Zobacz temat - [rover 400 sdi 98r.] Wymiana popychaczy hydraulicznych
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [rover 400 sdi 98r.] Wymiana popychaczy hydraulicznych

fuego_30 - Nie Kwi 15, 2012 19:36
Temat postu: [rover 400 sdi 98r.] Wymiana popychaczy hydraulicznych
Coś niesamowicie hałasuje w głowicy. Sprawdzone wtryski, diagnostyka niczego nie wykazała stąd moje podejrzenie padło na szklanki. Przeglądając Rave zauważyłem, że śruby od głowicy przechodzą przez pokrywę od popychaczy (wiadomo trzeba będzie odkręcić). Teraz moje pytanie : czy będę musiał wymieniać tez uszczelkę pod głowicą ? Film z silnikiem można obejrzeć na you tube : silnik rover 2.0 sdi.wmv.
Remigiusz - Nie Kwi 15, 2012 19:45

Sprawdź sobie kompresje na cylindrach.

Dźwinie brzmi trochę:

http://www.youtube.com/watch?v=iXg5EX20E8E

Do wymiany szklanek nie trzeba głowicy ściągać:

pelson91 - Nie Kwi 15, 2012 19:48

Remigiusz napisał/a:
Dźwinie brzmi trochę:

Dlaczego dziwnie? Chyba normalnie, tak mi się wydaje... na filmiku ciężko jest właściwy dźwięk osiągnąć ;)

Remigiusz - Nie Kwi 15, 2012 19:53

pelson91, Posłuchaj jak dopala tam słychać to wyraźnie nie klekocze za ładnie :neutral:

[ Dodano: Nie Kwi 15, 2012 19:53 ]
hmm co mi jeszcze przychodzi ja bym sprawdził paski i dobry kat wtrysku oraz czy gdzieś nie jest poduszka silnika wytłoczona :neutral: Bo brzmi tak jak by telepało o jakiś metal :arrow:

fuego_30 - Pon Kwi 16, 2012 09:12

Rozrząd jest dobrze złożony, sprawdzałem jak pokazano w Rave. Wiem, że nie będę musiał ściągać głowicy tylko czy stara uszczelka po ponownym skręceniu wszystkiego dobrze uszczelni mi głowicę ?
tronsek - Pon Kwi 16, 2012 09:16

fuego_30 napisał/a:
tylko czy stara uszczelka po ponownym skręceniu wszystkiego dobrze uszczelni mi głowicę ?
Powinno się założyć nową uszczelkę, bo stara będzie puszczać.