Zobacz temat - [Rover Streetwise] Pompa olejowa cieknie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover Streetwise] Pompa olejowa cieknie

TOMEKKACZKA - Sro Kwi 25, 2012 09:07
Temat postu: [Rover Streetwise] Pompa olejowa cieknie
Witam,mam taki problem że mi gdzies przecieka pompa olejowa,bo wokoło jest rozbryzgany olej,mysle ze to z pompy,i mam pytanie czy ktos wyciaga ł pompe i uszczelniał ja na nowa,a jak tak to jakie tam wchodza uszczelniacze lub zimerinngi jak wogóle sa,na pompie jest naklejka i pisze na niej-----jewel---wpc324rga---niewiem coto znaczy ale jakies informacje na temat tej pompy,prosze o pomoc,czy przy wyciaganiu tej pompy musze spuscic olej,pozdrawiam tom wrocław
sTERYD - Sro Kwi 25, 2012 09:58

jedyne co moze cieknąć przy pompie olejowej, to uszczelniacz na wale, ewentualnie przy którymś z czujników, lub zaworze regulującym. Skoro jest rozchlapane to można ze sporym prawdopodobieństwem zakładać uszczelniacz na wale. wiec pompy nie musisz zdejmować, tylko kółko pasowe.
Oczywiście przede wszystkim przyjrzyj się dokładnie i spróbuj zlokalizować wyciek jak najlepiej zlokalizować wyciek zanim zaczniesz wymieniać części ;)

TOMEKKACZKA - Sro Kwi 25, 2012 10:11

ok,ciezko sie zdejmuje te koło,sciagaczem,czy sa wkrety do wypychania,a jki tam uszczelniacz wchodzi,jakis zwykły zimering czy cos innego,tom