Zobacz temat - [R600 2.0 SDi] Zamek tylnych drzwi nie działa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600 2.0 SDi] Zamek tylnych drzwi nie działa

olek997 - Sro Kwi 25, 2012 13:15
Temat postu: [R600 2.0 SDi] Zamek tylnych drzwi nie działa
Witam!
Przyszedł czas rozstania z moim roverkiem i kilka rzeczy należy zrobić aby słyżył tak samo bezawaryjnie przyszłemu użytkownikomi jak i mi.

Problem: drzwi tylne prawe, zamek nie reaguje na centralny zamek ani an pilota ani na otwierania zamykanie kluczem. sam w sobie zamek działa bo jak zamkne go ręcznie poprzez wciśnięcie bolca to jest zamknięty i odwrotnie.
Co zrobić z tym fantem?

P.S. ma ktoś rolki do szyb?

Barnaba1995 - Czw Kwi 26, 2012 16:17

Mam ten sam problem w moim nawet drzwi pasują tyne prawe:D
Jak to naprawić bo podczas napraw kosmetycznych jest to irytująca sprawa jak co chwile po coś do domu trzeba chodzić i zamykać i otwierać autko
Pozdrawiam

KRYS - Czw Kwi 26, 2012 17:18

w technicznym faq jest
chaker24 - Sro Maj 23, 2012 22:04

Ja ostatnio borykałem sie z tym problemem. Rozwiazałem go poprzez rozkrecenie zamka i zmodyfikowaniu pewnego elementu ktory czesto ulega awarii. Jak rozkrecice silownik od centralnego to z jednej strony beda biale zebatki z wyzlobieniami a z drugiej taka dzwigienka ktora powinna miec bolec(ten znajdziecie na zebatce). Wlasnie wylamanie tego bolca powoduje niesprawnosc zamka. Ja naprawilem to w bardzo prosty sposob. W miejscu wylamanego bolca wywiercilem otwor i wkrecilem wkret, oszlifowalem do wlasciwej dlugosci i tak by nie wystawal z drugiej strony i obkleilem poxipolem by zwiekszyc srednice i wytrzymalosc. Na konec delikatne szlify nierownych miejsc i montarz. Zamek dziala jak powinien praktycznie nie ponoszac przy tym zadnych kosztow. Max godzinka roboty i po sprawie. Polecam :D