcie akumulatora skasuję błąd ?? ?