Zobacz temat - [R25]airbag pasażera
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25]airbag pasażera

EMERYT19 - Nie Kwi 15, 2012 14:43
Temat postu: [R25]airbag pasażera
wie ktoś jak wyłączyć poduszkę powietrzną pasażera?? bo wg przepisów jeśli dziecko w foteliku jedzie z przodu to należy ja wyłączyć...chyba że się mylę...
Remigiusz - Nie Kwi 15, 2012 14:44

Nie da się nie ma takiej opcji w 25 :wink:
EMERYT19 - Nie Kwi 15, 2012 14:47

czyli nie mogę syna posadzić z przodu;/
Remigiusz - Nie Kwi 15, 2012 15:04

EMERYT19, Niestety tak :neutral: Nie wiem jak to jest prawnie ale ja bym tego nie robił z samego względu o bezpieczeństwo syna :wink:
EMERYT19 - Nie Kwi 15, 2012 15:38

ja nawet nie wiedzialem dopiero tesc mnie uswiadomil... a dzien wczesniej bylem zalozyc te chipy i jak mnie suszarka smignal to nic nie mowil i cale szczescie ze nie sprawdzil....
PTE - Pon Kwi 16, 2012 15:29

Przewożenie dziecka na przednim siedzeniu pasażera przy włączonej poduszce powietrznej zabronione jest jedynie w sytuacji, gdy dziecko miałoby podróżować tyłem do kierunku jazdy, co w większości przypadków ogranicza się do nosidełek.

Ja na wszystkich dłuższych trasach wożę syna w foteliku z przodu ze względu na trapiącą go chorobę lokomocyjną. Z tyłu, ze względu na większe bujanie, niemal każda przejażdżka trwająca dłużej niż 5-10 minut kończyła się zwracaniem posiłku. Przed taką podróżą odsuwam jedynie fotel pasażera maksymalnie do tyłu.


EDIT:

Dokładnie rzecz biorąc, art. 45 ust. 2 pkt 4 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym mówi, iż kierującemu pojazdem zabrania się przewożenia w foteliku ochronnym dziecka siedzącego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego wyposażonego w poduszkę powietrzną dla pasażera.

bociannielot - Pon Kwi 16, 2012 15:43

PTE napisał/a:
przewożenia w foteliku ochronnym dziecka siedzącego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu pojazdu
dokładnie tak, czyli nie możesz go ustawić tak żeby np Tobie było go łatwiej karmić w trakcie jazdy(tak sobie wyobrażam że jak siedzi tyłem to jest łatwiej :wink: ) tylko musi siedzieć twarzą do przodu :smile: .